Recenze

Parfemace7
Konzistence4
Komfort při působení0.1
Vhodnost pro citlivou pleť0.1
Výsledný efekt0.1

Shrnutí

2.3Maska určená pro zklidnění pleti, která pleť naopak velmi podráždí a vysuší.

Popis: Jednoduchá a účinná směs kaolínu, kalamínu a turecké růžové silice pro jemné zklidnění a navrácení pleti do rovnováhy. Když je vaše pleť v jednom ohni, nebo prostě jen máte chuť ukrýt obličej na chvíli do voňavých růží, čisticí kalamín a kaolín jemně odstraní nečistoty, zatímco luxusní růžová silice vyživuje a tonizuje. Naneste štědrou vrstvu na tvář, 10–15 minut relaxujte a nechte zatím infredience pracovat. Pak opláchněte a odhalte zklidněnou, matnou pleť, na které je vidět, že byla políbena růžemi. Jednoduchá a účinná směs kaolínu, kalamínu a turecké růžové silice pro jemné zklidnění a navrácení pleti do rovnováhy. Když je vaše pleť v jednom ohni, nebo prostě jen máte chuť ukrýt obličej na chvíli do voňavých růží, čisticí kalamín a kaolín jemně odstraní nečistoty, zatímco luxusní růžová silice vyživuje a tonizuje. Naneste štědrou vrstvu na tvář, 10–15 minut relaxujte a nechte zatím infredience pracovat. Pak opláchněte a odhalte zklidněnou, matnou pleť, na které je vidět, že byla políbena růžemi. Čerstvé masky neobsahují žádné konzervační látky, je třeba uchovávat je po celou dobu v lednici a spotřebovat do 2–3 týdnů. Konkrétní datum spotřeby naleznete na výrobku.

Zdroj: lush.com

Růžovou masku jsem si vybrala jako dárek k Vánocům a strašně jsem se na ni těšila, protože mám citlivou pleť. Parfemace masky je silná, je cítit i během působení a voní po růžích. Přiznám se, že to není má oblíbená vůně, takhle nějak si představuji vůni Ruských květů … 

Aplikace této masky je naprostý horor. Je neuvěřitelně tuhá, hutná, těžká, mazlavá a patlavá. I když si navlhčíte kůži a prsty, tak se strašně špatně roztírá a tahá za kůži. Po delším boji se dá aplikovat rovnoměrně. Textura masky je jemná a sametově hebká, neobsahuje žádné částečky, takže při aplikaci ani během působení neopadává ani se nedrolí.

Maska během působení zasychá do tvrda a pne, takže si s ní nezarelaxuji. Maska by měla zklidňovat pleť, takže jsem předpokládala, že bude vhodná pro citlivou pleť, ale já mám s maskou nepříjemný pocit a pleť mě bohužel štipká a svědí – jen podotýkám, že tato maska neobsahuje pouze přírodní složky, ale i syntetiku. Smývá se o poznání lépe, než se aplikuje a na pleti nezanechává žádné reziduum. Odhadem maska vydrží zhruba na 8 aplikací.

Pleť mám po použití utrýzněnou, napjatou, vysušenou a tedy i drsnou a svědivou. Maska mi co se působení i “efektu” týče připomíná obyčejnou jílovou detoxikační čokoládovo-jahodovou od Freemana, která jde pořídit za 147,- Kč za 150 ml. Ta čokoládová byla ještě o chlup lepší, protože němela babskou parfemaci a lépe se roztírala.

Pro citlivou, suchou ani dehydratovanou pleť nemohu doporučit a pokud máte normální, kombinovanou nebo mastnou pleť, tak si můžete pořídit masku, která zvládne to samé za méně peněz.

Masku Rosy Cheeks od Lush můžete zakoupit v kamenných obchodech Lush nebo v jejich e-shopu za cenu 305,- Kč za 50 ml. Ještě bych ráda upozornila na skutečnost, že v UK stojí maska pouhých 7,5 GBP (cca 220,- Kč) a navíc dostanete 75 g produktu …

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.