Recenze

Jednoduchost aplikace0.1
Zakrytí začervenání a pupínků0.1
Krytí0.1
Celkový efekt0.1

Shrnutí

0.1Nejhrůznější a nejhorší make-up všech dob, který nelze rovnoměrně aplikovat a vůbec nekryje.

Popis: Unikátní dlouhotrvající make-up L’Oréal Paris Infaillible spolehlivě překryje nedokonalosti vaší pleti až po dobu 24 hodin! Díky vysokému obsahu pigmentů make-up spolehlivě kryje nedokonalosti pleti i nežádoucí známky únavy. Make-up Infaillible pleť zároveň hydratuje a dodává ji svěží rozzářený vzhled. Působí přirozeně a nevytváří efekt masky. Získejte přirozeně krásnou pleť díky dlouhotrvajícímu make-upu L’Oréal Paris Infaillible!

S make-upy jsem měla řadu let problém, protože jsem především v zimě trpěla na suchou a šupinkatou pleť. Ať jsem aplikovala libovolné množství báze a jakýkoli make-up, tak vypadal vždy naprosto úděsně, vytvořil nevzhledné mapy a šupinky. Vzhledem k tomu, že testuji 10-krokovou korejskou rutinu, mám pleť v TOP stavu a takhle hydratovanou, vyživenou, sametově hebkou a naducanou jsem ji nikdy předtím neměla a větší dávka hydratace už není možná. Pokud tedy make-up dělá neplechu a vytvoří nedokonalosti, tak to není vinou mé pleti, ale samotného make-upu.

Klasický Inffailible make-up bych si nikdy nekoupila, protože krycí make-upy nemám ráda a protože se mi pleť nemastí, s výdrží make-upů jsem nikdy neměla problém. Když se na trhu objevila odlehčená varianta populárního make-upu, tak jsem shlédla pár nadšených YouTube recenzí a jelikož jsem na žádnou negativní recenzi nenarazila, nechala jsem se zlákat a make-up si koupila.

Když jsem ždibíček make-upu vyzkoušela na ruce, tak se vše zdálo v naprostém pořádku, make-up byl hodně tekutý a nepůsobil na mě pudrovým ani suchým dojmem. Make-up jsem aplikovala tak, jak jsem zvyklá, na superhydratační toner, který vytvoří perfektní a hladký podklad pro aplikaci make-upu. Make-up jsem si naťupala na obličej a do pleti jsem se ho pokoušela zapracovat pomocí originálního Beauty Blenderu, se kterým jsem při aplikaci make-upu za ty léta používání, neměla nikdy problém. Jakmile jsem s houbičkou začala pracovat, tak jsem byla naprosto v šoku, protože jsem ten make-up nemohla ani za boha rovnoměrně rozblendit, ať jsem se snažila jak jsem se snažila, byla jsem flekatá jako dalmatin a make-up prostě nebylo možné vůbec rozetřít. Ano, když jsem měla suchou a zanedbanou pleť, tak make-up vypadal nehezky, ale problém s roztíráním jsem nikdy neměla. Make-up asi strašně ryhle zasychá a jakmile ťupnete houbičkou, tak je suchý a pak už s ním nejde vůbec pracovat a nerozetřete ho, což mě vzhledem k jeho tekutosti zaráží.  

Cakey efekt – Infaillible 24H Fresh Wear 125 Natural Rose
Pro srování Lancome – Teint Miracle na pleti v totožném stavu

Tak jsem se zase odlíčila s tím, že to zkusím znovu a jinak. Na pleť jsem kromě superhydratačního toneru aplikovala i hydratační sérum, které vykouzlí sametově heboučký podklad. Tím jsem docílila maximálně hydratované a heboučké pleti. Abych usnadnila nanášení make-upu a jeho roztírání, tak jsem se ho rozhodla smíchal s pár kapkami olejíčku, který s make-upy běžně míchám, protože jim dodá na svěžesti a zářivosti.

