Recenze

Parfemace3
Pohodlnost aplikace a smývání4
Celkový efekt4
Vhodnost pro citlivou pleť3

Shrnutí

3.5

Popis: Tišicí pleťová maska s čerstvou mořskou řasou, mletými mandlemi, růžovou absolue a aloe vera pro hebkou a zklidněnou pleť. Přidáváme do ní silici z rozmarýnu pro její regenerační účinky a kaolin, který odstraňuje každou nečistotu a mastnotu. Prosné vločky při peelingu jemně odstraňují odumřelé buňky. Naneste na tvář vydatnou vrstvu masky a nechte 10 až 15 minut působit. Čerstvé masky neobsahují žádné konzervační látky, je třeba uchovávat je po celou dobu v lednici a spotřebovat do 2–3 týdnů. Konkrétní datum spotřeby naleznete na výrobku.

Zdroj: lush.com

Masku zkouším v podzimním období, kdy už se citelně ochladilo a nacož má pleť negativně reaguje – je podrážděná, zarudlá, vysušená a šupinkatá.

Parfemace masky mi připomíná mix čistící rolády Angles of Bare Skin a laciného přípravku na záchod. Jinými slovy maska strašně smrdí. Necítím z ní rybinu ani sůl, ale prostě podivný puch.

Konzistence masky je podivná, není tekutá ani příliš tuhá. Jedná se o platelínovou konzistenci, která se strašně špatně aplikuje. Seděla jsem před zrdcadlem několik minut, masku jsem aplikovala na navlhčený obličej, aby po pleti lépe klouzala a snaději se roztírala, ale rovnoměrná aplikace nebyla možná a pořád jsem musela vrstvu po vrstvě přidávat, protože jsem si od masky připadala pouze umazaná a stále jsem neměla pocit, že bych měla aplikovanou dostatečně silnou a rovnoměrnou vrstvu masky. Po nanesení maska drží a neopadává.

Po aplikaci masky mě začaly strašně štípat a slzet oči. Masku jsem masku neaplikovala příliš blízko očnímu okolí, ale přesto byly oči strašně podrážděné, uslzené a unavené po celou dobu působení!  Po dalších pár minutách mě začala svědit i pleť, ale opravdu hodně. Maska obsahuje kaolín a během působení ztvrdne, nepříjemně stahuje a vysušuje pleť.

I přes deklarovaný obsah mandlí není maska zrnitá ani hrubá jako Oatifix a obsahuje pouze kousky mořkých řas. Rozemleté mandle nebyly při smývání masky téměř cítit, takže exfoliace byla velmi jemná a šetrná, ale to se může várku od várky lišit. Při smývání se maska šmrdlá sem a tam a vůbec se jí nechce dolů, takže se strašně dlouho smývá a když k tomu připočtu dlouhou aplikaci a porovnám to s výsledkem, tak mi za tu otravu maska v žádném případě nestojí.

Pleť je po použití jemná a hladká, ale šupící pleť je stále znatelná. Maska nevysušuje tolik, jako ostatní jílové masky od Lush, ale ani nehydratuje – pleť není po použití vysušená ani napjatá, ale ani hydratovaná, vyživená ani vláčná. Zklidnění pleti se nekonalo a pleť byla viditelně zarudlá. Byla jsem vyloženě flekatá a rudá jako rak a chvilku po použití se suché šupinky objevily i na jiných částech obličeje a pleť potřebovala vyživit a hydratovat. Po smytí masky mě strašně svědil krk, kde jsem masku ani neměla a přišla s ní do styku pouze při smývání. Asi 10 minut po smytí byla pleť suchá na dotek a kvůli tomu se zdála drsnější a hladký pocit byl fuč. Oční víčka jsem měla po použití kvůli podráždění velmi unavená a těžká. Přestože se jedná o jílovou masku, černé tečky po použití byly na svém místě a ani se nehnuly – maska je nevytáhla a nepřipravila na vyčištění. 

V souvislosti s touto maskou jsem četla hodně stížností na to, že se zkazí mnohem rychleji než ostatní masky a před datem expirace se na masce objeví plíseň. Pokud si masky Lush necháváte déle než 3 týdny, tak pro Vás tato maska není vhodná. Maska bude možná vyhovovat mastné pleti, protože není příliš agresivní a pleť nepřesuší, ale citlivé, suché, dehydratované ani normální pleti nemá dle mého názoru co nabídnout a na základě své zkušenosti ji nedoporučuji.   

Čerstvou pleťovou masku BB Seaweed od Lush můžete zakoupit v kamenných obchodech Lush nebo v jejich e-shopu za cenu 305,- Kč za 50 ml. Ještě bych ráda upozornila na skutečnost, že v UK stojí maska pouhých 8,5 GBP (cca 250,- Kč) a navíc dostanete 75 g produktu …

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.