Recenze

Parfemace10
Jednoduchost aplikace10
Naducanost pleti10
Zvláčnění pleti10
Pružnost pleti10
Vhodnost pro citlivou pleť2

Shrnutí

8.7Maska, který vzpruží unavenou a mdlou pleť, perkfetně ji rozzáří a vypne.

Popis: Rozjasňující & protivrásková péče. Plátýnková maska s obsahem séra a oleje poskytuje nejvyšší dávku dvojí hydratace. Obohacena o kokosovou vodu pro hydrataci pleti a osvěžující účinky a kokosový olej pro výživu a zvlhčení pleti. Textura na vodní bázi a lehoučký olej jsou rychle absorbovány pokožkou bez zanechání mastného filmu. Plátýnko je průhledné a lehké jako obláček, což zaručuje perfektní přilnutí do všech záhybů a efektivní vstřebávání aktivních ingrediencí. Maska je vhodná pro suchou a mdlou pleť a pleť trpící ztrátou elasticity.

Podle pokynů se maska aplikuje na čistou pokožku ošetřenou tonerem (který změkčuje pleť a zvyšuje vstřebávání účinných látek z dalších přípravků). Po otevření se z pytlíčku rozline příjemná Margotková vůně, která Vás bude provázet i pár minut po aplikaci.

I přes velký pytlíček je maska složená a od sebe ji dělí bílá fólie. Kvůli štědrému obsahu séra je hodně kluzká, proto je nutné s ní manipulovat opatrně a dávat pozor, aby nespadla. Po rozložení z masky ukápne pár kapek séra, které je opravdu lehoučké, nemastné a hlavně nelepí. Plátýnko má skvělý střih i vhodně zvolené průstřihy, takže mi na obličeji sedí, perfektně přilne k pleti a bez problému drží i v sedě a neodchlipuje po celou dobu působení. Během působení maska chladí, nechává půosobit 10-20 minut a nesmývá se – přebytečné sérum pouze zapracujete do pleti. 

Maska po aplikaci neštípala ani nepálila a nic nenaznačovalo podráždění pleti, ale po jejím sundání jsem měla pleť zarudlou jako rak a začervenalá byla i 15 minut po sundání. Upřímně mě to ani tolik nepřekvapilo, protože jsem si během působení masky četla její složení, které se mi příliš nezamlovalo. Maska obsahuje 30% kokosové vody a 0,2% kokosového oleje, vitamín B3, kyselinu hyaluronovou, ale bohužel obsahuje i 2 druhy silikonu a pár látek, které mohou způsobovat podráždění pleti. Konkrétně mám podezření na dvojici Isopropyl Myristate a Isopropyl Palmitate. Na internetu jsem se dočetla, že má maska nově jiné složení, než které jsem testovala já, ale obávám se, že dráždivé látky v masce zůstaly a proto není maska vhodná pro citlivou pleť. 

S hodnocením této masky jsem na vážkách, protože když pominu podráždění a začervenání pleti, tak je pleť oživená a neuvěřitelně zářivá, na dotek je vláčná, pružná a krásně naducaná. Nepůsobí oslizlým silikonovým dojmem, ale zanechá vyhlazený povrch vhodný pro aplikaci make-upu. Jemné linky na čele nejsou vůbec viditelné (což je samozřejmě pouze dočasný efekt).

Masku nedoporučuji pro citlivou pleť, kterou by mohla podráždit – pro majitelky citlivé pleti doporučuji kolegyni Coconut Water Gel Mask, která nedráždí pleť, poskytuje několikadenní hydrataci a pyšní se 80% obsahem kokosové vody. Pro mladší ročníky je maska zbytečná, protože neocení její “vypínací” schopnosti a také si bohatě vystačí s gelovou variantou modré barvy. Pleť je po použití růžové masky hydratovaná a suché šupinky zmizely, ale pokud Vám jde pouze a jenom o hydrataci pleti, tak je gelová maska vhodnější, protože hydratuje ještě více.

Masku bych doporučila věkové kategorii 35+ a to převážně na speciální příležitosti, kdy pleti chcete dodat vzpruhu a potřebujete vypadat svěže a mladistvě.

Od značky Too Cool For School mám v zásobě ještě několik dalších plátýnkových masek – konkrétně dýňovou, 3 vajíčkové, 2 kokosové a jednu po oči a už se těším na jejich testování.

Koupit na Ebay

 * Affiliate odkaz

Kokosovou olejovou masku si můžete objednat na Ebay přímo z Koreje za cenu 150,- Kč za 2 ks včetně poštovného.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.