Řekla jsem si, že se nic neděje, testujeme make-up, tak přinejhorším bude o něco tmavší, ale záleží hlavně na jeho vlastnostech. Při aplikaci make-upu jsem chtěla pracovat co nejrychleji, takže jsem použila prsty s tím, že v případě potřeby vše doladím pomocí houbičky. Pokud tímto postupem aplikuji můj milovaný make-up Teint Miracle od Lancome, tak ho během pár vteřin dokonale a rovnoměrně rozetřu prsty, perfektně splyne s pletí a není nutné nic zdokonalovat houbičkou. Make-up vypadá jako druhá kůže a žádné nedokonalosti ani suché šupinky se nekonají.

Opravdu nechápu, co to je za podivnou konzistenci make-upu, ale po aplikaci s olejíčkem na ještě hydratovanější pleť, jsem vypadala jako sušenka. Make-up s pletí vůbec nesplynul, byl flekatý, na pórech byly nevzhledné mapy (strašný “cakey” efekt), vytvořil mnoho šupinek a kvůli vysokému obsahu silikonu se části make-upu jakoby drolily z pleti. Pokud používáte silikonové báze, tak jste se už určitě setkaly s tím, že pokud některý silikon nezapracujete jemným vklepáváním, ale budete se ho snažit rozmazat, tak se jeho kousky budou drolit, jako kdybyste rolovaly koberec nebo klubíčko. Nevím jak jinak to vysvětlit. I přes smíchání s olejčíkem, jsou na pleti viditelné pudrové částečky, kvůli kterým vypadá pleť strašně suchým, zanedbaným a stařeckým dojmem. A je to fakt s podivem, protože na dotek je pleť stále hydratovaná, naducaná a vláčná, ale kvůli make-upu vypadá olezle a na fotce níže je vidět, jak mám obličej celý zasviněný od nějakých hrudek a není to suchá kůže, tuhle neplechu udělal make-up samotný. Navíc jsem vypadala, jak kdybych na sebe zednickou lžící nahodila tunu pudru, kvůli čemu vypadá pleť mdle, unaveně, vrásčitě a staře a nechtěla bych vidět, jak by make-up vypadal na pleti s rozšířenými póry …

Pilling efekt na hydratované a exfoliované pleti | (Ne)krycí schopnosti

Vzhledem k tomu, že se jedná o make-up z řady Infallible, u kterého jsem logicky očekávala střední/vyšší krytí, tak mě jeho (ne)krycí schopnosti naprosto šokovaly! Při nákupu jsme se bála, že bude příliš těžký a hutný a bude působit jako maska, ale jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že vůbec nekryje! Začervenání pleti a pár červených pupínků vůbec, ale vůbec neschoval a jejich viditelnost ani trochu nezmírnil. Jako kdyby na těchto místech make-up ani nebyl. A to i když jsem ho použila samotný bez olejíčku. To samé platilo pro pihy a jemné pigmentové skvrny. Nenechte se mýlit, jsem zvyklá na přirozené a lehce krycí make-upy, ale ty se aplikují zcela rovnoměrně, nedokonalosti lehce vyretušují a zamaskují a začervenání zmírní o 90% a to jsou rozjasňující make-upy, které do světa neřvou nic o krycích schopnostech ani o 24 hodinové výdrži.

Výrobce uvádí, že lze krytí zvýšit vrstvením, ale vzhledem k tomu, jak suchým dojmem make-up působí po aplikaci jedné vrstvy, si dokážu zcela živě představit, že bych po aplikaci další vrstvy vypadala jako 80 letá vrásčitá stařenka. A jestli si myslíte, že s tou stařenkou trochu přeháním, tak se podívejte, jak vypadá make-up na denním světle bez úprav Youtuberů. Vzhledem k tomu, že make-up vypadá naprosto otřesně, se nebudu obtěžovat ani s testováním jeho výdrže a raději se jdu odlíčit, protože bez tohohle make-upu vypadá má pleť mnohem, mnohem lépe.

