Recenze

Jednoduchost aplikace10
Rychlost působení10
Intenzita a sytost barvy10
Efekty při vymývání10
Výdrž10

Shrnutí

10Barva na vlasy, která mi svým efektem vyrazila dech a její krása Vás bude provázet dlouhé týdny.

Popis: L’Oréal Paris Colorista Washout je postupně smývatelná barva na vlasy, která propůjčí vlasům zářivé pastelové tóny a umožní vytvořit jedinečný vzhled podle individuálního přání. L’Oréal Paris Colorista Washout barva na vlasy Purple Hair vydrží na blond, ombré nebo zesvětlených vlasech dva týdny a rovnoměrně se vymývá po dobu 5-10 umytí šamponem.

Když jsem tuhle barvu viděla ve slevě, tak jsem si ji pořídila s tím, že ji pro Vás v rámci recenze vyzkouším. Trochu jsem během objednávaní zaperlila, protože si sama nebarvím vlasy víc jak 15 let a na své dlouhé vlasy na zadek si objednala jednu tubu barvy a tuhle chybu jsem si uvědomila až před aplikací barvy. Mávla jsem nad tím rukou s tím, že na tom nezáleží, protože narozdíl od klasické barvy nebude výsledek ani flekatý ani strakatý, ale některé pramínky vlasů se obarví více a některé méně. Pro barevný efekt na 1/3 vlasů mi jedna tuba vystačila. Pokud bych chtěla mít rovnoměrnou a maximálně sytou barvu a vlasy barvila od hlavy, tak bych na obarvení potřebovala 4 tuby.

Barva se aplikuje na mokré, ručníkem vysušené vlasy. Barvila jsem se v koupelně a podle pokynů v rukavicích. Nechtěla jsem si obarvit oblečení ani ručník, takže jsem byla do půl těla. Pramínky s barvou se mi dotkly jak obličeje, tak rukou a hned jsem měla alergickou reakci, byla jsem rudá jako rak a vyrašila mi vyrážka, kůže ale naštěstí neštípala ani nepálila, přesto dopoučuji ten ručník nebo staré tričko raději obětovat. Jelikož jsem barvu neaplikovala od hlavy, tak jsem vlasovou pokožku podrážděnou neměla, ale pokud jste na některé barvy přecitlivělé a plánujete barvu aplikovat od hlavy, tak reakci pokožky raději předem vyzkoušejte.

Oceňuji, že je barva připravená rovnou k použití a nemusí se nemíchat. Její aplikace je snadná a rychlá. Už během barvení je vidět, jak barva chytá a dokážete odhadnout, jaký bude finální výsledek. Během působení bylo jasné, že barva nechytá rovnoměrně a že nebude jednolitá, ale budu mít pouze barevné pramínky. Pokud chcete jednotnou barvu, tak musíte přidávat, dokud neuvidíte jednolitě obarvené vlasy. Jedna tuba mi na pokrytí odbarvené části vlasů bez problému stačila, ale barva se do vlasů vsakovala a nebyla dost saturovaná na to, aby vlasy obarvila rovnoměrně. Po nabarvení mě málem ranila mrtvice, protože jsem měla zapatlané umyvadlo od barvy. Chtěla jsem ho hned umýt, ale barva nešla dolů ani houbičkou s horkou vodou. Naštěstí jsem měla po ruce aktivní pěnu Cilit Bang, tak jsem ji na umyvadlo nastříkala, nechala chvíli působit a barva díky ní naštěstí pustila, ale dávejte si pozor a umyvadlo či dlaždičky okamžitě umyjte.

