Recenze

Parfemace3
Jednoduchost aplikace5
Hydratace0.1
Výsledný efekt0.1

Shrnutí

2.1Makronkové masky bez slaďoučké parfemace s naprosto nulovým efektem.

Když jsem procházela DM, tak jsem si všimla nových masek, které v té době nebyly ještě ani na e-shopu a nevím, jestli se jedná o limitovanou edici či nikoli. S maskami Balea nemám dobré zkušenosti, ale vzhledem ke skutečnosti, že cena masek odpovidá dražším značkám, jako třeba maskám Freeman či Dermacol, tak jsem si masky ze zvědavosti koupila s tím, že by to nemusela být úplná hrzůza. Přiznám se, že mě k nákupu zlákal líbivý obal a předpokládala jsem, že budou mít masky lahodnou a slaďoučkou makronkovou parfemaci.

A to je věc, která mě hodně zklamala. Neočekávala jsem, že by maska obsahovala rozemleté makronky, ale předpokládala jsem, že makronky v názvu a na obalu udávají skutečnost, jak budou masky vonět a že mi vůně masek zpříjemní jejich aplikaci. Značka Balea, alespoň co se mýdel, sprcháčů a tělových mlék týče, parfemace umí na jedničku, ale v tomto případě tomu tak bohužel není a borůvková maska nemá parfemaci vůbec žádnou a spíš než cokoli jiného je z ní cítit chemický odér. Jahodová maska je lehce parfemovaná, má sladkou žvýkačkovou vůni, která ale zmizí chviličku po otevření pytlíčku a během aplikace není cítit. Obal produktu tedy považuji za zavádějící.

Maska se skládá ze dvou vrstev – tenkého heboučké textílie a a plastové mřížky, která slouží pro pohodlné rozložení masky a díky podpoře mřížky se maska při rozkládání nepřehybá ani neroluje. Na omak není balení masek naducané, ale trochu přebytečné tekutiny v pytlíčku po masce zůstane. Vyndání a aplikace masky se bohužel neobejde bez toho, aniž by z masky ukapávalo sérum všude kolem, takže masku doporučuji aplikovat nad umyvadlem. Ihned po aplikaci sérám stéká po obličeji, ale po chvilce už sérum nestéká ani nekape. Plátýnko je dobře střižené, na obličeji drží, neodchlipuje se ani nesjíždí a na dotek je hodně, hodně slizké. Obě masky jsem nechala působit 20 minut a po použití byly stále vlhké, takže je lze spolu se sérem z pytlíčku použít ještě na krk a dekolt a paže.

Happy Macaroons – borůvková

Popis: Pleťová maska s obsahem hyaluronu a extraktu z borůvek zajistí pro Vaši pleť potřebnou regeneraci a dodá ji intenzivní hydrataci. Výsledkem bude hebká a oživená pleť. Pro každý typ pleti.

Hydratační borůvkovou plátýnkovou masku jsem zkoušela v příhodnou chvíli, kdy jsem měla pleť suchou, staženou a šupinkatou. Maska na obličeji studí a chvilku po aplikaci se dostavily nepříjemné pocity – pleť mě začala štipkat a pálit. Přestože maska neobsahuje známou dráždivou látkou Triethanolamine, tak mě podráždění pleti nepřekvapilo, protože mám na masky od značky Balea zpravidla alergické reakce a alespoň tato maska není vhodná pro citlivou pleť. Diskomfort jsem pociťovala po celou dobu  působení masky a po jejím sundání jsem byla rudá jako rak. Silné začervená bylo hodně znatelné i přesto, že mám pleť hodně opálenou. Podráždění pleti jen tak nezmizelo a pleť byla viditelně nespokojená i po půl hodině od sundání masky.

Pleť je po použití ulepená a ublemcaná. Na dotek se zdá maličko naducanější, ale efekt je krátkodobý a jedná se pouze o zbytky séra, jakmile se sérum vstřebá, tak se vytratí i imaginární efekt masky. Hodinu po použití je má pleť opět hrubá a suchá a možná ještě o něco sušší než před aplikací. Tuto masku v žádném případě nedoporučuji, je drahá a dobrá pouze na podráždění pleti.

Sweet Macarons – jahodová

Popis: Pleťová maska s hyaluronem a extraktem z jahod čistí pleť a pečuje o ni. Pleť je svěží a intenzivně hydratovaná. Výsledkem bude zářivě čistá pleť. Pro všechny typy pleti.

Maska je hodně morká, chladivá a po celou dobu aplikace studí. Jahodová maska mou pleť naštěstí nepodráždila, ale po sundání jsem měla na pleti pár červených flíčků. Složení masek se trochu liší ať už v ingrediencích, tak v jejich koncentraci, takže se mi nepodařilo vyzkoumat, která látka způsobuje podráždění pleti. Pravděpodobně je obsažena v obou maskách, ale v té jahodové je její složení zřejmě nižší.

Pleť nebyla po použití tolik ulepená jako s borůvkovou maskou a zdá se lehce naducaná, ale opět se jedná jen o dočasný efekt séra, které pleť schová pod ulepenou vrstvu, jež ulpí na pleti na pár desítek minut a po kompletním vstřebání se vytratí i zdánlivý efekt masky – hodinku po sundání masky je suchá, není hebká ani vláčná na dotek. Šupinek mám ještě více než před aplikací masky, jsou hodně viditelné a šupí se mi celé čelo. 

Závěrečné hodnocení

Nákup těchto masek považuji za naprostou zbytečnost a korunky si raději schovejte na účinější masky. Balea je sice nejlevnější z drogérkových značek, ale cena těchto masek odpovídá plátýnkovým maskám od značky Freeman, se kterou mám mnohem lepší zkušenosti a recenze na jejich nové masky bude brzy, tak si na ni raději počkejte.

Pokud hledáte hydratační masky s příjemnou vůní, zkuste třeba gelovou kokosovou masku od Too Cool For School, kterou si můžete objednat z Ebay v balení po 2 kusech za cenu 150,- Kč.

Makronkové masky Happy Macarons a Sweet Macarons  od značky Balea lze zakoupit exkluzivně v drogériích DM za 49,- Kč/ks.

4 komentáře

  1. Mě osobně od baleových masek odrazuje zvlášť obsah obrovského množství parfemace, éterických olejů a jiných dráždivých složek. Spoustě lidí možná nevadí, ale parfemace je kosmetický alergen číslo jedna, a než aby pleť zklidnil tak ji spíš podráždí. Mě osobně po 99% masek z dm zrudne a začne pálit obličej…

    1. To jsme na tom stejně, také mi masky Balea nevyhovují. Chtěla jsem napsat recenzi na celou řadu masek, měla jsem je i nakoupené a pak jsem si to rozmyslela s tím, že by to nebyla moc přínosná recenze, protože bych u každé masky pouze napsala, že jsem měla akorát podrážděnou pleť …

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.