Recenze

Barevné schéma8
Pigmentace matných stínů7
Pigmentace třpytivých stínů5
Aplikace8
Výdrž stínů10
Cena vs kvalita10

Shrnutí

8

Popis: Dlouho očekávaná druhá spolupráce s britskou youtuberkou Soph Does Nails, je opravdu Extra Spice. Obsahuje 18 kořeněných odstínů, od kterých nebudete chtít dát ruce pryč. Vyberete si z matného nebo třpytivého spektra? Je to jen na vás! Paletka dělá čest svému jménu, protože je opravdu extra pigmentovaná, extra barevná a bude extra královnou vaší paletkové sbírky!

Zdroj: makeuprevolution.cz

Paletku Extra Spice dostanete zatavenou v průhledné fólii a slušivé metalické Rose Gold krabičce, která je však náchylná k poškrábání. Na její zadní straně jsou vyobrazené barvičky stínů s jejich názvy (které jsou napsané i uvnitř paletky pod jednotlivými stíny), najdete zde i informaci o tom, že je paletka veganská a Cruelty-Free a že ji máte spotřebovat do 12 měsíců od otevření, což podle mého názoru nebude vůbec žádný problém.

Samotná paletka má metalické zrcadlové Rose Gold víčko s vyrytými nápisy. Kvůli lesklému povrchu jsou na paletce viditelné otisky prstů a víčko se ihned zapatlá. Paletka je lehká, není rozviklaná, ale na dotek je poznat, že je vyrobena z hodně laciného plastu. Paletka obsahuje zrcátko ve velikosti samotné paletky, které oceníte především při cestování, protože si snadno nastavíte jeho polohu a v ní zrcátko drží a nezaklapne se. Nová paletka po otevření smrdí – jedná se o závan chemie (nějakého lepidla) a levného plastu, ale nepříjemný zápach se naštěstí po pár použitích vytratí.

Paletka mě na obrázcích zaujala především barevnou kombinací, která obsahuje populární teplé odstíny a její barevné sladění se mi líbí. Podle mého názoru do paletky nezapadají pouze dva světlé třpytivé odstíny šedo-fialový Everyday a stříbrno-modrý Infinity, které působí rušivě a do barevného konceptu paletky nezapadají. Při používání paletky jsem si všimla, že tmavé matné odstíny Lakes (brčálově zelená) a Brownies (studená hnědá) jsou po aplikaci k nerozeznání a je úplně jedno, který z odstínů použijete, což je škoda. Některé odstíny (žlutý Vitamin C, fuchsiový Twenty One a fialový Mulled Wine) jsou klamavé a na očích vypadají úplně jinak než v paletce – jsou málo pigmentované, velmi tlumené (jako vodovky) a ani při vrstvení s nimi nedosáhnu požadované intenzity.

Kombinování barviček je intuitivní a snadno vykouzlíte žluto-oranžový, oranžovo-zelený, oranžovo-fialový, hnědo-zelený, brusinkový či neutrální hnědý look.

Matné stíny nemají krémovou konzistenci, ale jsou poměrně suché, při lehoučkém dotknutí štětečkem se drolí a při líčení práší. Matné stíny nejsou intenzivní a je nutné je aplikovat v několika vrstvách. Po pouhých třech použitích už se v některých stínech ukazuje prohlubeň a domnívám se, že bude paletka rychle ubývat a všimnete si toho zejména pokud se líčíte denně. Matné odstíny nejsou tvrdohlavé a poměrně dobře se blendí. Při líčení se některé stíny neaplikují rovnoměrně, ne že by dělaly čmouhy, ale při pigment jakoby přeskakujte a musíte se na některá místa několikrát vracet – několikrát se mi stalo, že se mi stíny nepodařilo rovnoměrně aplikovat kolem jednoho víčka a zanechaly po sobě takovou bílou čárku, která prostě nešla zabarvit. 

Třpytivé odstíny nejsou metalické, jedná se spíš o stlačený třpytkatý pigment. Třpytivé stíny nelze nabrat štětečkem a musí se aplikovat prsty. Tady ovšem narozdíl od dražších stínů nastává problém, protože při aplikaci prstem na stín přenesete mastnotu z pokožky a už při prvním použití se kvůli tomu vytvoří tvrdý film, který nebude barvit a buď ho musíte seškrábnout prstem nebo strhnout lepenkou. Nejnáchylnější je k tomu fialový odstín Romance a zelený Aurora. Třpytkaté stíny nejsou tak intenzivní, jak bych si přála, ale jsou na tom mnohem lépe než třpytivé stíny z paletky Swear By It od Nyx. Při aplikaci třpytivých stínů je také nutné pigment navrstvit, ale nedělá jim to problém, aplikují se rovnoměrně a necuckatí.

Někdy jsem po aplikaci stínů neměla pod očima vůbec žádný poprašek, ale někdy jsem byla třpytkatá až za ušima a měla jsem pod očima i tmavší pigment, takže to, jestli budou stíny při aplikaci opadávat pod oči či nikoli, je individální a vždy záleží na použití konkrétních odstínů (když jsem použila žlutý, hnědé a oranžové stíny, tak pod oči neopadaly).

