Recenze

Parfemace0.1
Konzistence0.1
Jednoduchost aplikace0.1
Vhodnost pro citlivou pleť0.1
Vyhlazení pleti8

Shrnutí

1.7Maska, která smrdí jako bolavá noha a navíc pleť podráždí a vysuší.

Popis: Probuďte pleť osvěžující pleťovou maskou s čerstvým fenyklem, kořenem zázvoru, petrželí a koriandrem, které pleť detoxikují a povzbudí. K její výrobě používáme nálev ze šalvěje, rozmarýnu a jalovce doplněný antiseptickými silicemi z kardamomu a hřebíčku, čerstvou limetkovou šťávou s čisticími účinky a vajíčky z bio chovu, medem a mandlovým olejem pro zklidnění a hydrataci. Naneste na tvář štědrou vrstvu masky a nechte 10 až 15 minut působit. Čerstvé masky neobsahují žádné konzervační látky, je třeba uchovávat je po celou dobu v lednici a spotřebovat do 2–3 týdnů. Konkrétní datum spotřeby naleznete na výrobku.

Zdroj: lush.com

Masku jsem si vybrala na internetu podle popisu a jelikož miluji zázvor, med i zázvorový čaj s medem a limetkou, stejně tak i zázvorou limonádu a tak jsem očekávala, že vůně masky bude pohlazení po duši. Třeba zázvorová maska s kurkumou a vitamínem C od značky First Aid Beauty, voní jako sen. Bohužel jsem se spletla a po otevření masky jsem málem spadla pod stůl. Maska má podivnou a silnou kořeněnou parfemaci, která je štiplavá a strašně protivná. Parfemace masky je cítit po celou dobu aplikace i po jejím smytí a opravdu mám pocit, že smrady padnu, protože smrdí jako psí kšíry.

Tím zklamání z masky bohužel neskončilo. Maska má zvláštní a hodně tuhou konzistenci, která se špatně nanáší a roztírá, takže jsem měla kelímek po pouhých 3 použitích poloprádný. Takhle rychle mi žádná jiná maska od Lushe neubyla. Aplikace masky je otravná a trvá dlouho, maska se při aplikaci nabaluje, drolí a kousky masky opadávají, proto ji raději aplikujte nad umyvadlem. Aplikace souvislé a rovnoměrné vrstvy není možná, výsledek je spíš ve stylu hrudka sem, hrudka tam.

Pro příjemnější a rovnoměrnější aplikaci je lepší masku aplikovat mokrými prsty, aby se trochu namočila a byla tvárnější, ale kousky masky budou stejně opadávat. Pozor, pokud vody použijete moc, tak se Vám maska zase rozteče a proteče mezi prsty.

Po aplikaci cítím na obličeji podráždění, pleť mě štípě a brní  a z masky mě dokonce pálí oči. Během působení masky mám hlavně ze začátku nepříjemný pocit a bojím se pohnout, protože maska na pleti nedrží a kousky masky opadávají z obličeje. Během zasychání je maska na obličeji nepříjemná, pne, obličej stahuje a jak zasychá a tvrdne, tak nemůžete ani mluvit. Maska má přírodní složení a jelikož jiné produkty se zázvorem snáším bez problému, předpokládám, že je hlavním viníkem podráždění pleti kaolín, který vysušuje a stahuje.

Maska se při smývání patlá a smývá se obtížně a dlouho. Největším plusem masky jsou jemné exfoliační částečky namletých mandlí, které při smývání lehce promasírují a osvěží pleť, aniž by poničily opálení. Po jemném peelingu je rychlejší zbytek masky setřít navlhčenou žínkou nebo ručníkem. Přestože mám hodně opálenou pleť, tak je po smytí jasně viditelné, že mám pleť podrážděnou a rudou jako rak. 

Díky peelingovým částečkám z namletých mandlí je pleť jemnější a hladší. Bohužel je ale napjatá a na dotek sušší než před použitím. Žádný jiný výsledek jsem nepozorovala.

Mé očekávání maska vůbec nesplnila a lituji, že jsem si před zakoupením masky nepřečetla anglický popis, který se od toho českého značně liší. Podle anglického popisku se jedná o hloubkově čistící kaolínovou masku, která je vhodná pro oživení aknózní pleť s rozšířenými a ucpanými póry, což je přesně ten typ produktu, který bych si na svou dehydratovanou pleť bez jediného pupínku a staženými póry niky nekoupila … Je zajímavé, že s hloubkovou čistící maskou Cupcake od Lushe jsem žádný problém neměla, pleť nevysušila ani nepodráždila, což je asi dané tím, že obsahuje bahno Rhassoul a ne jíl.

Maska je nevhodná pro citlivou, suchou a dehydratovanou pleť. Vzhledem k vysušení pleti bude vhodnější pro kombinovanou, mastnou či aknózní pleť. Pro mě je maska jedním velkým zklamaním, z Lush masek je tohle má nejméně oblíbená, vůbec mi nesedla. Její používání je otrava sama o sobě a proto ji nedoporučuji vůbec nikomu. Pokud hledáte čistící masku, můžete si pořídit takovou, která má snadné použití a za mnohem méně peněz si pořídíte mnohem větší množství.

Masku Brazened Honey od Lush můžete zakoupit v kamenných obchodech Lush nebo v jejich e-shopu za cenu 305,- Kč za 50 ml. Ještě bych ráda upozornila na skutečnost, že v UK stojí maska pouhých 7,5 GBP (cca 220,- Kč) a navíc dostanete 75 g produktu …

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.