Make-up Infaillible 24H Fresh Wear je naprostým fiaskem a je to snad ten nejhorší make-up, který jsem kdy vyzkoušela. Make-up oxiduje, po aplikaci na ruku během chvíli změní barvu, ztmavne o několik odstínů a místo studeného Rose odstínu je křiklavě oranžový. Kvůli pudrovému finiši není vhodný pro zralou pleť, suchou a dehydratovanou pleť ani pro pleť s rozšířenými póry. Nedoporučuji ho vůbec nikomu. Ale YouTuberky jsou s ním maximálně spokojené, jsem si jistá, že na vzdálenost 1,5 metru bude vypadat dobře a když k tomu přidáte oslňující světla a 10 filtrů, tak to bude parádička … Celkem mě to mrzí, protože když mi bylo náct, tak jsem používala pouze jeden make-up a byl to rozjasňující make-up Translucide od L’Oréalu.

Make-up Infaillible 24H Fresh Wear lze zakoupit v drogérich i v e-shopech za obvyklou cenu 319,- Kč.

Tags : drogérka

6 komentářů

  1. Vracim se po důkladným odzkoušení a musim říct, že mně naprosto vyhovuje! Vlastně mi dlouho nic tak nesedlo a dlouhodobě jsem používala jen Catrice HD. Mám smíšenou až normální pleť a fakt jsem z něj nadšená. Tak čumim, že ty to vidíš úplně naopak :)

    1. Děkuji za sdílení zkušeností ;) Vzhledem k mému typu pleti mi bohužel vyhovuje strašně málo make-upů a většinou vypadá má pleť lépe bez make-upu, protože mi pudrové částečky v make-upech udělají na pleti neplechu – zvýrazní nedokonalosti a jemné linky a vytvoří nevzhledné mapičky. S tímhle make-up jsem bohužel měla problém už během aplikace a takové problémy mi žádný jiný nikdy nedělal. Navíc jsem byla naprosto v šoku, že nekryje a s pupínky a začervenáním pleti si vůbec neporadil, což jsem od krycího make-upu nečekla. Vím, že na tento make-up převažují kladné recenze, ale já s ním pozitivní zkušenosti nemám a mrzí mě to, protože mě nalákalo slovíčko Fresh a domnívala jsem se, že make-up bude opravdu lehký a má pleť ho snese. Z řady Infallible mám ještě make-up Pro-Glow, tak třeba s ním budu mít lepší zkušenost.

  2. Mám spíše mastnou pleť s nedokonalostmi a tento make up mi naprosto vyhovuje. Nedokonalosti kryje, vypadá velmi přirozeně, snadno se nanáší, vydrží bez úprav ve skvělém stavu celý den. Mám doma make upy od Lancome, Too faced, Estee Lauder, Clinique, MUFE atd. a moje pleť vypadá nejlépe s tímto. V podstatě co jsem ho prvně vyzkoušela, už nepoužitý jiný a na high end make upy jsem nesáhla…. Nanasim taky beauty blenderem. Možná ti nesedí, protože jsi hodně suchá ??? Nebo si to neumím vysvětlit….

    1. Ano, asi bude problém v tom, že mám suchou pleť. Hodně make-upů mi kvůli tomu nesedí, ale tenhle byl opravdu extrém … Třeba nový make-up Lasting Radiance od Rimmelu mi sedl skvěle, nemusela jsem pleť na aplikaci make-upu nijak zvlášť připravovat, nenadělal žádnou paseku, nezvýraznil suchá místa ani póry a vypadá jako druhá kůže :) Já si normálně kupuji rozjasňující make-upy, protože mají lehčí složení, ale slovíčko Fresh mě zlákalo a myslela jsem si, že půjde o lehkou konzistenci …

  3. Make up je oil-free, proto ti dělá neplechu když ho smícháš s olejem. I pokud pod něj používáš podkladovou bázi, která je na bázi oleje, make up nebude nikdy vypadat dobře. Dej mu ještě šanci a zkus použít něco na vodní bázi, aby si to sedlo.

    1. To je vlastně pravda, četla jsem o tom v souvislosti s výběrem make-upu a podkladové báze. Děkuji za připomenutí. Make-up už nemám a jeho finiš se mi stejně nelíbil, make-up obsahoval vysoký podíl pudru a já mám ráda skutečné rozjasňující make-upy, které vypadají jako druhá kůže :)

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít