Recenze

Parfemace7
Konzistence10
Hydratace0.1
Hebkost a výživa0.1
Výsledný efekt0.1

Shrnutí

3.5Spací maska se zcela nulovým efektem.

Popis: Noční maska pro zdravě odpočinutý vzhled, která oživuje pokožku. Zklidňující a hydratační maska, která pracuje a obnovuje pleť, zatímco vy spíte. Sleep-tox™ má čistící účinky zatímco SLEEPSCENT™ podporuje celkovou relaxaci a buněčnou regeneraci. Revitalizační složení zabalí pleť hydratačním a ochranným závojem obsahujícím minerální vodu, extrakem z kořenu prvosenky a meruňkovým extrakt.

Na spací masky od korejské značky Laneige jsem četla vesměs pochvalné recenze, takže jsem si spací masku jednoho dne také objednala, abych o něco náhodou nepřišla.

Parfemace masky je levandulová, ale nejedná se o čistou levanduli a v pozadí vůně cítím nějaké rušivé (chemické) elementy. Maska má mléčnou barvu a lehoučkou gelovou a nemastnou konzistenci, která se snadno a rychle roztírá. Maska je kluzká a na dotek je z ní cítit obsah silikonů, které zpravidla osliznou pleť neprodyšnou vrstvou a vytvoří klamavý pocit výživy a hydratace. První silikon je již na 3. místě ve složení, další na 5. místě a dále maska obsahuje ještě dva dalších druhy silikonu.

Efekt masky mě vzhledem k vysokému obsahu silikonů přímo šokoval – asi po 15 minutách od aplikace byla maska kompletně a beze zbytku vstřebaná. Nezanechala po sobě typickou silikonovou vrstvu a pleť byla stejně podrážděná a suchá jako před použitím – efekt masky byl tedy naprosto nulový jak na dotek, tak na pohled. Maska má stejný nulový účinek jako ta spací dýňová od Too Cool For School. Při aplikaci silnější vrstvy se maska vstřebává o chvilku déle, tak dvacet minut jsem měla podivně sucho-hladkou pleť, ale poté z pleti také kompletně zmizela.

Pleť se mi po použití zdá o chlup podrážděnější a štipkavější než před použitím masky. Při dalším použití už jsem měla pleť lehce zarudlou ihned po aplikaci masky (pleť zůstala zarudlá dalších pár desítek minut), štípala mě a byla napjatá a stažená.

Maska může být vhodnější pro smíšený a mastný typ pleti, ale osobně si myslím, že když si na pleť nic neaplikujete, tak bude výsledek úplně stejný a ještě budete mít jistotu, že si neucpáváte póry. Výhoda masky je v tom, že ji stačí aplikovat maličko a poměrně dlouho vydrží a také se velmi rychle vstřebá, takže ji můžete aplikovat hned před spaním a maska se vstřebá ještě než dorazíte do postele a neotřete si ji do polštáře. V létě lze skledovat v lednici a poskytne chladivý efekt.

Pozitivní ohlasy na tuto masku nechápu a v žádném případě nedoporučuji.

Levandulovou spací masku lze objednat z Koreje v mini balení 70 ml za cca 475,- Kč včetně dopravy.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.