Recenze

Parfemace8
Konzistence8
Absorpce přebytečného mazu10
Zjemnění pleti8
Celkový efekt8

Shrnutí

8.4Příjemná, voňavá a relaxační maska, která nesvede zázraky.

Popis: Marocké bahno Rhassoul má vysoce absorpční vlastnosti a spolu s kakaovým práškem vytáhne všechny nečistoty a pleť tak do hloubky pročistí. Čerstvá máta pleť stimuluje a tonizuje, zatímco lněné semínko a kakaové máslo ji zjemňují a hydratují. Naneste na tvář štědrou vrstvu masky a nechte 10 až 15 minut působit. Čerstvé masky neobsahují žádné konzervační látky, je třeba uchovávat je po celou dobu v lednici a spotřebovat do 2–3 týdnů. Konkrétní datum spotřeby naleznete na výrobku.

Zdroj: lush.com

Na masce Cupcake Vás určitě zaujme čokoládová parfemace s nádechem máty, která vzdáleně připomíná hořku čokoládu After Eight s peprmintovou náplní. Vůně masky je nenápadná a přála bych si, aby byla výraznější a po použití zanechala provoněnou pleť.

Cupcake nemá tuhou ani těžkopádnou konzistenci, jakou mají jílové masky od Lushe. Řídká také není a lépe se aplikuje, pokud ji budete roztírat na navlhčenou pleť. Má mírně zrnitou texturu a nevím, co ji způsobuje, působí to, jako kdyby do masky někdo přidal cukr (který tam ale není). Jinak je jemná bez obsahu hrudek a aplikuje se rovnoměrně. Narozdíl od jiných Lush masek, které jsem vyzkoušela, se ji nemusí aplikovat hodně a kelímek vydrží déle. Podle konzistence usuzuji, že bude mít hmota tendenci vysychat a tvrdnout, proto masku spotřebujte co nejrychleji a nejlépe se o ní s někým podělte.

Maska se má uchovávat v lednici a po aplikaci příjemně osvěží. Přestože se jedná o hloukově čistící masku, má dehydratovaná pleť ji snáší bez problému, protože neobsahuje kaolín ani kalamínový prášek, což jsou dvě ingredience, které mi zaručeně podráždí pleť, která mě pak hodně svědí a je zarudlá, vysušená, napjatá a stažená. Cupcake maska obsahuje čistící bahno Rhassoul, které je k pleti mnohem šetrnější a má citlivá pleť ho snáší zcela bez problému. Maska během působení kompletně zaschne, ale neztvrdne, takže pleť nenapíná a můžete s ní normálně mluvit. Po zaschnutí perfektně drží, nedrolí se ani neopadává.

Maska se při smývání nepatlá a pro rychlejší odstranění doporučuji smývat teplou vodou. Díky zrnitosti poskytuje při smývání velmi jemný a šetrný peeling. Když jsem měla pocit, že je pleť čistá a maska smytá, sáhla jsem si na obličej a cítila jsem podivné reziduum, které bylo maličko, opravdu maličko mastné a měla jsem na obličeji opravdu miniaturní drobečky (nevím, kde se v té masce vůbec vzaly).

Pleť je po použití jemná a hladká, na dotek je perfektně čistá, ale není napjatá ani vysušená. I přes obsah glycerinu a kakaového másla maska nehydratuje a po použití se musím namazat.

Přestože se jedná o hloubkově čistící masku, tak mi po ní narozdíl od masky Cosmetic Catastrophe nevyskákaly pupínky ani krupička. Masky Cosmetic Catastrophe, Brazened Honey, Rosy Cheeks a Don’t Look At Me mi vytáhly černé tečky na povrch pleti a připravily je na vytažení čistícím proužkem, ale čokoládová maska s černými tečkami ani nehla a zůstaly schované pod povrchem pleti.

Maska je vhodná spíše pro mladší ročníky, jejichž pleť nevyžaduje speciální péči. Pokud hledáte masku, která absorbuje přebytečný maz a klasické jílové masky jsou příliš agresivní a Vaši pleť podráždí a přesuší, tak vyzkoušjete šetrnější Cupcake masku. Příjemná, voňavá a relaxační maska, která nesvede zázraky.

Čerstvou pleťovou masku Cupcake od Lush můžete zakoupit v kamenných obchodech Lush nebo v jejich e-shopu za cenu 305,- Kč za 50 ml. Ještě bych ráda upozornila na skutečnost, že v UK stojí čerstvá maska pouhých 7,50 GBP (cca 220,- Kč) a navíc dostanete 75 g produktu …

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.