Recenze

Parfemace7
Pěnivost3
Jednoduchost aplikace5
Množství pro aplikaci4
Výdrž balení4

Shrnutí

4.6Průměrný a ničím nezajímavý šampón s poměrně vysokou cenovkou.

Popis: Šampon proti lupům určený pro suché vlasy. Vhodný pro muže i ženy, redukuje výskyt lupů i svědění vlasové pokožky. Pro krásné vlasy bez lupů je určen šampon Vichy Dercos Anti Dandruff. Přípravek má dvojí účinek – jednak lupy odstraňuje a redukuje svědění vlasové pokožky, ale také účinně brání opětovnému výskytu lupů, a to až po dobu šesti týdnů od skončení používání. Obsahuje účinné látky Selenium a Cohesyl a je vhodný pro muže i ženy. Výsledky jsou viditelné již po první aplikaci. Výsledek: redukce lupů u suchých vlasů, eliminace svědění vlasové pokožky, brání opětovnému výskytu až po dobu šesti týdnů.

Zdroj: vichy.cz

Tento šampón jsem si neoblíbila a to i přes skutečnost, že značka Vichy jako jedna z mála pochopila, že pokožka hlavy a vlasy mohou mít zcela rozdílné požadavky a že je dost časté, že budete mít mastnou a lupovitou pokožku, ale vlasy jako takové budou naopak velmi suché. Ve stejné řadě tedy objevíte i šampón pro mastné vlasy. Oba šampóny mají stejné složení, ale pořadí (množství) jednotlivých ingrediencí je odlišné a přizpůsobené různým potřebám.

O nejvhodnější přípravek na léčbu nemocné pokožky se však nejedná, protože obsahuje dráždivé složky jako parfém, sulfáty, silikony a další potencionální dráždivé látky.

Šampón má zlatavo-oranžovou barvu a zcela obyčejnou konzistenci. Přestože je konzistnece šampónu krémová, aplikace a distribuce šampónu není snadná. Při aplikaci šampón nijak zvlášť nepění, proto je nutné aplikovat velké množství, jinak bych měla pocit, že jsem svou vlasovou pokožku pořádně a pečlivě nevyčistila. Samotné čištění pokožky je kvůli nenapění šampónu problematické a zdlouhavé. Balení moc dlouho nevydrží, šampón je dost drahý a cenově výhodná koupě to v žádném případě není.

Jelikož to není jediný šampón proti lupům, který jsem v poslední době vyzkoušela, tak musím říct, že ho používám velmi nerada. Pokožka mě nesvědí a už není podrážděná, takže zklidňující účinky ani redukci svědění nemohu posoudit. Lupy se mi během používání tohoto šampónu také neobjevily a pokožka nebyla podrážděná ani napjatá.

Prostě mi nevyhovuje jeho použití, množství potřebné k jedné aplikaci a cena a znovu už bych si ho nekoupila. Proti lupům jsem si oblíbila šampón Ducray, který má krémovou konzistenci, která napění jako obláček a díky tomu je aplikace šampónu snadná a rychlá. Oproti šampónu od Vichy je jeho použití snadnější, rychlejší a příjemnější, stačí ho aplikovat strašně maličko a poměr ceny/výdrže balení je mnohem, mnohem lepší … Pro citlivou a podrážděnou pokožku bych také volila jiný a šetrnější šampón než je tento od Vichy.

 Šampón proti lupům můžete zakoupit v lékárnách či e-shopech za cenu 302,- Kč za 200 ml.

Tags : lupy

Napsat komentář