Recenze

Parfemace10
Konzistence4
Hydratace4
Výživa3
Dlouhodobý efekt0.1

Shrnutí

4.2Maska na vlasy s obsahem olejů, které v masce nejsou vůbec znát a z dlouhodého hlediska maska pro vlasy neudělá vůbec nic a jejich stav se rapidně zhorší.

Popis: Rozpustná olejová maska. Ať už trápíte vlasy žehličkou nebo třeba odbarvováním, dopřejte jim chvilku odpočinku s touto kúrou. Extra panenský olej zvyšuje jejich pružnost a mandlový olej s avokádovým jim dopřávají hlubokou hydrataci, takže budou připravené na všechno, co na ně chystáte. Guma guar zmírňuje elektrizování a vanilková absolue vaše lokny jemně provoní, aby byly zkrátka neodolatelné. Vezměte hrnek a naplňte ho vroucí vodou (kousek pod okraj), vnořte do něj kúru a míchejte, dokud se nerozpustí. Nechte vychladnout 20 minut a aplikujte na suché vlasy. Posaďte se, relaxujte, nechte masku 20 minut působit a poté vlasy umyjte šamponem. Umíchali jste si masky příliš mnoho a zbyla vám? Nechte si ji na příště a dopřejte vlasům hydratační péči, kdykoli je potřeba. V koupelně vám vydrží až 4 týdny.

Zdroj: lush.com

V nedávném článku, ve kterém jsem se s Vámi podělila o můj názor na silikony v pleťové a vlasové kosmetice, jsem napsala, že vlasová kosmetiky s kvalitními silikony je pro můj typ vlasů zcela ztěžejní a že si bez silikonů nedovedu péči o vlasy představit. Mé vlasy jsou kudrnaté, suché, krepaté a odbarvené a vyžadují velmi specifickou péči. Maska na vlasy Damaged slibuje hloubkovou hydrataci, což je přesně to, co mé vlasy potřebují. Bohužel se můj názor na silikony potvrdil. Masku bez silikonů jsem poctivě testovala více než měsíc a maska je první a také tou poslední, kterou jsem si v Lushi pořídila.

Jelikož se jedná o tuhý produkt, který rozmícháte ve vroucí vodě, na jedno použití celé balení nespotřebujete a pokud chcete přípravek používat jako občasnou extra péči, tak ho rozdělte na čtvrtinky a rozmíchejte si ho vždy podle potřeby. Pokud rozmícháte celou masku a necháte si ji v koupelně, tak bude okorávat. Já jsem si masku připravila najednou podle návodu 20 minut před plánovaným použitím a jelikož jsem se bála, aby nebyla příliš řídká a držela ve vlasech, tak jsem hrníček nenaplnila horkou vodou jen něco málo pod jeho okraj, ale jen do jeho poloviny. Když jsem masku zalila vodou, šla bez problému rozmíchat a nedělala hrudky. Nechala jsem ji odstát 20 minut, ale přestože jsem použila méně vody, než bylo v návodu, tak moc neztuhla a byla strašně řídká, takže se špatně aplikovala a nebylo možné ji dát do vlasů moc. Z vlasů přípravek nestékal a maska byla tužší a krémovější až po 40 minutách od rozmíchání. Parfemace masky je nevýrazná a neutrální.

Jelikož se jedná olejovou péči, tak se má aplikovat do suchých vlasů, aby se nerozředila vodou. Pokud budete masku aplikovat na suché vlasy, tak po nich nebude maska klouzat a nepůjde rovnoměrně aplikovat a ve výsledku spotřebujete několikanásobné množství, než když masku aplikujete klasicky do mokrých vlasů, což jsem také zkoušela. Nazývat masku olejovou, považuji za vtip. Ano, obsahuje olivový, mandlový a avokádový olej, ale na pohled ani na dotek olejová není. Má klasická maska má mnohem hutnější konzistenci a oleje jsou v masce nejen vidět, ale i cítit na dotek a jejich koncentrace je mnohem vyšší …

Jelikož mám vlasy hodně suché, tak je maska nezmastila ani nezatížila. Při prvních použití byl výsledek masky celkem OK, vlasy šlo po umytí rozčešat bez použití dalších přípravků a upřímně jsem očekávala horší výsledky. Aby mělo testování masky co největší výpovědní hodnotu, tak jsem během těch několika týdnů nepoužívala přípravky se sillikony ani jsem si vlasy nežehlila parní žehličkou Steampod. Právě kvůli absenci silikonů se kvalita vlasů začala postupně zhoršovat a ke konci testování už se projevily skutečné (žádné) účinky samotné masky. Při posledním použití jsem masku aplikovala na suché vlasy a jelikož jsem ji už chtěla spotřebovat, tak jsem na vlasy aplikovala mnohem, mnohem víc masky, než bylo potřeba. Ani velké množství masky nezměnilo nic na skutečnosti, že hloubkově hydratační maska opravdu není. Vlasy jsem měla strašně hrubé a drsné na dotek. Byly hrozně suché, velmi křehké a náchylné k poškození a lámání a začaly se hodně zacuchávat. Po uschnutí působily vlasy unaveně a mdle, mé přírodní prstýnky byly pryč a vlasy byly takové podivné a beztvaré, lehce vlnité a bez života. Vzhledem k tomu, že mám vlasy dlouhé na zadek, tak si nemůžu dovolit je nechat ve zbídačeném stavu a s radostí se vracím k vlasové péči s kvalitními silikony.

Pokud máte hodně suché, kudrnaté, krepaté, barvené či odbarvené vlasy, tak mi věřte, když říkám, že Vám péče bez kvalitních silikonů dobrou službu neprokáže, kvalita vašich vlasů se rapidně zhorší a budou neskutečně trpět. Tato olejová péče je určena pro suché, poškozené a barvené vlasy, pro které neudělá zhola nic. Podle mého názoru může být péče bez silikonů dostačující maximálně pro rovné a přírodní vlasy v nejlepší kondici …

Nákup téhle blbosti považuji za úlet, nejen proto, že z dlouhodobého hlediska pro vlasy nic neudělá,na můj vkus je maska ošizená, obsahuje málo olejů a vlasy nevyživuje ani nehydratuje tak, jak jsem zvyklá. Cena, za kterou se maska prodává, je velmi přemrštěná. Nenechte se mýlit, není to tím, že bych nebyla ochotná investovat do kvalitní vlasové kosmetiky, ale má maska v maxi balení stojí 800,- Kč a díky vysoké koncentraci mi vydrží více jak rok – téměř dva roky. Masku si znovu nekoupím, protože je to zbytečnost i na občasné přilepšení či extra péči a nedoporučuji ji, protože ty tři stovky můžete investovat do mnohem lepší vlasové péče, zkuste například univerzální krém Mythic Oil, kde je obsah olejů skutečně znát.

Rozpustnou olejovou masku Damaged od Lush můžete zakoupit v kamenných obchodech Lush nebo v jejich e-shopu za cenu 285,- Kč za 20 g. Ještě bych ráda upozornila na skutečnost, že v UK stojí rozpustná olejová maska pouhých 6,50 GBP (cca 190,- Kč) …

Tags : bez silikonu

Napsat komentář