Recenze

Konzistence10
Rychlost vstřebávání10
Zjemnění pleti10
Vhodnost pod make-up10
Vhodnost pro citlivou pleť10
Složení10

Shrnutí

10Lehoučký a nemastný krém bez silikonů, který nezatěžuje, okamžitě se vstřebává, nezanechává bílé fleky a je vhodný nejen na léto, ale i jako každodenní sluneční ochrana pod make-up.

Popis: A lightweight, gentle sunscreen that feels soft as a watery essence yet powerful against daily UV rays. Upgraded daily sunscreen for people who hate greasy, heavy sunscreen. Photostable, Low-irritant, 100% Chemical Sunscreen for all skin type. Leaves perfectly translucent and weightless finish. Contains no thick, greasy, pore-clogging ingredients. Formulated with newer, superior chemical UV filters and essential supporters for moisturizing, soothing and improving skin tone.

Proč se nespoléhat na SPF, který je obsažený ve Vašem make-upu? Protože make-upu nikdy nenanesete dostatečné množství, které by Vaši pleť před škodlivým UV zářením ochránilo. SPF na dekorativní kosmetice je pouze reklamní trik. Odborníci se shodují na tom, že je nutné aplikovat alespoň 1 ml produktu (což je asi 10 pumpiček), aby Vám poskytl stupeň uvedené ochrany. Já používám 1-2 pumpičky podle konkrétního typu make-upu … což by znamenalo, že byste klasický make-upu použily pouze 30x. Obdobně to platí i pro pudry. Je nutné aplikovat zhruba 1 gram pudru, aby poskytl udávaný stupeň ochrany a celé balení pudru obsahuje zhruba 17 g produktu. 

Najít pleťový krém poskytující sluneční ochranu, který by nebyl plný silikonů a poteniálně škodlivých toxických látek, byl téměř nadliský výkon. Pokud navíc nehledáte krém pouze na letní dovolenou, ale chce pleť chránit před UV zářením každý den, je nutné zvolit krém s lehoučkou texturou, která nezanechává bílé fleky, okamžitě se vstřebává a make-up se bude na krém bez problému aplikovat a nesníží se jeho výdrž. Pročetla jsem složení desítek a desítek krémů, pomalu jsem ztrácela naději, že bych našla ochranný krém bez silikonů a nakonec se vytrvalost vyplatila a nalezla jsem naprostý poklad.

Vzhledem k absenci silikonů mě konzistence krému přímo šokovala. Jak název napovídá, jedná se o božský a sametově heboučký krém, který je lehký jako obláček a okamžitě se vstřebává. Díky tomu je krém perfektní volbou na ráno pod make-up, protože Vás jeho aplikace zdrží doslova o pouhých pár sekund a ihned po rozetření můžete aplikovat make-up. Nejedná se o gel ani vodou konzistenci, ale o hutnější krém, který se o něco hůře roztírá a doporučuji ho aplikovat na pleť vlhkou od jiného přípravku, například hydratačního toneru či séra. Krém má bílou barvu, ale po rozetření je neviditelný, nezanechává bílé fleky ani nelepí. Ochranné látky v tomto krému jsou chemické – Uvinul T 150 a Uvinul A Plus, nevzbuzují žádné kontroverze, jsou považované za bezpečnou a spolehlivou ochranu.

Krém je označený jako hydratační, ale to neznamená, že je vhodný pouze pro suchou, dehydratovanou či normální pleť. Textura je totiž nemastná a krém se neleskne, přesto není matující, nevysušuje ani nestahuje pleť. Na pleti je neviditelný a zanechá sametově hebký závoj, který na dotek připomíná vyhlazující primer, make-up se díky heboučkému podkladu snadno roztírá a neflekatí a krém může posloužit jako základní primer, protože má i lehce retušující vlastnosti, ale póry nevyplní. Pokud máte smíšenou nebo mastnou pleť, sluneční ochrana Vám poslouží jako produkt 2 v 1 nejen jako ochrana proti slunci, ale i jako hydratační a vyživující krém.

Opalovací krém by se měl nanést 15 minut před sluněním a měl by se reaplikovat každé 3 hodiny. Krém je šetrný a nedráždí mou citlivou pleť ani oči. Sluneční ochrana je vhodná i pro citlivou pleť, složení neobsahuje silikony, pochybné chemické látky, alkohol ani parfemaci. Vzhledem ke složení na vodní bázi přípravek nezatěžuje pleť, neucpává póry a nevyskáčou Vám po něm pupínky. Složení je obohacené o vitamíny B3 a E, prospěšné a pečující látky Beta glukan, Allantoin, Adenosine, Pantenol a hydratační látky, zejména kyselinu hyaluronovou a heřmánkový, rakytníkový a pomerančový olej.

Co se samotné sluneční ochrany týče, od loňského roku mám podezření na světelnou urtikarii, což byl také důvod, proč jsem si v únoru krém objednala. Je to stav, který bych nenazývám alergií na slunce, protože se začně projevovat už v únoru (ne až na prvním jarním slunci), kdy zpravidla bývá ještě pod mrakem a v důsledku obyčejného venkovního světla mi během pouhých pár minut obličej zrudne, je vařicí na dotek a někdy se objeví i puchýřky (kopřivka), které však nesvědí a stav přetrvává do druhého dne. Během několika týdnů přehnaná reakce na světlo odezní a v létě nemám žádné problémy. Letos nebyly projevy zdaleka tak drastické jako v loňské roce. S negativní reakcí kůže na světlo jsem se setkala asi jen 4x. Dost možná za to vděčím i tomuto krému, ale může se to odrážet i od stavu imunitního systému …

Před několika lety jsem měla jako sluneční ochranu nejraději průhledný gel od Clinique, který se snadno roztíral, okamžitě se vstřebal a nezanechával bílé fleky. Gel už se bohužel léta nevyrábí a jsem moc ráda, že jsem narazila na opalovací krém od Klairs, ke kterému nemám jedinou výhradu ani připomínku a je to přesně produkt, který jsem hledala a vřele ho doporučuji jako denní i letní ochranu před UV zářením. Výhodou přípravku je i skutečnost, že obdržíte štědré 80 ml balení a krém Vám vydrží déle než klasické 50 ml krémy.

Značku Klairs jsem si oblíbila, protože si zakládá na složení produktů a dbá na to, aby bylo vhodné i pro citlivou pleť. Brzy Vám představím další úžasné produkty od této značky a co se UV ochrany týče, tak mám na cestě speciální UV ochranu v cushion formě, jejíž balení je vhodná do kabelky a na reaplikaci sluneční ochrany na make-up během dne.

Koupit na Ebay

* Affiliate odkaz

Sluneční ochranu na pleť SPF 50 si můžete objednat na Ebay přímo z Koreje v balení 80 ml za cca 530,- Kč včetně dopravy.

Napsat komentář