Recenze

Parfemace7
Konzistence10
Vhodnost pro citlivou pleť8
Efekt7

Shrnutí

8Oukej maska, která mě ničím neoslnila, protože naprosto stejných výsledků dosáhnu i s maskou za zlomek ceny.

Popis: Maska proti černým tečkám s výtažkem z mořských řas Loreal Paris Pure Clay uvolňuje póry, čistí a eliminuje nedokonalosti, zmatňuje, detoxikuje a zanechává pleť vyčištěnou a svěží. Laboratoře Loreal Paris vybraly tři očišťující jíly (kaolin, montmorillonit a marocký jíl) a spojily je s dalšími složkami pro ten nejlepší účinek. Dnes se potýkáme s takovým množstvím toxinů, že detoxikační procesy selhávají a je třeba je podpořit. Proto je tu modrá maska od Loreal Paris s krémovou texturou, které působí do hloubky póru, zanechává pleť vyčištěnou, s matným vzhledem bez vysušení. Dermatologicky testováno.

Zdroj: loreal-paris.co.uk

Když se na trhu objevily 3 předchozí masky Pure Clay a poté Sugar Scrub peelingy od značky L’Oréal, provázela jejich uvedení masivní kampaň ve formě reklamy na YouTube i spolupráce s blogerkami, protože o maskách psala doslova každá druhá. Proto jsem byla překvapená, že se uvedení novinky Blemish Rescue Mask, která rozšiřuje řadu Pure Clay, nedostalo žádné pozornosti a zčista jasna se prostě jen tak objevila na pultech obchodů a v e-shopech.

Přestože už je maska na trhu nějaký ten týden, tak jsem na ni nenašla jedinou českou recenzi, což považuji za úsměvné – když masky dostávaly blogerky zdarma (některé si je po mediální masáži musely koupit, aby byly IN), tak jste na ně našly recenzi na každém druhém blogu a masky byly samozřejmě strašně super, ale po novince, která už se zadarmiko evidentně nerozdávala, ani pes neštěkne … No ze zvědavosti jsem si tedy masku koupila a rozhodla se ji vyzkoušet na vlastní pěst.

Přestože nemám problematickou pleť a ani se mi nemastí, na černé tečky bohužel trpím a mršky mě zlobí na nose, nad horním rtem a na bradě. Protože se jedná o masku cílenou na černé tečky, nevidím smysl aplikovat ji na celý obličej a zbytečně s ní plýtvat. Masku jsem tedy nanesla pouze na vyjmenované problémové partie. 

Maska má neutrální čistou parfemaci, která připomíná lehkou parfemaci pánských produktů nebo svěží parfemaci produktů s mořskými minerály. Má velmi jemnou a sametově hebkou konzistenci, která se snadno a rychle roztírá. Masky stačí aplikovat tenkou vrstvu. Po aplikaci na pleti chladí a jakoby štipká, je to stejný pocit, jako když si na obličej nanesu přípravek s obsahem mentolu, jinak mou citlivou pleť maska nepodráždila a po smytí nebyla zarudlá. Masku lze bez problému používat častěji a neměla jsem vysušenou pleť ani když jsem ji použila dva dny o sobě. Po zaschnutí má maska šedo-modrou metalickou barvu, na pleti nepne a nestahuje ji. Při smývání se nepatlá a odstranění je jednoduché a rychlé.

Maska nevysušuje, ale ani nehydratuje a nemám pocit, že by zklidňovala. Nějaké černé tečky maska nadzvedne, ale zázračně je neodstraní a pleť je poté nutné dočistit pomocí čistícího proužku, který tečky vytáhne – maska samotná tohle opravdu nezvládne. Osobně na vytažení černých teček používám legendární tekutý čistící proužek Hell-Pore Clean Up Mask od korejské značky Elizavecca. Po 3 použitích L’Oréal masky následované prasátkovovou maskou černé tečky výrazně ubyly. Žádné pupínky nemám, takže čistící schopnosti masky a efekt na problematickou pleť nemohu posoudit.

Podle mého názoru se o žádný zázrak či revoluční produkt v žádném případě nejedná. Je to pouze chytrý marketingový tah ve stylu udělejme normální masku, napišme na ni, že je speciálně vyvinutá na boj s černými tečkami a lidi nám urvou ruce.

Maska je určitě šetrnější, než klasické kaolínové drijáky, které příšerně vysušují a nepříjemně stahují. Na druhou stranu naprosto stejného výsledku dosáhnete s hromadou dalších masek, které pořídíte za zlomek ceny. Nevidím důvod, proč bych měla doporučovat obyčejnou a předraženou masku. Raději šetřete korunky a sáhněte třeba po černé bahenní masce od Freemana s obsahem aktivního uhlí, černého cukru a mořských minerálů, se kterou docílíte naprosto stejného efektu, ale zaplatíte pouze příjemných 136,- Kč a navíc dostanete ohromnou 175 ml tubu. 

Masku můžete pořídit v drogériích i v e-shopech za cenu 249,- Kč za 50 ml.

2 komentáře

    1. Tak to jsem ráda, že nejsem taková kruťanda a alespoň jsem masce připsala kredit za to, že nedráždí a nevysušuje :D

Napsat komentář