Barvu jsem nechala působit 20 minut a byla jsem pěkně naštvaná, když jsem si na amerických stránkých L’Oréalu přečetla, že je možné barvu nechat působit až 30 minut, což bych bývala uděla. Vlasy doporučuji “přetónovat”, aby Vás barva provázela co nejdéle. Barva šla z vlasů bez problému smýt a vlasy jsem myla, dokud netekla čistá voda. Po barvení se nemá používat kondicionér, protože barva obsahuje kondicionér. Překvapilo mě, že byly vlasy po umytí příjemné na dotek a nebyly hrubé ani vysušené a šly bez problému rozčesat. Jelikož jsem si vlasy barvila pozdě večer, tak jsem je měla trochu vlkhé, když jsem šla spát, ale povlčení mi vlasy naštěstí neobarvily. Následující týdny jsem nosila světlý béžový kabát a dokonce jsem zmokla, ale vše bylo v naprostém pořádku a kabát ani oblečení jsem obarvené neměla. Při pouhém namočení barva nepouští a fialová voda teče až po kontaktu s šampónem. Akorát si dejte pozor na to, jakým ručníkem vlasy vysušíte, protože jednu fialovou skvrnu mi barva na ručníku myslím nechala.

Efekt barvy se mi moc líbí a barevné pramínky se mi líbí mnohem víc, než kdybych měla jednolitou barvu a zvlášť u kudrnatých vlasů ten efekt perfektně vynikne. Příště bych si ale koupila 2 tuby, abych měla vlasy více probarvené po celé délce. Na obarvených pramíncích mám krásnou fialovou barvu, ale sytá a elektrická jako na obrázku rozhodně není.

Výsledný barevný efekt závisí především na barevném podkladu. Pokud byste chtěly docílit syté a intenzivní fialové, bylo by nutné barvu aplikovat na maximálně zesvětlené (bílé) vlasy. Pro maximální barevný efekt doporučuji barvu aplikovat pouze na odbarvené blond vlasy. Pokud máte přírodní blond nebo jen blond barvu, domnívám se, že by byl efekt jemný a pastelový (pokud tedy nemáte vlasy od barvení zničené). Před aplikací barvy jsem měla strach, aby barva chytla, protože mám z vlasů vymyté studené odlesky a mají nádech do zlata, ale naštěstí to nebyl problém a byla jsem v šoku, jak krásně působila studená fialová v kombinaci s teplými tóny. Pokud máte odbarvené vlasy a toužíte po jemném pastelovém efektu, barvu můžete naředit obyčejným kondicionérem. Naopak pokud máte vlasy porézní a zničené odbarvováním, vystavujete se riziku, že se barevné pigmenty do vlasů zažerou a budou se vymývat přes zelenou, což se týká především modrých odstínů, ale u fialového se to může také stát. Pokud se Vám líbí výraznější a živější barva, můžete vlasy pravidelně přibarvovat. Díky tomu, že barvy neobsahují amoniak ani peroxid, jsou barvy bezpečné a neničí vlasy.  

Barevný efekt

Pokud nemáte blond barvu a vlasy si před použitím Coloristy chcete zesvětlit, důrazně doporučuji odbarvení vlasů přenechat odborníkům. Kvalitní odbarvení vlasů je věda a umění, které nezvládá ani řada kadeřníků, takže vybírejte pečlivě. Já už za sebou jednu negativní zkušenost s odbarvováním mám, přestože mě odbarvovala kadeřnice a poté, co mi velká část vlasů ulítala 1 cm od hlavy, bych se jen tak od někoho odbarvit nenechala, natož abych si do odbarvování vlasů pouštěla sama.

Já jsem barvu aplikovala do odborně a šetrně odbarvených délek vlasů. Vlasy jsem měla odbarvené a barvené před 10 měsíci, takže se z nich studené tóny vymyly a zbyl zlatý základ. Po prvním barvení byla barva tmavě fialová a říkala jsem si, tak to už se mi z vlasů nevymyje. Tmavý intenzivní odstín si barva udržela asi 3 umytí a poté se začala postupně vymývat a blednout. Blednutí barvy jsem se obávala, protože nesnáším, když se barvy vymývají podivným způsobem a je vidět, že už máte barvu dlouho a barva je unavená, mdlá a vyšisovaná. To se u Coloristy naštěstí nestalo a po celou dobu vymývání je barva krásná a reprezentantivní. Po 7 týdnech od barvení a asi 8. mytích se sytá fialová proměnila v jemný pastelový odstín, který připomíná cukrovou vatu. Na fotkách jsou tóny hodně teplé, ale ve skutečnosti je barva ledovější. Celkový efekt barvy vydržel téměř 5 měsíců a poté se barva vymyla do hezké studené blond a žádné vymývání přes zelenou se nekonalo. Pokud se Vám vlasy rychle mastí, tak barvu samozřejmě vymyjete rychleji, ale těch 10-12 umytí by vydržet měla.

