Recenze

Parfemace10
Konzistence3
Výživa4
Hydratace4
Rozčesávání3
Bezoplachová péče2

Shrnutí

4.3Obyčejný vodový kondicionér, který pro vlasy nic moc neudělá.

Popis: Hloubková výživa pro suché vlasy. Vyživující banánová maska navrátí suchým vlasům poddajnost a oslní vás podmanivou vůní banánů, citrusů a chutného ananasu i svůdné vanilky.

Maska zaujala moji pozornost během návštěvy Tesca, protože jsem velkou milovnicí banánové vůně a banánových mléčných koktejlů či kávy s banánem. K masce jsem tedy ze zvědavosti přičichla a její slaďoučká vůně mě naprosto uchvátila (většina banánových vůní je přeslazených a strašně chemických, což nenávidím, ale maska od Garnier má vůní příjemnou a věrohodnou).

Přestože si přípravky na vlasy v drogérii nekupuji, tak jsem v tomto případě udělala výjimku a masku jsem si koupila v drogérii DM, kde byla maska levnější. Nadšeně jsem ji donesla domů a nedočkavě ji otevřela, abych si k ní mohla znovu přivonět, ale k mému překvapení maska skoro vůbec nevoněla. Fakt nevím, jak je to možné a byla jsem z toho dost rozladěná. Zašla jsem tedy do jiného DM a poprosila o výměnu masky, protože jsem nechtěla jít na prodejnu, kde jsem masku koupila a riskovat, že bych dostala “vadný” produkt ze stejné série.

DM je sice normální drogérie, ale produkty jsem měnila celkem dvakrát a nikdy s tím nebyl žádný problém, narozdíl od Sephory, kde na mě byla prodavačka nepříjemná jak půlnoc, když jsem chtěla vyměnit jeté stíny … V DM jsem dokonce byla svědkyní, kdy pán přinesl otevřený make-up s tím, že manželce nesedí a že ho chce vrátit a k mému překvapení to nebyl problém a pánovi vrátili peníze, ale zpátky k nové banánové masce, která už voněla, jak má.

Ingredience přírodního původu

Nebo spíš k marketingu. Maska uvádí, že obsahuje 98% ingrediencí přírodního původu, což je taková slovní hříčka, která je poněkud zavádějící a proto uvedu poznámku od značky samotné, jejíž vysvětlení na českých stránkách nenajdete: Ingredienci považujeme za ingredience přírodního původu, pokud se nezmění jejich přirozený stav nebo prošly zpracováním, které zachovává více než 50% molekulární struktury původního přírodního či minerálního zdroje. Naše složení obsahuje 980 přírodně derivovanýoch ingrediencí. Zbývající ingredience tvořící 2% složení slouží ke konzervování. Ingredience mohou být přírodního původu, ale nic to nemění na skutečnosti, že mohou být získané chemickou (a nešetrnou) cestou. Nezáleží pouze na obsažených ingredieních, ale i na šetrnosti a procesu jejich zpracování, které může zásadně ovlivnit jejich výsledné vlastnosti, množství obsažených živin a prospěšných látek a tím může výrazně snížit jejich kvalitu a účinek.

Bez silikonů

Skutečnost, že maska neobsahuje silikony, může být pro mnoho z Vás lákavé tvrzení. Pokud máte skutečně suché vlasy, pro které je maska primárně určená, je dle mého názoru vlasová maska s obsahem silikonů pro vlasy prospěšná a zcela nezbytná. Já mám vlasy kudrnaté a opravdu hodně suché a krepaté. Kvalitní silikony mému typu vlasů prokáží velkou službu, protože je zabalí do jemného ochranného filmu, který má za úkol redukovat tření mezi vlasy , umožňuje snadnější rozčesávání a snižuje poškození vlasů. Navíc se vlasy díky silikonům méně cuchají. Vlasy obalené silikony jsou odolnější a chráněné před nepříznivými vlivy.

Bez silikonů jsou mé vlasy příliš křehké, lámou se, cuchají se, strašně špatně se rozčesávají a trhají se. Vlasy mám do pasu, takže povídačkám o tom, jak jsou vlasy kvůli silikonům zatížené, protože se na nich vrství a vrství až se vlas ulomí, považuji za pitomost (možná je to jiné, pokud máte opravdu jemné vlasy, ale pro silné vlasy to rozhodně neplatí). Masky s obsahem sililkonů není vhodné aplikovat na vlasovou pokožku, aby mohla volně dýchat – ano, na silikony v pleťové kosmetice mám zcela opačný názor a mám z nich panickou hrůzu. Zásadní rozdíl vidím v tom, že vlas je mrtvý, nedýchá a pokud ho obalíte ochrannou vrstvou, tak mu tím pomáháte, zatímco pokožka je živá a potřebuje volně dýchat, ale silikony na ni vytvoří neprodyšnou voskovou vrstvu, dusí ji a v pokožce nemohou probíhat přirozené procesy.

