Recenze

Parfemace7
Konzistence7
Zklidnění0.1
Hydratace0.1

Shrnutí

3.6

Popis: Zklidňující a hydratační čerstvá pleťová maska napěchovaná borůvkami, kalamínem, heřmánkem s růžovou silicí a mandlovým olejem vaši pleť pohladí, zklidní a zjemní. Do masky jsme zamíchali nutričně drahocenné borůvky bohaté na vitamíny a minerální látky včetně antioxidačních vitamínů A, C a E, které chrání kůži před poškozením. Naneste štědrou vrstvu masky na čistou pleť a nechte 10 až 15 minut působit. Čerstvé masky neobsahují žádné konzervační látky, je třeba uchovávat je po celou dobu v lednici a spotřebovat do 2–3 týdnů. Konkrétní datum spotřeby naleznete na výrobku.

Zdroj: lush.com

Po přečtení popisu masky jsem se natěšila a představila si, že bude mít naprosto úchvatnou borůvkovou vůni. Bohužel tomu tak není, maska sice voní, ale vůně je pudrová a borůvky jsou z ní cítit nepatrně. Podobnou parfemaci mají převážně přípravky s černým uhlím, takže se jedná spíše o vůni pánského typu. Opravdu mě to mrzí, protože jsem se chtěla zahalit do borůvkové vůně, třeba jako s plátýnkovou maskou Brazilian Mud Fabric Face Mask od Montagne Jeunesse s obsahem Acai, jejíž slaďoučká ovocná vůně při působení provoní celý pokoj.

Maska Catastrophe Cosmetic má našedlou barvu a obsahuje kousky borůvek, které se při aplikací nedrolí a během působení neopadávají, ale při smývání zasviní umyvadlo. Jinak má hladkou konzistenci, která je sušší, hůře se roztírá a na jednu aplikaci budete potřebovat štědré množství masky. Na základě toho odhaduji, že celé balení masky vydrží zhruba na 8 použití.

Chvilku po aplikaci mě maska na pleti začala štipkat a pálit, což mě překvapilo, jelikož se podle popisku jedná o zklidňující a hydratační masku. Podotýkám, že maska nemá čistě přírodní složení a obsahuje i syntetické složky. Jelikož mi pleť značně podráždila i pleťová maska Rosy Cheeks, tak jsem porovnala jejich složení a obě masky obsahují kalamínový prášek, který má pravděpodobně podráždění pleti na svědomí.

Během působení masky byla pleť napjatá a podrážděná a pokud máte citlivou pleť, tak se masce raději vyhněte nebo si před zakoupením masky nejprve požádejte o vzoreček na prodejně, pokud máte tu možnost.

Maska v žádném případě nehydratuje, na pleti nezanechává mastný film a pleť je naopak vysušená jako poušť a po použití je napjatá, stažená a hrubá na dotek. Přestože jsem masku testovala v létě, kdy mám naprosto perfektní pleť bez chybičky, tak ji maska utrýznila a byla po použití mdlá a plná suchých šupinek. Na čele mi ihned po použití vyskákaly červené pupínky a ošklivá krupička.

Maska Catastrophe Cosmetic mi vůbec nesedla a na pleti mi napáchala více škody než užitku. Po použití jsem na pleť musela napatlat vše možné a nemožné, abych ji uklidnila a hydratovala. Podle recenzí je maska velmi oblíbeným Lush produktem a doufala jsem, že mi po zklamání s maskou Rosy Cheeks a Brazened Honey bude vyhovovat. Zázrak jsem nečekala, ale doufala jsem, že bude pleť po použití hebká, vláčná a vyživená, ale bohužel se nic z toho nekonalo. V žádném případě není vhodná pro citlivou, dehydratovanou, suchou ani normální pleť. Po mé špatné zkušenosti nedoporučuji.

Masku Catastrophe Cosmetic od Lush si můžete zakoupit v kamenných obchodech Lush nebo v jejich e-shopu za cenu 305,- Kč za 50 ml. Ještě bych ráda upozornila na skutečnost, že v UK stojí maska pouhých 7,5 GBP (cca 220,- Kč) a navíc dostanete 75 g produktu …

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.