Recenze

Jednoduchost aplikace10
Přirozenost10
Barevné sjednocení10
Rozjasnění10

Shrnutí

10Dokonalý, lehký a přirozený make-up vhodný pro no make-up make-up líčení i pro vykouzlení populárního glossy skin efektu.

Popis: Lancôme Teint Miracle obsahuje revoluční pigmenty, které pleti dodávají intenzitu, živost, čistotu a lehkost. Po renovaci navíc formule obsahuje vzácné perleťové pigmenty, které dokáží zvýšit jas pleti až o 25%. Díky nízkému obsahu pudrových částic je zaručena prodyšnosti textury. Hydratační účinek je zajištěn díky 37% obsahu vody, ke zklidnění pleti napomáhá výtažek z růže. Vyrovnává nedokonalosti na povrchu pleti, krásně hydratuje a zanechává pleť dokonale svěží a beze změn až po dobu neuvěřitelných 18 hodin.

Předtím než se vrhneme na samotnou recenzi, bych si ráda ujasnila jednu zásadní věc. Make-up s vysokým krytím je vhodný pro zakrytí nedokonalostí u zralé pleti, jako jsou silné pigmentové skvrny nebo pro problematickou pleť s těžkým akné, protože už není možné zakrýt jednotlivé pupínky korektorem. Co nechápu a co mě vyloženě děsí jsou mladé slečny a ženy s krásnou pletí, které si na obličej aplikují tunu paštiky Double Wear, kterou ve většině případů nepotřebují ani ženy ve věku 50+. Má teta, která do této věkové kategorie patří, si v butiku Estée Lauder vybírala make-up a nechala se legendárním DW nalíčit, aby viděla, jak ji make-up padne. Konkrétně tento make-up je tak těžký a hutný, že i na starší pleti vypadá jako podivná umělá maska. Plno mladých slečen si ale bohužel kdesi na internetu přečetlo, že Double Wear je nejlepší make-up všech dob a neberou v potaz, že ony takový make-up vůbec nepotřebují, protože nemají žádné nedokonalosti, které vyžadují nejvyšší krytí. Na bezproblémovou pleť je krycí make-up úplně zbytečný. Pleť strašně zatěžuje a dusí, vytvoří nechvalně proslulý “cakey” efekt, zvýrazní rozšířené póry a vrásky i na mladičké pleti a celkový efekt je velmi nepřirozený.

Já mám to štěstí, že je má pleť bezproblémová a kromě její přecitlivělosti, která se projevuje častým začervenáním, nemá žádné nedostatky, které by bylo nutné zamaskovat hutným, těžkým a krycím make-upem. Na akné jsem nikdy netrpěla, takže nemám žádné jizvičky, pigmentové skvrny také nemám a tmavé kruhy pod očima mě netrápí. Póry mám stažené a vyhlazující silikonové báze tedy vůbec nepoužívám. Pleť mám ale suchou a mdlou a bez rozjasňujcícího make-upu vypadá unaveně a bez života.

Vzhledem ke stavu mé pleti mám na make-up následující požadavky – lehoučké krytí, maximální přirozenost, barevné sjednocení a rozzáření pleti. Když se nalíčím, tak zkrátka chci, aby má pleť vypadala perfektně, ale naprosto přirozeně a nechci, aby bylo poznat, že nějaký make-up vůbec mám. Tohle make-up Teint Miracle splňuje na jedničku s hvězdičkou a pořídila jsem si ho ve světlém studeném odstínu 02 Lys Rosé, který mi padne jako ulitý.

Pamatuji si na příhodu s kamarádkou, která mě běžně vídala nenalíčenou a při jedné návštěvě se jí strašně líbila má pleť a ptala se, jestli mám make-up. Tak jsem řekla, že žádný make-up nemám a byla zvědavá, co se bude dít dál. Jelikož byla má pleť opravdu nádherná a bez jediné chybičky, tak tomu nechtěla věřit, vzala mě k oknu, moji pleť začala bedlivě zkoumat a nakonec řekla, že to skutečně vypadá, že žádný make-up nemám, protože není vidět. Prostě na denním světle a z maximální blízkosti koukala na mou pleť a make-up s ní tak perfektně splynul, že opravdu nebylo poznat, že jsem nalíčená, ale rozdílu si hned všimla a i přes lehoučké krytí svou práci make-up odvede a efekt je viditelný. A přesně tohle od make-upu očekávám.

Vlevo s make-upem | Vpravo bez make-upu

Na obrázku můžete vidět, že pleť s make-upem je rozzářená a barevně sjednocená a přesto make-up vypadá přirozeně, nezvýrazňuje texturu pleti a nezanechává suché mapičky, které jsou typické pro make-upy s vysokým obsahem pudrových částeček. Oproti tomu pleť bez make-upu je  mdlá a barevně nerovnoměrná (flekatá a krupenatá). Pro mou pleť je krytí zcela dostačující a nic víc od make-upu nepotřebuji.

Make-up je vhodný pro suchou pleť, ale nenechte se mýlit, pokud ho aplikujete na zanedbanou a vysušenou pleť, tak Vám zvýrazní šupinky a udělá mapy a aplikace vyhlazující ani hydratační báze Vás nezachrání. Na utrýzněné pleti se tak zachová úplně každý make-up a vůbec nezáleží na tom (to už jsem si ověřila na vlastní kůži).

Pokud make-up aplikujete na opečovanou a hydratovanou pleť, tak Vám na celý obličej vystačí jedna pumpička, make-up rozetřete prsty během pár sekund (žádný Beauty Blender není potřeba) a bude vypadat naprosto dokonale. Pleť bude rozzářená, barevně sjednocená a bude pod make-upem prosvítá, proto je výsledný efekt krásný a naprosto přirozený. Napomáhá tomu i fakt, že make-up neobsahuje velké množství pudrových částeček, které mají na svědomí cakey efekt.

Trpíte-li na začervenání pleti, je před aplikací make-upu nutné použít přípravek, který pleť zklidní a zmírní její začervenání – kvůli lehkému krytí make-up začervenání pleti zcela nevyzmizíkuje. Co se týče tmavých žilek, tak ty make-up zakryje zhruba z 90%.

Jelikož mám suchou pleť, tak s výdrží make-upů nemám žádný problém. Tenhle make-up není výjimkou a vydrží mi celý den i noc. Mou citlivou pleť nijak nedráždí (po jednom make-upu mě pleť vyloženě štípe a svědí pleť).

Make-up má SPF 15, ale pokud se zajímáte o problematiku sluneční ochrany, tak určitě víte, že aby Vám make-up poskytl slibovanou ochranu před sluncem, bylo by nutné aplikovat 1 ml produktu, což je několikanásobně větší vrstva, než která se běžně aplikuje. Spolehlivou sluneční ochranu Vám žádný make-up (alespoň jsem o něm neslyšela) neposkytne a je nutné ji aplikovat jako samostatný krok. 

Pokud Vás neminul zahraniční trend Glossy či Glass Skin a přemýšlely jste, pomocí jakého make-upu docílite tak nádherné a rozzářené pleti, mám pro Vás dobrou zprávu. Make-up Teint Miracle je nejlepší volbou nejen pro tento druh líčení a docílení maximální zářivosti pleti, ale i pro no make-up make-up líčení. Sama jsem zkoušela vykouzit Glossy skin a byla jsem překvapená, jak jednoduché to nakonec bylo – stačily mi k tomu pouze 3 další produkty a nemusela jsem použít ani bázi ani rozjasňovač. O jednoduchý návod s použitím konkrétních produktů se s Vámi brzy podělím. 

Stav mé pleti nevyžaduje každodenní nošení make-upu a kvůli tomu, abych zašla na poštu nebo do samoobsluhy u nás na vsi, se nelíčím. Make-up používám na speciální příležitosti, kdy chci, aby má pleť zářila a vypadala dokonale. A kdyby se náhodou někdy poštěstilo a narazila jsem na nějakého štramáka, tak můžu předstírat, že takhle krásná jsem od přírody a vypadám tak každé ráno po probuzení :D

K produktu mám pouze jednu výtku a má nespokojenost se týká změny balení. Černé víčko narozdíl od předchozího průhledného nevypadá lépe ani elegantněji, ale vzhled make-upu se přiblížil produktům z drogérie za zlomek ceny. Pro někoho může být balení nepodstatná drobnost, ale když platím tolik peněz za make-up, tak chci mít zážitek se vším všudy a potrpím si na hezké a elegantní obaly. Mám ještě původní balení a proto jsem si musela postěžovat.

Žádnou zmínku o novém či vylepšeném složení jsem neviděla, pouze zmínku o novém kabátě. Na internetu jsem pro jistotu zkontrolovala seznam ingrediencí na webech, kde je vyobrazená stará lahvička s webem, kde je nová lahvička a ingredience jsou stejné a ve stejném pořadí, z čehož usuzuji, že došlo pouze ke změně balení a složení zůstalo stejné. Na některých oficiálních webech značky Lancome je stále fotografie původní verze make-upu, takže ke změně muselo dojít nedávno a všimla jsem si ji, až když jsem dopisovala recenzi.

Až na to nové balení Teint Miracle miluji a je to můj nejoblíbenější make-up. Hledáte-li lehoučký a přirozený make-up, Teint Miracle je jasnou volbou. Vzhledem ke svým vlastnostem není make-up vhodný pro problematickou ani mastnou pleť. Pokud sháníte make-up podobných vlasností, ale v příznivější cenové relaci, vyzkoušejte gelový make-up Healthy Mix Serum od Bourjois.

Koupit na Notino

* Affiliate odkaz

Make-up Teint Miracle od Lancome můžete pořídit v parfumeriích i na internetu v balení 30 ml za cenu 1.350,- Kč. Na Notinu je make-up momentálně v akci a pořídíte ho za 964,- Kč.

2 komentáře

    1. Není. Vlevo je pleť barevně sjednocená a krásně rozzářená, zatímco vpravo je mdlá a flekatá. Můžete se s ním nechat nalíčit v Sephoře či Lancome institutu a posoudit rozdíl na vlastní kůži :)

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.