Recenze

Parfemace10
Hydratace a výživa0.1
Zjemnění vlasů0.1
Uhlazení vlasů0.1

Shrnutí

2.6Krém pro suché vlasy, který nezatěžuje, ale nemá naprosto žádný účinek.

Popis: Zjemňující krém pro suché vlasy neobsahuje parabeny, silikony ani barviva. Obsahuje oleje ze světlice barvířské, kokosu a sóji. Krém je vhodný pro nepoddajné vlasy, vlasy se snadno upravují a jsou vyživené. Balení je vyrobené ze 100% recyklovaného obalu. Světlice barvířská – sladká oranžová květina obsahující olej s vysokým obsahem lipidů. Již staří Egypťané olej ze světlice používali jako cenný vyživující a promašťující prostředek. Vlastnosti: Pro suché vlasy, vyživuje, neobsahuje parabeny, silikony a barviva, obsahuje olej ze světlice barvířské, kokos a sóju, zjemňuje vlasy, pro nepoddajné vlasy, snadná úprava vlasů, balení je vyrobené ze 100% recyklovaného obalu.

Vlasy mám dlouhé na zadek, od přírody jsou velmi kudrnaté a tím pádem i hodně suché. Mezi mytími nemám problém s maštěním vlasů, naopak pokud nemám vlasy vyžehlené Steampodem, tak se mi mezi mytími délky vlasů vysušují a potřebují speciální péči, která je hydratuje a uhladí.

Krém má luxusní orientální vůni, která mi připomíná lékořici, mentol a směs exotického koření. Vůně se na vlasy bohužel nepřenese a krém je neprovoní.

Zjemňující krém jsem aplikovala do suchých vlasů, které byly hrubé a drsné na dotek. Nejprve jsem byla opatrná a zkusila aplikovat pouze malé množství krému, aby mi přípravek nezatížil a neumastil vlasy. Na dotek nebyl poznat vůbec žádný rozdíl, vlasy byly stále suché, hrubé a mdlé a bez lesku.

Tak jsem aplikovala štědřejší množství přípravku a vlasy rozčesala, aby se přípravek rovnoměrně rozprostřel. Krém rozčesávání neusnadnil, žádná změna se nekonala a s mými vlasy přípravek ani nehnul. Vlasy byly na dotek ulepené a ublemcané, ale nepříjemný pocit po pár minutách zmizel. Textura vlasů se nijak nezměnila a vlasy bohužel nebyly ani jemnější ani hladší ani měkčí, zůstaly stejně drsné a tvrdé.

Přestože je přípravek určený pro suché vlasy, za výživný ani hydratační ho nepovažuji. Předpokládám, že pokud bych chtěla vidět nějakou změnu, tak bych musela jen do délek aplikovat minimálně 1/4 balení, což považuji za hodně drahý špás a u profesionální vlasové kosmetiky, kterou si můžete koupit za srovnatelné peníze, stačí aplikovat maličko. Jelikož používám velmi kvalitní masku, tak na vlhké vlasy po umytí žádné další vlasové přípravky nepoužívám a krém jsem do mokrých vlasů ani nezkoušela aplikovat, protože bych nepoznala žádný rozdíl.

Když se podívám na složení, tak se ani není čemu divit. Jako první olej se ve složení vyskytuje kokosový, což je zrovna olej, který bych nepoužila ani na pleť ani na vlasy. Na internetu se sice dočtete, že kokosový olej je mocný všelék, ale pokud ho vyzkoušíte na vlasy nebo na pleť, tak poznáte, že se jedná o olej, který pouze sedí na povrchu vlasů a pokožky, ale nevstřebá se, takže za sebou zanechá pouze mastnotu a o jeho blahodárnách účincích pochybuji. 

Kdyby se jednalo o přípravek za pár korun, tak bych to přešla s tím, že za málo peněz málo muziky. Krém od L’Oréalu ale stojí 250,- Kč s obsahem pouhých 100 ml!, což je na drogérkový produkt opravdu dost peněz. Za tu cenu si můžete pořídit přípravek z profesionální řady, který pro suché, kudrnaté a krepaté vlasy opravdu něco udělá. Na suché vlasy doporučuji univerzální přípravek Mythic Oil s arganovým olejem, který můžete použít jako předšampónovou péči, ochranu před žehlením, kondicionér i ochranu před žehlením a foukáním.

Neoplachující péči na vlasy si můžete koupit v drogériích a v e-shopech v balení 100 ml za 249,- Kč.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.