Odbarvený podklad
Intenzivní a sytá elektrická fialová ihned po barvení
Pastelově fialová po 7 týdnech
Pastelová á la cukrová vata

Závěrečné hodnocení

Je to první barevná barva na vlasy, kteru jsem zkoušelaa, jsem z ní nadšená a opravdu mě mrzí, že jsem ji nevykoušela dříve. Pokud máte reálné očekávání a vhodný barevný podklad, tak ji vřele doporučiji a hlavně v létě s ní uděláte hodně parády, ale pozor, asi nebude vhodné vlasy namáčet v bazénu, ale budete je muset vyčesat nahoru, aby se nenamočily. Barva je vhodná na festivaly i na speciální akce a určitě ji ocení odvážlivkyně a experimentátorky, jen není vhodná někoho, koho barva za dva týdny omrzí a chtěl by změnu (řada Colorista nabízí i přípravek na urychlení vymývání barvy, ale nemám s ním zkušenost). Přestože mám vlasy dlouhé na zadek, tak jsem i s jednou krabičkou dokázala vykouzlit krásný barevný a dlouhotrvající efekt, takže za mě se investice do barvy 100% vyplatí. K fialové barvě se určitě vrátím a chci vyzkoušet i pastelově modrou.

Colorista Washout Pastel je mnohem, mnohem lepší než proklamované masky Maria Nila, po kterých jsem vypadala jako pomeranč a jelikož neobsahuje peroxid, tak vlasy neoslabuje ani neničí … Pokud Vás zajímají barevné barvy a spreje na vlasy, tak Vás určitě potěší, že mám v zásobě dalších 7 barev na testování. Navíc si můžete přečíst recenze na další barvy z řady Colorista – Colorista Paint #Rose Gold a jednodenní sprej Colorista Spray 1-Day Color a zkoušela jsem i modrý sprej Pastel Live Spray od Schwarzkopf.

Koupit na Notino

* Affiliate odkaz

Pastelovou barvu na vlasy Colorista Washout pro blond vlasy můžete zakoupit v balení 80 ml v drogériích i e-shopech za obvyklou cenu 169,- Kč.

Tags : drogérka

4 komentáře

  1. Ahoj, pastelově modrou colorista barvu určitě nezkoušej, dala jsem si to jen na spodek vlasů a nemohla to z vlasů dostat ani kadeřnice. Chytlo to příšerný zelený odstín a zbavila jsem se toho úplně snad až po roce..
    Ale ta svetle růžová je nádherná, akorat vůbec nevydrží..

    1. Ahoj, děkuji za varování, nějaké hororové historky jsem četla, ale po skvělé zkušenosti s fialovou barvou jsem to chtěla risknout, ale raději si tedy nechám zajít chuť. Chtěla jsem zkusit i tu křiklavou limetkovou, ale kadeřnice mi říkala, že chytne jen na bílý podklad, takže mám smolíka :/

  2. Já jsem tedy použila červenou na konce na světle hnědé vlasy, byla jsem nadšená, ale už je to 3 měsíce každodenního mytí vlasů a barva tam stále je, nejde dolů ? takže na to, že jsem si říkala v pohodě to se smyje, tak si budu muset vlasy nechat obarvit celé u kadeřníka ačkoliv jsem je už nebarvila x let… vlasy jsou nyní roztřepené a hodně ošklivé… Škoda :-(

    1. Tak to mě mrzí, ale ty barvy na hnědé vlasy budou asi větší drijáky, aby to vůbec chytlo. A co vyzkoušet ten Colorista Remover, který je určený na odstranění barev? Já osobně jsem ho nezkoušela, ale viděla jsem ho v drogérce.

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít