Recenze

Rozzáření pleti (žlutá)10
Hydratační vlasnosti (modrá)7
Naducanost a hebkost10
Rychlost vstřebávání4
Výdrž efektu4

Shrnutí

7Plátýnkové masky, které pleť rozzáří a hydratují, ale příliš pomalu se vstřebávají, lepí a výsledný efekt nemá příliš dlouhého trvání.

Když jsem si všimla, že se na trhu objevila novinka od Garnier v podobě plátýnkových masek, tak jsem si masky hned pořídila na testování i když se mi u pokladny protáčely panenky. S ohledem na předešlé testování plátýnkových masek Garnier Moisture, jsem neměla žádné očekávání, ale masky mne příjemně překvapily a rozdíl v efektivitě těchto dvou řad masek je poměrně velký. 

Plátýnkové masky se nachází v zářivých obalech, které zaujmou na první pohled a jsou skvělým marketingovým tahem. Dále se masky liší tím, že je plátýnko suché a oddělené od tekutiny a složky se smíchají až před použitím. Nejsem chemik, ale opět se domnívám, že se jedná pouze o marketingový tah, aby se maska odlišila od všech ostatních.

Samotné použití masky je dost nepraktické. Balení masky je nutné přehnout z obou stran podle vyznačení, tekutinu, která se nahromadí uprostřed stlačíte, čímž se protrhne pečet a tekutina nateče do komory k masce. Stlačování masky není moc příjemný pocit, musela jsem poměrně hodně zatlačit, aby se pečet protrhla, což uslyšíte jako cvaknutí a fakt jsem se bála, že pytlíček praskne a tekutina se rozprskne všude kolem …

Masky mají opravdu skvělý střih, který dobře padne a díky tomu perfekně drží a neodchlipují se, takže s maskou můžete bez problému pobíhat kolem nebo ji nechat působit v sedě. Ani jedna z masek nesmrdí a při manipulaci s nimi jsem nezaznamenala žádnou vůni, ale nějakou velmi jemnou a nepatrnou parfemaci masky mají. Sérum není mastné, ale má takovou slizkou a neuvěřitelně lepivou konzistenci. Co se masek týče, tak mi připadá, že se sérum do pleti vstřebává strašně pomalu a to, co na dotek cítite po sundání masky, není stav vaší pleti, ale sérum samotné a maska má pouze povrchový efekt, který po 3 hodinách a vstřebání masky zmizí.

Ke složení masek mám pár připomínek. V první řadě bych chtěla ocenit minimalistické složení masek. Maska s vitamínem C obsahuje pouze 13 složek a maska s kyselinou hyaluronovou obsahuje pouze 14 složek a masky neobsahují dráždivé konzervanty ani kontroverzní látky. Ani jedna z masek mne na obličeji neštípala ani nepálila. Co bych maskám vytkla je skutečnost, že první tři místa ve složení obou masek zaujímá voda, glycerin a propanediol, což jsou velmi levné ingredience, které obsahují ty nejlevnější korejské masky, které můžete pořídit za 1 dolar a někdy i méně.

Co mě při čtení informací o masce rozesmálo, je trzení, že je jedna maska ekvivalentem jedné lahvičky séra. Když budu chtít kyselinu hyaluronovou, tak investuji do čistého séra, které neobsahuje ani vodu ani žádné další nejlevnější výplně (a neobsahuje ani žádné kontroverzní a dráždivé látky). Jedno takové sérum už je na cestě ke mně a za 20 ml čisté kyseliny hyaluronové jsem zaplatila 600,- Kč včetně dopravy, což je ekvivalentem nákupu 6 masek od Garnier s tím rozdílem, že sérum nepoužiji pouze 6x, ale budu ho používat několik měsíců.

Výrobce se navíc ohání prokázanými výsledky již po týdnu používání (3 aplikací) a po měsíci používání (12 aplikacích). Nezlobte se na mě, ale za ty peníze si raději koupím pořádný přípravek nabušený aktivními látkami, který budu používat každý den po dobu 2-3 měsíců, které pouze rozetřu, ihned se vstřebá, nezanechá ulepenou pleť a které bude mít pro pleť mnohem větší přínos. Pro Vaši informaci, mé sérum, které používám místo pleťového krému, obsahuje 60% výtažek z houby, která je nejdůležitější ingrediencí séra, stačí ho aplikovat maličko a stálo mě pouze 800,- Kč. 

Garnier – Fresh Mix textilní pleťová maska s vitamínem C

Popis: Pleťová maska Garnier Skin Naturals Fresh Mix Mask Vitamin bude vaši pleť hýčkat a pečovat o ni. Pro suchou pleť, pigmentové skvrny a sjednocení, rozjasnění a vitalitu. Vlastnosti: hloubkově hydratuje a intenzivně vyživuje, rozjasňuje a osvěžuje, celkově zkrášluje vzhled pleti, dermatologicky testováno. Velmi tenká tkanina skvěle sedí na tváři a napomáhá lepšímu absorbování esence. Garnier textnilní maska Fresh-Mix má zároveň antioxidační účinky.

Po spojení tekutiny s maskou jsem nechala pytlíček pár minut odležet, aby se plátýnko pořádně nasáklo tekutinou. Problém byl, že mi maska nešla otevřít, balení bylo příliš tuhé a na vyznačeném místě mi nešlo odtrhnout, takže jsem musela shánět nůžky. Textílie byla hodně nasáklá tekutinou a když jsem ji vyndavala z pytlíčku a rozkládala, tak z ní kapalo sérum a po aplikaci masky jsem měla tak oblemcané a upatlané ruce, že jsem si je musela jít umýt, takže masku doporučuji aplikovat v koupleně u umyvadla. Poté už s maskou problém nebyl a sérum z ní naštěstí nekapalo. Během působení maska studila a po celou dobu byl obličej strašně mokrý. 

Po 15 minutách byla maska stále mokrá a neřekla bych, že by byl nějaký rozdíl mezi tím, kdy jsem masku na obličej dala. Po sundání masky jsem měla mokrý i celý obličej, který byl na dotek oslizlý, příšerně lepil a připadala jsem si jako slimák. Jelikož v pytlíčku zbylo hodně séra, tak jsem se ho rozhodla aplikovat na krk, dekolt a paže, což nebyl moc dobrý nápad. Má pleť je zvyklá na chemické peelingy a kyseliny, ale krk ani dekolt na to zvyklý není a nadšení z masky se nekonalo. Protože jsem si připadala ulepená a upocená a ten pocit byl tak nepříjemný, že jsem se šla po chvíli raději osprchovat. Po sprše jsem měla pokožku po aplikaci masky zarudlou a objevila se na ní vyrážka.

Pleť byla i po 40 minutách stále mokrá a ulepená. Po použití byla hodně rozzářená, ale bylo to z části způsobené sérem, které se nevstřebalo a odráželo světlo. Na dotek hydratovanější než před použítím masky, lehce naducaná a vláčná. Efekt vydrží do kompletního vstřebání masky, což trvá zhruba 3 hodiny a se vstřebáním séra zmizí i wow efekt. Masku jsem použila večer a ráno už si pleť žádala další péči a po nějaké extra výživě a hydrataci nebylo ani památky.

Koupit na Notino

* Affiliate odkaz

Textilní pleťovou masku Fresh Mix s vitamínem C můžete koupit v balení 33 g v drogériích za běžnou cenu 89,90,- Kč nebo v e-shopech, konkrétně na Notino za 69,- Kč.

Garnier – Fresh Mix textilní pleťová maska s kyselinou hyaluronovou

Popis: Objevte první „DIY“ plátýnkovou masku pro suchou pleť Garnier Skin Naturals Fresh Mix Mask Hyaluron! Samostatně uloženou hydratační formuli a ultra absorbční plátýnko ze suchých řas propojíte, až těsně před aplikací. Maska je bohatá na pečující a hydratační látky, které pronikají hluboko do pleti a navrací jí pružnost, jemnost a zdravý vzhled. Vlastnosti: dodává pleti hydrataci, pružnost a pocit komfortu, zanechává pleť sametově hebkou a jemnou na dotyk, redukuje jemné linky a vyhlazuje pleť a viditelně osvěžuje unavenou pleť.

