Recenze

Parfemace10
Intenzita vůně6
Výživa10
Hydratace10

Shrnutí

9Dokonalý koupelový olej pro výživu pokožku s naprosto omamnou vůní.

Popis: Koupelový olej. První certifikovaná fair trade vanilka na světě je sklízena v pohoří Ruwenzori v západní Ugandě. Na vrcholku každého tuhého oleje Floating Island najdete elegantně usazený vanilkový lusk – podobně jako palmy čnící na vrcholcích opuštěných ostrůvků v moři. Relaxujte a nechte se odnášet na svůj vlastní sladce voňavý opuštěný ostrov, zatímco bio bambucké máslo bude blahodárně pečovat o vaši pokožku. 

Zdroj: lush.com

Jelikož mám suchou a citlivou pokožku, tak koupelové bomby ani pěny do koupele nepoužívám, protože mi pokožku ještě více vysuší a podráždí a po koupeli jsem rudá jako rak a můžu se vždy udrbat k smrti. Proto jsem chtěla vyzkoušet alespoň koupelový olej, o kterém jsem se domnívala, že by mohl pokožku hydratovat, opečovat a nepodráždit. Do Lush obchůdku jsem si původně přišla pro koupelového kolegu You’ve Been Mangoed, který má uhrančivou a energickou citrusovou parfemaci a kterého jsem chodila nadšeně očichávat při každé návštěvě Lushe. Při výběru koupelového oleje mi dala slečna přivonět i k této maličkosti a slaďoučká a okouzlující parfemace mi naprosto učarovala. Vzhledem k podzimní depresi, kdy se mi stýská po létě, jsem si tedy pro zvednutí nálady pořídila koupelový olej Floating Island a dokonce jsem ho vyzkoušela jako první.

Jeho vůně je totiž hřejivá, konejšivá, uklidňující, velmi relaxační, vlídná a pohladí na duši, takže je perfektní na sychravé podzimní či mrazivé zimní večery. Parfemace je decentní a vkusná a hodí se i pro použití s partnerem (narozdíl od bláznivých maršmelounových vůní, které jsou jako pěst do nosu).

V obchodě mi připomínala lahodnou pralinkovou parfemaci tuhého tělového peelingu Scrubee. Při roztékání se její vůně změnila a připomínala mi jinou známou vůni, kterou mám strašně ráda. Cítila jsem ovesné vločky a skořici a říkala si, že by mi mohla připomínat můj oblíbený proteinový prášek skořice oves, ale pořád to nebylo úplně přesné. Po chvilce přemýšlení mi to docvaklo, nejedná se o nic jiného než vůni známé banánové masky s ovesnými vločkami a skořicí Oatifix od Lushe.

Před rozpuštěním byl olej na dotek tuhý a mastnější a připomínal včeličku Scrubee, která je také plná bambuckého a kakaového másla. Narozdíl od bublinkatých koupelových bomb, je tento koupelový olej bezbarvý a ve vaně se bez efektu a fanfár postupně rozpouští. Olej v sobě ukrývá překvapení stejně jako čokoládová pralinka – skládá se ze dvou různých vrstev, první je tuhá a máslová a pod ní se ukrývá béžové olejová vrstva.

Při nákupu jsem měla obavy, aby mi koupelový olej vystačil alespoň na jedno použití a aby měl vůbec nějaký efekt, protože ho můžu použít pouze ve velké vaně pro dva. K mému překvapení byla pokožka zahalená do hedvábného závoje mnohem dřív, než se olej rozpustil, proto jsem ho z vody vyndala a zbývaly ještě 3/4, takže je možné olej rozdělit na vícekrát, což dělá jeho cenu mnohem příjemnější.

Pokožka je po použití nádherně jemná, hladká a vyživená bez dalšího mazání. Koupelový olej si koupím do zásoby a budu ho používat na líné večery, kdy ve sprše nepoužiji včeličku nebo nebudu mít náladu natírat se masážítkem.

Koupelový olej Floating Island od Lush můžete zakoupit v kamenných obchodech Lush nebo v jejich e-shopu za cenu 109,- Kč za 20 g. Ještě bych ráda upozornila na skutečnost, že v UK stojí koupelový olej pouhých 2,50 GBP (cca 74,- Kč) …

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.