Stíny jsem použila v kombinaci s bází Shadow Insurance od Too Faced a byla jsem překvapená, že v průběhu dne ani večer stíny nijak výrazně nevybledly ani nezalezly do záhybu oka. Při dalším líčení jsem použila stíny bez báze a jako podklad jsem použila jeden ze stínů z paletky. Stíny na oku i bez báze bez větších problémů vydržely 12 hodin – byly trochu pobledlé a nejvíce to bylo viditelné v záhybu oka, ale mizely zcela rovnoměrně a v záhybu oka se neslily.

Celkově je aplikace stínů velmi rychlá a bezproblémová, ale co mě mrzí je skutečnost, že i když si s líčením vyhraji, použiji několik barev a vytvářím barevné přechody, tak se stíny ve výsledky podivně slijí dohromady, barevné přechody se vytratí a nakonec to vypadá, jak kdybych použila třeba jen 2 barvy.

Odstíny

 

Everyday – třpytivý, lehce metalický šedo-fialový odstín.

 

 

 

Running Late – matný, světle oranžový odstín. Vhodný jako přechodový stín.

 

 

 

 

Infinity – světlý třpytivý stín, který v paletce vypadá jako světle modrý, ale po aplikaci je stříbrný. Stín nemá barevný podklad a jedná se pouze o lehký třpytivý poprašek. Třpytky se aplikují rovnoměrně a necuckatí.

 

 

Cheesecake – matná, teplá tmavě hnědá s lehkým fialovým nádechem.

 

 

 

Cookie Dough – matná teplá světle hnědá. Odstín je krásný, vhodný jako základní stín na celé víčko, ale bohužel není dostatečně pigmentovaný a i po aplikaci několika vrstev na celé víčko nebyl plně krycí a stále pod ním prostívataly červené žilky.

 

 

 

Dreams – metalický, zlatavě-karamelový odstín.

 

 

 

 

Vitamin C – matná sytě žlutá. Sytost odstínu se po aplikaci vytratí a žlutá je velmi tlumená až vodová.

 

 

 

Sweet N Sour – matná, tmavší a sytější oranžová.

 

 

 

 

Twenty One – matná, tmavá sytě růžová. V paletce je stín krásně intezivní a sytý, ale na kůži se intenzita barvy zdaleka nepřenese a stín je bledý a vodovkový.

 

 

 

 

Romance – metalický, tmavá vínová. Krásný tmavě fialová odstín je po nanesení na oči velmi, velmi tlumený a nevýrazný, vybledlý, vodovkový a netřpytí se tolik, kolik by se na třpytivý stín slušelo.

 

 

 

Enchanted – matný, studený tmavě fialový odstín.

 

 

 

 

Lakes – matný, tmavý khaki odstín. Na první pohled vypadá jako hnědý se zelenými podtóny, ale na kůži je odstín studený, čistě hnědý a tmavý.

 

 

 

Chocolate Orange – matná, cihlově hnědá.

 

 

 

 

Mulled Wine – matný vínový odstín. Jeho krásná barva se na víčko bohužel nepřenese a na kůži je nevýrazný a bledý.

 

 

 

 

La Sun – metalický, žluto-zlatý odstín.

 

 

 

 

Aurora – metalická, brčálově zelená.

 

 

 

 

Reputation – matný, tmavý, modro-černý. V paletce působí jako tmavá inkoustově modrá barva, po aplikaci je stín středně černý. Stín je slušně pigmentovaný, ale aplikuje se nerovnoměrně a zvýrazňuje strukturu pleti.

 

Swatche

Závěrečné hodnocení

Pokud není make-up vaší vášní ani neřestí a vystačíte si s drogérkovými produkty, tak Vám paletka určitě udělá radost, její kvalita Vás nadchne a určitě oceníte, že ji můžete používat bez primeru (pokud nemáte mastná víčka ani pleť). Pokud paletku srovnám s hrůzou Rock It Nudes od Maybelline či testery drogérkových stínů, které jsou na dotek plné silikonů a levných výplní, tak to jsou nebe a dudy a paletka Extra Spice vyhrává na plné čáře.

V případě, že Vám nevadí si za kosmetiku trochu připlatit, tak bych Vám místo této paletky doporučila paletky ColourPop, které jsou sice dražší, ale za to kvalitnější, pigmentovanější a sytější. Pokud paletku srovnám s barevně podobnou paletkou Swear By It od Nyx, tak si myslím, že paletka Extra Spice je kvalitou srovnatelná (možná o chlup lepší) a mnohem levnější.

Přestože mě kvalitou paletka příjemně překvapila, tak kvalitnější a pigmentovanější stíny nenahradí – mám přeci jen trochu vyšší nároky a ráda si připlatím za produkty, které splní mé očekávání. Pokud si běžně kupujete stíny v parfumeriích, tak bych Vám paletku nedoporučila, protože Vás ze židle nezvedne a osobně budu preferovat kvalitnější paletky.

Paletku můžete zakoupit v drogeriích Rossmann nebo na e-shopech nejlevněji za cenu 225,- Kč za 14,4 g produktu.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.