Modrou masku jsem aktivovala stejně jako tu žlutou a také jsem ji nechala pár minut odležet, aby se plátýnko nasáklo. Maska šla na vyznačeném místě roztrhnout zcela bez problému, ale po otevření jsem si všimla, že maska není celá saturovaná, několik centimetrů masky zůstalo úplně suchých, takže jsem s pytlíčkem musela chvíli zápasit, aby se mi textílii podařilo kompletně namočit a nebylo to zrovna jednoduché, protože v pytlíčku moc tekutiny nebylo. V porovnání s modrou masko se m zdálo, že balení neobsahuje zdaleka tolik tekutiny, jako žlutá maska. Když jsem masku vyndala, tak byla mnohem sušší než ta žlutá, při manipulaci z ní ani nekapala žádná tekutina a při dotyku s pletí nepůsobila tak mokrým dojmem jako předchozí maska. Po vyndání masky zbylo v pytlíčku dost séra, takže těžko říct, jestli se jen část tekutiny nepřelila z jedné strany na druhou, ale balení a použití masky není zrovna uživatelsky přívětivé.

Jak nebylo tohle plýtánko tolik nasáklé, tak bylo po 15 minátch působení na některých místech téměř suché a po sundání nebyla pleť mokrá, ale na dotek lepila. Jelikož v pytlíčku zůstalo nějaké sérum, tak jsem zbytek séra aplikovala pouze na obličej. Díky husté konzistenci jsem mohla veškeré zbylé sérum aplikovat najednou a na pleti se udrželo, nestékalo ani nekapalo. Vzhledem k množství séra, které jsem na obličej aplikovala, trvalo vstřebávání séra kolem 2-3 hodin. Během té doby pleť lepila jako ďas, ale na dotek byla hydratovaná a vláčná. Žádné viditelné rozzáření pleti se nekonalo, ale výrobce to ani neslibuje. Masku jsem opět použila večer a ráno jsem byla překvapená, protože má pleť byla mnohem sušší než při použití masky s vitamínem C. Na dotek byl ještě cítit zbytek séra, ale pod sérem jako by byla pleť suchá, hrubá a taková šupinatá. Je to s podivem, protože u modré masky jsem na pleť neaplikovala celé sérum, zbytek z pytlíčku jsem aplikovala na tělo a přesto měl hydratační efekt delšího trvání. 

Textilní pleťovou masku Fresh Mix s vitamínem C můžete koupit v balení 33 g v drogériích za běžnou cenu 89,90,- Kč nebo v e-shopech, konkrétně na Notino za 69,- Kč.

Závěrečné hodnocení

Masky Fresh Mix nejsou zdaleka takový propadák, jako již zmíněné hydratační masky Moisture, které jsem testovala dříve a které po sundání neměly vůbec žádný efekt a připadala jsem si, jako kdybych žádnou masku vůbec neaplikovala. Takže oproti předchozím maskám je to velké zlepšení. Efekt a hlavně výdrž efektu u modré masky s kyselinou hyaluronovou mi nepřijde nijak valný a proto ji nedoporučuji. Co se žluté masky s Vitamínem C týče, tak ta splní, co slibuje, pleť krásně rozzáří a hydratační efekt vydrží déle. Nicméně mi cena masky přijde přemrštěná, protože podobný efekt má plno korejských masek, které si můžete pořídit za zlomek ceny.

Osobně mám raději gelové kokosové masky od Too Cool For School, jejichž hydratační efekt vydrží několik dnů, použití je příjemnější a parfemace naprosto božšká. Pokud si objednáváte zboží ze zahraničí, tak raději sáhněte po olejové kokosové masce pro rozjasnění a vypnutí pleti Coconut Oil Serum Mask nebo po gelové masce s vysokým obsahem kosové vody Coconut Water Gel Mask od značky Too Cool For School. Pokud si kosmetiku ze zahraničí neobjednáváte, tak pro Vás bude žlutá maska vhodnou alternativou pleťových masek ze Sephory.

Koupit na Notino

* Affiliate odkaz

Textilní pleťové masky Fresh Mix s vitamínem C a kyselinou hyaluronovou si můžete koupit v balení 33 g v drogériích za běžnou cenu 89,90,- Kč nebo v e-shopech, konkrétně na Notino za 69,- Kč.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.