3v1

Nevím, jak může jeden produkt působit zároveň jako kondicionér a maska. Domnívala jsem se, že mezi maskou a kondicionérem je zásadní rozdíl v tom, jak oba produkty fungují. Kondicionér by měl fungovat pouze na povrchu vlasu, zatímco maska by měla pronikat hluboko dovnitř vlasu. Další rozdíl je v konzistenci a složení obou produktů. Kondicionér funguje téměř okamžitě a dočasně zlepší vlastnosti vlasů, má odlehčené složení, které je tekuté a viskózní, takže se lehce roztírá. Zatímco maska je těžší a hutnější, protože obsahuje vysoký podíl másel a olejů, které proniknou hluboko do vlasu, vyživí, regenerují a uzamknou hydrataci uvnitř, zlepší flexibilitu a zjemní vlasy. 

Konzistence

Přípravek v žádném případě nemá konzistenci masky, ale obyčejného kondicionéru. Konzistence je příliš tekutá a řídká, není hutná ani výživná a složení je očividně ošizené (naředěné) – obsah olejů je příliš nízký a na omak nejsou oleje vůbec detekovatelné. Má maska je hutná a těžká a oleje jsou viditelné i hmatatelné! Kvůli vodovému složení se snažím masky aplikovat co nejvíce, ale žádný efekt to stejně nemá.

Kondicionér a maska

Kondicionéry nepoužívám a přípravek jsem nechala působit 20-30 minut stejně jako mou obvyklou masku. Při aplikaci samotné masky jsou po umytí vlasy hrubé a nejdou rozčesat. Do vlasů stačilo aplikovat trochu univerzálního krému Mythic Oil a hned jsem je rozčesala bez problému. Po aplikaci mé obvyklé masky vlasy snadno rozčesu bez nutnosti aplikace dalších přípravků.

Po banánové masce nemám ani z poloviny tak vyživené, hydratované, měkké, jemné  a uhlazené vlasy, jako po použití mé klasické masky a jejich úprava není snažší. Přípravek se do vlasů nevstřebá a mám dojem, že ho po opláchnutí z vlasů smyjete.

Nevím, jak je to možné, ale tahle maska mi nějakým záhadným způsobem narovnává vlasy a ne zrovna v pozitivním slova smyslu. Obyčejně mám po umytí a rozčesání vlasů precizní prstýnky, ale po použití této masky jsou prstýnky pryč. Vlasy nejsou rovné jako hřebíky, ale jsou podivně pokroucené, působí unaveným dojmem a jsou takové bez života.

Bezoplachová péče

Jako bezoplachovou péči na suché vlasy jsem přípravek zkoušela použít několikrát, bohužel bez pozitivního výsledku. Pokud aplikuji menší množství, které mi k aplikaci jiných přípravků bohatě stačí, tak není efekt téměř žádný a vlasy jsou stále suché, ale přípravek je ve vlasech na dotek cítit. Vlasy ho nepřijmou, nevstřebá se do nich, ale pouze sedí na jejich povrchu a i při malém množství jsou vlasy osliznuté a opatlané. Pokud aplikuji stejné množství univerzálního krému Mythic Oil, vlasy jsou okamžitě proměněné – vyživené, měkké, jemné a sametově hebké.

Pokud aplikuji o chlup větší množství do mokrých vlasů, tak jsou vlasy akorát ulepené, upatlané a ztvrdlé a pokud si do nich sáhnu, tak mám akorát oblemcané ruce, ale vlasy jsou stále hrubé na dotek, křehké a náchylné k poškození. Jelikož přípravek nezjemní, nevyživí ani nehydratuje, tak vlasy nejsou “kluzké” a chvilku po aplikaci se zacuchají, což vede k jejich poškození a lámání. Jiné přípravky se do vlasů vpijí, nezatíží je a vlasy jsou po nich heboučké jako obláček.

Závěrečné hodnocení

Když se podívám na složení, tak vidím, že maska obsahuje olivový, slunečnicový a kokosový olej, což jsou ty nejobyčejnější oleje, které do vlasů osobně neaplikuji – preferuji makadamiový a arganový olej. Pokud jste zvyklé na levnou vlasovou kosmetiku z drogérie, tak Vám bude zřejmě vyhovovat, protože se jedná o obyčejný a naprosto průměrný kondicionér a budete rády, že si za 139,- Kč koupíte celý (zředěný) kýbl. Podle mého názoru je přípravek vhodný pouze pro přírodní vlasy v perfektní kondici nebo pro mastné vlasy, které nezatíží.

