Recenze

Parfemace10
Konzistence10
Jednoduchost aplikace10
Příjemnost na rtech5
Výdrž8

Shrnutí

8.6Voňavá čokoládová rtěnka s příjemnou konzistencí, která bohužel nezaschne a statečně lepí i několik hodin od aplikace.

Popis: Rozmazlete své rty i smysly s ultra matnou tekutou rtěnkou L’Oréal Paris Infaillible Les Chocolats s vůní čokolády. Rtěnka ve vás probudí opravdový pocit tajemna. Přitažlivá čokoládová vůně a půvabné odstíny vás budou provázet celé dny! Intenzivní, dlouhotrvající složení a delikátní matný povrch vydrží na rtech bez rozmazání nebo vyblednutí až 16 hodin. Výsledný čokoládovo-matný efekt a krásně rty si zamilujete.

Čokoládové rtěnky jsem v zahraničí zaznamenala před více jak půl rokem, ale začátek prodeje v ČR mi nějak unikl, protože ho neprovázela masivní reklama a do drogérie moc často nechodím. Rtěnka nevoní jako čokoláda, ale jako čokoládový dezert. Pokud si rtěnku nemůžete očichat osobně, tak voní stejně jako čokoládový termix nebo sprchový gel s vůní čokolády Gourmet od Palmolive. Na přičichnutí je vůně intenzivní, ale po aplikaci na rty ji cítím jen pár minutek, což je škoda, protože se mi vůně moc líbí a hned po matných rtěnkách Kylie Cosmetics, které voní jako vanilkové těsto, je mou nejoblíbenější.

848 Candy Man

Rtěnku jsem si pořídila v odstínu 842 Candy Man, což je zřejmě nejoblíbenější odstín ze všech, protože byla ve 2 drogeriích zcela vyprodaná a musela jsem volat do třetí, kde mi paní sdělila, že má poslední a byla tak hodná, že mi rtěnku schovala na pokladně, než jsem dorazila. Jedná se o studený fialovo-růžový odstín v nude stylu. Tyhle barvičky miluji, ale konkrétně tento odstín má šedé podtóny, které jsou na určitém světle hodně viditelné a působí mrtvolným dojmem. Dost mě mrzí, že je u nás nedostupný odstín 848 Dose of Cocoa, což je podobný růžovo-béžový, který je decentní, elegantní a nemá nežádoucí šedé tóny. Při swatchování ostatních odstínů jsem měla dojem, že je konzistence všech odstínů stejná, což nebývá tak docela zvykem, protože složení produktů se zpravidla musí upravit v závislosti na konkrétních pigmentech.

Tekutá rtěnka má krémovou, sametově hebkou konzistenci, která se roztírá snadno, rovnoměrně a nedělá čmouhy. Pěnový aplikátor má zkosený tvar a díky tomu je aplikace rychlá a přesná. Rtěnka se nerozpíjí a není nutné použít konturovací tužku. Na plné krytí stačí jedna vrstva. 

Rtěnka má jednu zásadní nevýhodu – strašně, ale strašně lepí. Nejde pouze o pocit, že rtěnka není zcela suchá, ale rty vyloženě přilepí k sobě. Já na to nejsem zvyklá a preferuji lehoučké rtěnky, které kompletně zaschnou a já o nich vůbec nevím. První 2 hodiny lepí i když si vyloženě nepromnete rty a poté se to mírně zlepší. Na tuhle rtěnku jsem v průběhu dne prostě nezapomněla a kvůli lepivosti je pro mě její nošení nepohodlné. Přestože je rtěnka na rtech lepivá i po 8 hodinách od nanesení, po hodině od aplikace na skleničce ještě nechá barevný obtisk, ale později kompletně zaschne a bude otěruvzdrorná v tom smyslu, že nepouští barvu, ale zanechá pouze lehkou a bezbarvou mastnou stopu. Kromě lepení není čokoládová rtěnka nepříjemná, rty nestahuje a pocitove nevysušuje. Přestože nebyly některé tekuté rtěnky na rtech nepříjemné, tak jsem po odlíčení měla suché, ale tahle rtěnka to nedělá.

Čokoládová rtěnka zvládne pití i rozumné jídlo, ale už po 3 hodinách se začnou objevovat nedokonalosti a po 6 hodinách začíná rtěnka mizet ze středu rtů a začnou se objevovat šupinky, kvůli kterým rty nelze jen tak přemalovat a v případě potřeby se musí rtěnka odlíčit, rty odšupit a poté nalíčit znovu. Výdrž rtěnky v reprezentativním stavu by mohla být alespoň o 3 hodiny delší. Večer rtěnku odličuji pomocí korejského dvoufázové odličovače na oči a lze odstranit bez problému jedním tahem.

Pokud lepení rtěnky nepovažujete za problém, nevadí Vám to a jste na to zvyklé z jiných rtěnek, tak si čokoládovou rtěnku klidně pořiďte – určitě si ji oblíbíte. Já osobně se přes její lepivost přenést nedokážu a na můj vkus nevydrží v netknutém stavu dost dlouho a kvůli tomu ji nebudu používat.

Koupit na Notino

* Affiliate odkazy

Matné rtěnky s čokoládovou parfemací Ultra Matte Les Chocolats od značky L’Oréal Paris si můžete koupit v drogériích v balení 7,6 ml za cenu 229,- Kč. Na e-shopech je k dostání za 215,- Kč. V ČR nedostupný odstín 848 Dose of Cocoa (*) lze objednat z Ebay za cenu cca 330,- Kč včetně dopravy.

Napsat komentář