Recenze

Konzistence10
Vhodnost pro citlivou pleť0.1
Složení bez silikonů10
Hydratace7
Naducanost pleti8

Shrnutí

7Maska určená pro citlivou a dehydratovanou pleť, což jsou přesně dvadruhy pleti, pro které je zcela nevhodná.

Popis: Hydratační pleťová maska Vichy Mineral obsahuje účinné látky, které jemně pečují o pleť a zajišťují její hydratační rovnováhu. Přípravek příjemně zklidňuje a navrací pleti svěží vzhled. Účinně regeneruje pleťové buňky, dodává pleti pružnost a přirozenou pevnost. Šetrné složení neobsahuje parabeny a je testováno na alergie. Maska zanechává pleť hedvábně jemnou, rozjasněnou a nádherně vyhlazenou. Rozjasněte svou pleť účinnou maskou a odhalte její přirozenou krásu! Účinky: hloubkově pleť hydratuje a rozjasňuje, osvěžuje a vyhlazuje pleť, nádherně pleť provoní a dodá jí jemnost. Typ pleti: Pro dehydratovanou citlivou pleť.

 

Gelové masky mám moc ráda a na masku od Vichy jsem se moc těšila. Parfemace minerální masky je nepatrná, neutrální a určitě se zavděčí všem. Gel je velmi hustný a hutný a nemá daleko k želé. Maska se roztírá snadno a rychle. Stačí ji aplikovat opravdu maličko – testovala jsem pytlíčkové dvoubalení 2x6ml a jeden pytlíček bohatě vystačí na dvě použití a to jsem zvyklá si na sebe naplácat pořádnou vrstvu. Plné balení by Vám tedy mělo vystačit na 25 aplikací, což je slušná bilance. Po aplikaci gel nelepí a začíná být lepkavý až ve chvíli, kdy zaschne.

Bohužel asi minutu po aplikaci masky nastal problém a pleť mě začala štípat, pálit a viditelně zarudla. Maska mou pleť podráždila a měla jsem nepříjemný pocit po celou dobu působení. To mě teda hodně překvapilo a zamrzelo, vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o přípravek speciálně určený pro dehydratovanou a citlivou pleť, což je přesně můj případ.

Takže jsem hned prozkoumala složení a ejhle. Gel obsahuje známou dráždivou látku Triethanolamine, na kterou má pleť negativně reaguje a snese ji pouze v maličkém množství. Ano, každá pleť je trochu jiná a můžou ji podráždit různé látky, ale Triethanolamine je snad tou nejznámější a také nejrozšířenější dráždivou látkou na trhu a velmi známý alergen. Přidat takovou látku do masky určené pro citlivou pleť, považuji za hloupoust a velkou nezodpovědnost, protože největší pravděpodobnost, že pleť na látku negativně zareaguje, je právě u citlivé pleti. A to především u značky, která si hraje na “lékárenskou kvalitu”, moc nepobírám … Ještě štěstí, že jsem si na vyzkoušení obezřetně koupila pouze malé dvoubalení v pytlíčku, jinak by mi bylo těch čtyř stovek fakt líto.

Co se složení týče, tak musím poukázat na skutečnost, že maska alespoň neobsahuje silikony, které pouze osliznou pleť a na dotek ji pouze uměle vyhladí, ale ve skutečnosti pro pleť nejsou nijak prospěšné a naopak ji škodí.

Maska se při smývání nepatlá a smyje se rychle. Po smytí masky byla pleť ještě celá zblbá a cítila jsem něco mezi chlazením a pálením, jak kdybych měla na obličeji silnou vrstvu mentolového chladivého gelu po opalování. Pleť je na dotek naducanější, je lehce vyživená a trochu hydratovaná, ale pro dehydratovanou pleť to není dostačující. Noční hydratační maska Anew od Avonu, kterou lze na internetu a ve slevě pořídit za cca 210,- Kč, mou citlivou pleť nedráždí, hydratuje o poznání více a pleť mi připadá naducanější a vyživenější než po masce Vichy, ale zase je nutné masky od Avonu aplikovat silnější vrstvu.

Pro citlivou pleť je maska zcela nevhodná a dehydratované pleti potřebnou dávku hydratace také neposkytne. Maska bude vyhovovat normální a bezproblémové pleti. Tohle byl můj první produkt na pleť od Vichy a obávám se, že bude možná i tím posledním, který vyzkouším. Od značky Vichy mě zaujal ještě Booster 89, Minerální rozjasňující pleťová peelingová maska a Antioxidační intenzivní kúra Liftactiv proti únavě pleti,  ale po této zkušenosti si to hodně rozmyslím a spíše dám přednost přípravkům od Lumene

Minerální masku od Vichy lze zakoupit v lékárnách a internetových obchodech v mini balení 2x6ml za 79,- Kč nebo v klasickém balení 75 ml za 389,- Kč.

Napsat komentář