Přípravek bych neoznačila za masku, ale za vodový kondicionér. Suché vlasy požádují specifickou péči, kterou jim tento produkt rozhodně neposkytne a s mou obvyklou péčí na vlasy se nemůže ani ze srandy měřit. Jednou jsem si pouze umyla vlasy a zapomněla si dát výživu a ano, pokud si žádnou  masku ani kondicionér neaplikuji, tak je poznat rozdíl a maska pro vlasy něco málo udělá, ale o žádný zázrak se rozhodně nejedná a pro mě je maska dobrá akorát k občasnému přivonění. Co se makadamiové verze týče, tak ta nevoní vůbec, papájová a goji maska mají silnou, svěží a příjemnou parfemaci.

Masce jsem dala férovou šanci a používala ji měsíc v kuse, abych mohla posoudit přípradné účinky, které se projeví až po delší době používání. Žádná změna se ale nekonala. Pokud jsou Vaše vlasy odbarvené, poškozené, opravdu suché, kudrnaté, krepaté a nepoddajné, tak si zaslouží mohem lepší a invezivnější výživu a péči, než jim dokáže poskytnout tato ošizená banánová maska. Profesionální masky jsou vysoce koncentrované a díky tomu stačí aplikovat malé množství, čímž se eliminuje zdánlivý rozdíl v ceně.

Tags : drogérka

3 komentáře

 1. Podle popisu mám stejný vlasy jako ty a hodnotim masku jako velice průměrnou, už si ji asi nekoupim. Mám radši produkty, po kterých mi vlasy hezky ztěžknou, “sednou” si po ní (jinak mam afro), což tahle neumí. Kamarádka s rovnými jemnými vlasy je ale nadšená.

  1. Jemným vlasům bude vyhovovat, protože není mastná a tak vlasy nezatíží ani nezamastí.

   Já používám značku Macadamia Natural Hair. Doporučila jsem ji několika čtenářkám a všechny byly nadšené a psali mi, že mají nádherně lesklé a neuvěřitelně hebké vlasy. Produkty od této značky jsou hodně hutné a výživné, protože obsahují velké množství olejů a tak nedělají dobře jemným vlasům, které mohou zatížit a způsobit rychlejší maštění, ale pro tento typ vlasů je řada Weightless Moisture, kterou jsem samozřejmě nezkoušela.

   Pro poškozené, suché, krepaté a kudrnaté vlasy je základní, Nourishing Moisture a Ultra Rich řada. Naposledy jsem si koupila masku a olej Ultra Rich pro kudrnaté vlasy. Nejdřív jsem si říkala, že mi ta Nourishing Moisture řada vyhovuje víc, protože je taková hutnější a najednou jsem si všimla, že už nemám krepaté vlasy – jako vůbec. Jinak masku používám při každém mytí, aplikuji ji až k hlavě a nechávám ji působit 20-30 minut a mé vlasy vůbec nezatěžuje. Produkty téhle značky se do vlasů vstřebají, působí zevnitř a na povrchu nejsou vlasy upatlané ani mastné.

   Máma má taky úplné afro vlasy, myslím, že se jí takhle zkroutily po nějaké nemoci. Dávala jsem jí snad tu Nourishing Moisture masku a říkala, že ji ani nevymývá a maska působí jako tužidlo, díky kterému má krásně definované kudrny.

   Rozhodně doporučuji vyzkoušet alespoň masku (Nourishing Moisture nebo Ultra Rich) a olejíček ve spreji, který si stříkám do vlasů mezi mytími, když jsou suché jako sláma a potřebuji je hydratovat, vyživit a dodat jim lesk a případně i olejíček s pumpičkou, který se přidává do masky nebo se aplikuje do mokrých vlasů. Značka nabízí vzorečky i mini balení, takže ji můžeš nejprve vyzkoušet.

   Někdy bych ráda vyzkoušela i značku MoroccanOil, ale to už je celkem drahý špás.

 2. Já používám papája šampon a kondicionér a musím říct že hned po prvním použitím vidím výsledky. Vlasy jsem předtím měla zničené a roztřepené konečky a já jsem použila tyto přípravky tak se mi vlasy zjemnili zakroutili a věřím že po delším užívání se mi i zlepší roztřepené konečky. Ale chápu že některým to nevyhovuje 1000 lidi 1000 chutí

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít