O tom, že se BeautyBlender nesmí použávat na sucho, už jste určitě slyšely. Speciální pěna totiž zvládne vykouzlit hladký a rovnoměrný finiš pouze pokud je navlhčená. Namočení houbičky zároveň zaručí, že produkt zůstane pouze na jejím povrchu, nevsákne se a nebudete zbytečně plýtvat produktem. Ale je spousta dalších triků, které mohou zlepšit vzhled Vašeho make-upu nebo zabránit předčasnému poškození Vaší milované houbičky …

1 Není BeautyBlender jako BeautyBlender

Beauty Blender je dostupný v několika barvách. Většinou se jedná o limitované edice, které se mají lišit pouze barvou a neměl by mezi nimi být žádný rozdíl. Výjimkou je bílá Pure a černá Pro houbička. Bílá Pure houbička má velmi jemnou texturu a je sametově hebká. Nedávno jsem si koupila tyrkysovou houbičku Just Chill z limitované edice, která nemá zdaleka tak hladkou texturu, je porézní, hrubší a tvrdší než originální Beauty Blender, takže nákup limitovaných edicí nedoporučuji.

Pure houbička neobsahuje žádná barviva a je vytvořena speciálně pro citlivou pleť a pro zapracování primeru a pečujících produktů (krémů, emulzí, sér …). Houbička se používá mokrá, což zabrání zbytečnému plýtvání produktů a jejich aplikace je šetrnější, protože nebudete za pleť tahat ani ji napínat a způsobovat její poškození a podporovat vznik předčasných vrásek. Dejte si pozor, ať BB neaplikujete přípravky s obsahem kyselin nebo jiných agresivních látek, které lehce naruší strukturu houbičky a způsobí její rozpadnutí.

Černá Pro varianta je tužší než originální BB a slouží k aplikaci tmavých make-upů, bronzerů a samoopalovacích produktů, které by bylo těžké beze stopy vymýt ze světlého BB.

Beauty Blender je také dostupný ve 4 velikostech. Klasická Original je vhodná pro aplikaci produktů na celý obličej, střední Blusher pro nanášení tvářenek, rozjasňovačů nebo na konturování, kdy je potřeba kontrolovat, kam produkt nanesete a nejmenší Micro Mini, který má 1/4 velikost originálu, je vhodná zejména pro práci kolem očního okolí. Novinkou je Body Blender, který je větší než Original houbička a je vhodná na nanášení tělového make-upu, bronzerů či samoopalovacích produktů na tělo.

2 Micro Mini Blender nepotřebujete

I když se to může zdát lákavé, pokud nejste profesionální vizážistka, tak mini blendery nepotřebujete a zpravidla ani nevyužijete. Vystačíte si s klasickým či blusher blenderem, jehož špička se dostane kolem očí či nosu. Pokud špičku klasické houbičky lehce stačíte (pozor na nehty), hned budete mít k dispozici podobný tvar, který má mini blender a můžete s ním lehce zapracovat produkt na malé a těžko dostupné plochy.

3 Na teplotě vody záleží

Pokud pracujete s přípravky s hutnější konzistencí (především pěnovými a našlehanými make-upy), namočte Beauty Blender do teplé vody, která pomůže jejich roztečení, přípravek bude tvárnější a jeho aplikace bude mnohem snažší a preciznější. V létě použijte studenou vodu, která bude mít příjemné osvěžující účinky.

4 Houbička může být příliš suchá i příliš mokrá

Pokud bude houbička málo namočená, tak pro Vás aplikace bude mnohem složitější, protože se make-up bude vsakovat do houbičky a nebude se lehce přenášet na pleť. A naopak pokud bude houbička příliš mokrá, aplikace make-upu nebude precizní a budou vznikat nevzhledné fleky. Houbička by měla být lehká, nadýchaná a neměla by z ní kapat voda.

5 Přebytečou vodu jemně vymačkejte

Abyste se vyhnuly poškození Beauty Blenderu a nemusely ho předčasně vyhodit, přebytečnou vodu z něj jemně vymáčkněte. Drhnutí houbičky v ručníku způsobí dřívější opotřebení a raději používejte papírové kuchyňské utěrky.

6 Použijte hydratační sprej

Po navlhčení houbičky ji zkuste nastříkat hydratační pleťovou mlhou či rozjasňujícím fixačním sprejem, což pomůže k rozzáření Vaší pleti.

7 Produkty neaplikujte přímo na houbičku

Make-up neaplikujte přímo na houbičku, ale na ruku a houbičku do něj poté lehce namáčejte podle potřeby. Nespotřebujete tolik produktu a aplikace bude rovnoměrnější a preciznější.

8 Ťupejte a nešmrdlejte

Zakulacený tvar houbičky umožňuje použití aplikátoru po celém jeho povrchu, díky čemuž na pleti nezanechá stopy po aplikaci a efekt působí přirozeně. Houbičkou lehce krouživým pohybem ťupejte po pleti a jemně s ní zapracovávejte make-up a sametově hebká textura houbičky se postará o vyretušovaný efekt.

Pokud s houbičkou budete šmrdlat po obličeji stejně jako se štětcem, vytvoříte si nevzhledné čmouhy a pokud máte suchou či dehydratovanou pleť, tak nadzvednete suché šupinky, které budou hodně viditelné a make-up bude působit nechvalným “cakey” efektem.

9 Vyšší krytí není problém

Díky přirozenému efektu aplikace můžete make-up bez problému navrstvit. Pokud toužíte po vyšším krytí, make-up aplikujte vťupáním přímo do pleti a nepoužívejte krouživý pohyb.

10 Aplikujte prsty, zdokonalte houbičkou

Pokud Vám aplikace houbičkou přijde zdlouhavá a make-up aplikujete raději prsty, tak to není vůbec žádný problém. Make-up můžete po aplikaci prsty vyhladit a zdokonalit pomocí houbičky pro bezchybný finiš.

11 Vyzmizíkujte přešlapy

Pokud omylem aplikujete více tvářenky nebo rozjasňovače, než jste si původně přály, poťupejte místo Beauty Blenderem, který intenzitu i barevný efekt zjemní. V případě, že si make-up přejete z místa úplně odstranit, použijte suchou houbičku a make-up s ní tažením smažte.

12 Odsajte přebytečný olej

Pokud máte make-up, který pro Váš typ pleti obsahuje příliš oleje a na Váš vkus se až moc leskne, zabalte houbičku do papírového kapesníčku a přebytečný olej ťupáním odsajte. Pokud kapesníček poškodí make-up, tak ho samotnou houbičkou můžete uvést do původního a bezchybného stavu.

13 Použijte ho na cokoli

Houbičku nemusíte používat pouze na aplikaci make-upu, ale můžete s ní nanášet i rozjasňovač, bronzer a tvářenku. Můžete používat tekuté i krémové produkty a dokonce i pudr, který make-up zafixuje a zabrání nechvalnému křídovému či “cakey” efektu. Houbičkou můžete rozblendit i kontury krémových očních stínů pro vytvoření pozvolného přechodu a můžete ji využít i pro vytvoření ombré efektu na rtech – stačí špičkou poťupat kontury rtů.

14 Aplikujte SPF

Pokud sluneční ochranu rozetřete pouze prsty, její aplikace bude hodně nerovnoměrná. Použití Beauty Blenderu zaručí perfektní a rovnoměrné nanesení produktu.

15 Vyzrajte na samoopalovák

To samé co v předchozím bodě platí i pro samoopalovací přípravky. Díky houbičce docílíte precizní a rovnoměrné aplikace a vyvarujete se nerovnoměrného opálení či oranžových fleků.

16 Krabičku nevyhazujte

Pokud nejste sběratelky a nepořídily jste si některou z limitovaných edicí Beauty Blenderu s ozdobným stojánkem, tak nezoufejte. Originální plastová krabička je navržena tak, aby šla používat jako podstavec a BeautyBlender se Vám někam nezakutálel.

17 Nikam ho nezavírejte

Houbičku nechte vždy kompletně uschnout na vzduchu. Pokud ji ještě vlhkou zavřete do šuplíku či kosmetické taštičky, mohla by Vám zplesnivět.

18 Pozor na zanedbanou houbičku

Pokud budete péči o houbičku zanedbávat a nebudete ji poctivě umývat po každém použití či pokud k mytí nebudete používat k tomu určený antibakteriální přípravek, můžou se v houbičce usídlit a rozmnožit bakterie, které způsobí výsev pupínků. To samé platí pokud houbičku po použití nenecháte kompletně uschnout.

19 Mějte 2 Beauty Blendery

Pokud se líčíte pravidelně, tak houbička často nestihne do dalšího použití uschnout. Proto je lepší mít po ruce 2 houbičky, které budete moci střídat.

20 Kdy říci sbohem

V ideálním světě by se houbička měla měnit každý druhý měsíc. V reálném světě stačí při správné péči houbičku měnit každé tři měsíce. Pokud však houbičku používáte pouze příležitostně, podle těchto znaků poznáte, že je na čase ji vyměnit. Jestli houbička ztratila původní tvar i barvu a není možné ji zcela vyčistit, je na čase se rozloužit a pořídit si novou. Stejně tak je na čase Beauty Blender vyměnit, pokud není jeho struktura krásně hladká, ale objevují se v ní viditelné póry (dírky) a trhlinky.

 

A pokud Vás zajímá, jak se o Beauty Blender řádně starat a jak a čím ho řádně mýt, můžete si přečíst článek Jak správně čistit Beauty Blender.

 

7 komentářů

 1. Ahojky, velice mne tvůj článek zaujal. Mám problémy se suchými místy na pleti, a to používám hodně výživný krém, peelingy, pravidelně čistím pleť. Ale pod každým make-upem se mi objeví šupinky. Až jak jsem začala používat beauty blender mi to trochu pomohlo. Už to nebylo tak často, kdy se mi šupiny objevily, ale i tak budu ráda za radu, co používat aby se mi toto nedělo. Děkuji moc za odpověď.

  1. Ahoj, také jsem měla ten problém. V první řadě je důležité si uvědomit, že za to nemůže make-up, který může vypadat jen tak dobře, jako pleť pod ním. Pokud je pleť suchá a šupinatá, tak na ní nebude vypadat dobře žádný make-up a věř mi, že jsem vyzkoušela mraky. Druhá věc je ta, že takovou pleť nezachrání žádná silikonová báze, ani kdyby sis jí na sebe napatlala tunu. Vše začíná a končí u péče o pleť a je bláhové si myslet, že suchou pleť spasí jeden přípravek, ať už je to olejíček nebo krém – ani jeden z těchto přípravků není dostatečně hydratační, aby suchou pleť zachránil a pokud s ní máš problém, tak je nutná komplexní péče a kombinace několika produktů.

   Vše začíná u čištění pleti. Doporučuji používat olejíček či olejový balzám a vyhnout se nešetrným přípravkům, které pleť vysušují. Dále je nutné používat korejský hydratační toner, sérum, olejíček a nakonec krém. Osobně se mi nejvíc osvědčil Deep Rich Toner od značky Whamisa. Je to ten nejvíce hydratační přípravek, se kterým jsem se setkala a pokud ho použiji před make-upem, tak po suchých šupinách není ani památky, dále doporučuji olejíček od Youth To The People (pár kapek přidávám i do make-upu pro dewy efekt) a sérum/krém Pressed serum Tundra Chaga od Blithe. Nakoupila jsem si hromadu péče na suchou, citlivou a mdlou pleť a postupně se budou na blogu objevovat recenze ;)

 2. Děkuji za radu. Ten toner určitě vyzkouším, budu čekat na různé recenze, díky kterým se možná i mne pleť zlepší. Měj hezký den.

 3. To zní dobře, už se těším na recenze! Zajímá mě, co říkáš na korejskou 7 Skin Method, kde by se asi právě ten toner využil. A když zmiňuješ oleje k čištění pleti, tím se myslí k odličování?
  Poslední dotaz mám na to, zda máš zkušenost a názor na kosmetiku od Biodermy. Recenze jsou pozitivní právě u lidí se suchou pletí a problémy s alergiemi, takže teoreticky to působí, že by to mohlo splnit účel u dehydratované, citlivé pleti.

  1. 7 Skin Method je super nápad. Během testování 10-krokové korejské rutiny jsem zjistila, že toner je nejhydratačním přípravkem ze všech, ale složení je tak koncentrované, že si pleť musí nejdříve zvyknout a ze začátku doporučuji maximálně 3 vrstvy. Je důležité prozkoumat složení toneru a vybrat si takový, který bude šetrný a nebude obsahovat třeba kyseliny, adstringentní látky, citrusy nebo dráždivé konzervanty. Nejdoporučovanějšími toney jsou Whamisa – Deep Rich Toner a Blithe – Vital Treatment Pulp Essence 8 Nourishing Beans. Toner od Whamisa mám a je úžasný, pleť je okamžitě po použití hydratovaná a naducaná, ale obsahuje příliš mnoho přírodních látek a mám po použití začervenalou pleť (neštípe ani nepálí), takže ho nemůžu používat ráno. Toner od Blithe mám na wishlistu a na cestě mám neparfemovaný Supple Preparation Unscented Toner od Klairs. Korejský hydratační toner je perfektní používat ráno místo podkladové báze, protože pleť hydratuje, tím ji vyhladí, suché šupinky nemají šanci a navíc neobsahují silikony, takže pleť nezatěžují.

   Těmi oleji myslím odličovací přípravky – první krok double cleansing rutiny, kdy se jako první používá přípravek na bázi oleje a ve druhém kroku se používá přípravek na bázi vody.

   Od Biodermy žádnou kosmetiku nemám. Na označování přípravků pozor. Použití slova hypoalergenní není nijak vymezeno a výrobci ho mohou používat dle svého vlastního uvážení. V dnešní době je to slovo, které prodává a proto ho dnes píšou na vše, co je napadne. Stačí, že přípravek nemá parfemaci a už je označen jako přípravek pro citlivou pleť. Kolikrát už jsem viděla kosmetiku určenou speciálně pro citlivou pleť a rozčilovala jsem se, koho tam napadlo dát ty nejznámější dráždivé a toxické látky a alergeny a samozřejmě víc najednou, aby toho pro tu citlivou pleť nebylo málo … tady je důležité se držet pravidla čím méně ingrediencí, tím lépe.

   1. Díky za reakci, to s vrstvením toneru je dobré vědět. Narazila jsem právě na video nějaké Korejky, co si dávala jako krém Bioderma Atoderm, tak mě to překvapilo a zadoufala jsem, že bych nemusela objednávat z ebaye. :)

    Nemáš třeba tipy (nebo už článek, co jsem nezaznamenala?) s vysloveně celým postupem péče o pleť, který podstupuješ každé ráno a večer, krok za krokem? Docela by mě zajímala i minimalističtější varianta, které přípravky třeba na 100% nevynechat a alespoň u nich začít, než se člověk třeba odhodlá zapojit toho víc. Těch 10 kroků u Korejců mě docela děsí, navíc je tam naprd, že se navzájem některé složky přípravků tlučou a nakonec na to může pleť reagovat všelijak. Navíc to jsou nemalé částky s nejistým výsledkem, než člověk najde to pravé ořechové.

    Z toho, co jsem tak vyčetla, předpokládám, že je asi nevyhnutelné to dvoufázové čištění (2 přípravky), toner a kdyby ho člověk navrstvil, tak by mohl rovnou přejít ke krému? A jak se stavíš ke korejské obsesi krémů s vysokým UV faktorem? Nebo to je lepší nechat na make upu/ BB krému? Docela mě znejisťuje, že by se měl přes den x-krát znovu aplikovat, takže by to nejspíš muselo být v dekorativní kosmetice, ale taky si neumím představit, že na sebe vrstvím byť i ten BB krém po x-té, když mi jde jen o nějaké sjednocení pleti.

    Mám v tom stále guláš, tak doufám, že nějaký článek k tomu snad i máš a přehlédla jsem. :)

    1. Na článku ohledně noční 10-krokové péče o pleť teprve pracuji. Na nějaké zakoupené produkty jsem měla alergii, takže jsem si místo nich musela objednat jiné a zase čekat na doručení. Taky chci mít tu rutinu pořádně otestovanou, abych mohla ohodnotit výsledky. Navíc jsem zjistila, že mi ta 10 kroková rutina nestačí a nějaké přípravky musím přidat. Vybírám krém s kyselinou glykolovou, který budu aplikovat jen na nos, kde mě trápí černé tečky a chtěla jsem i speciální anti-aging sérum na oči, ale žádné nemůžu najít, protože všechny obsahují konzervant, na který jsem alergická a hromadu silikonů. Jinak já když aplikuji 5 kroků + oční krém, tak mám pleť na dotek naprosto neuvěřitelnou, žádnej slizkej silikon, ale sametová hebkost, naducanost a maximální hydratace, která vydrží 48 hodin i teď v zimě. Taky záleží na tom, co od té péče očekáváš. Mně stačí hydratace a projasnění pleti. Pokud chceš víc, nějaký anti-aging efekt či redukci jemných linek, pórů nebo pigmentových skvrn, tak doporučuji investici do laserových ošetření.

     Pokud chceš minimalistickou variantu, tak doporučuji toner, pleťový olejíček a hydratační krém, který budeš moct použít i na oči. Někdo na oční krémy nevěří a používá normální krém.

     Co se ranní rutiny týče, tak postupně vybírám produkty. Budou jiné než ty, které používám večer. Mám problém se začervenáním pleti, takže na den musím používat přípravky, které nedráždí a zklidní začervenání, abych nemusela mít make-up.

     Hysterie kolem UV ochrany mne nějak minula, ale má pleť snáší slunce dobře. Pokud se chceš chránit, tak se na make-up v žádném případě nespoléhej a používej cílenou ochranu pod make-up. Aby avizovaný faktor fungoval, tak bys musela aplikovat 1 ml make-upu, alespoň tak jsem to slyšela z několika stran. Já jsem si na základě složení vybrala tenhle krém KLAIRS Soft Airy UV Essence SPF50+ PA, ale budu ho objednávat až na jaře. Nehodlám na sebe patlat tunu silikonu, které obsahuje většina krémů a podezřelé chemické látky, které jsou konkrétně u UV ochrany velmi časté, v krému také nechci. V Koreje šílí, protože mají strašně bílou pleť, která asi slunce moc nemusí a je tam bílá pleť moderní, čím bělejší, tím lepší. Navíc jsem snad slyšela, že tam mají silnější UV index.

Napsat komentář