Recenze

Odstín6
Rozjasnění & osvěžení4
Jednoduchost aplikace6
Krytí6
Výdrž10

Shrnutí

6.4Korektor s výrazným růžovým podtónem, který je pro projasnění světlé pleti příliš tmavý.

Popis: Získejte okamžitě svěží a zářivý vzhled. Tekutý korektor Maybelline Age Rewind účinně zakrývá kruhy pod očima a viditelně rozjasňuje oční okolí. Vlastnosti: ihned zbavuje tmavých kruhů pod očima, maskuje napuchlé oči a skrývá jemné linky, jednoduše se nanáší díky houbičkovému aplikátoru, má lehkou texturu, která nezvýrazňuje vrásky.

Mám suchou pleť a najít korektor, který mě nezestaří o 20 let a nevytvoří ošklivé pudrové mapy, je téměř nadlidský úkol. Jeden z nejoblíbenějších korektorů vůbec je Age Rewind od Maybelline, který je doporučovaný i pro suchou pleť, tak jsem se rozhodla ho také vyzkoušet.

Korektor se nachází v malé průhledné lahvičce s houbičkovým aplikátorem, který je strašně nepraktický. Když jsem korektor použila poprvé, tak jsem půl hodiny seděla a otáčela s ním, přestože klikal, tak se na něm žádný produkt neobjevil. Po dlouhém a neúspěšném boji jsem si myslela, že je aplikátor rozbitý a budu ho muset vrátit, ale nakonec se mi z něj produkt podařilo vymámit. Apliktár je strašně otravný a při dalších použitích jsem s ním musela zase půl hodiny točit, než vydal nějaký produkt a kvůli tomu nemáte vůbec přehled, kolik produktu vlastně aplikujete. Nadbytečné množství produktu pak zůstane v houbičce, kde uschne.

Jelikož korektor potřebuji pouze pro rozjasnění okolí pod očima, tak jsem si vybrala nejsvětlejší rozjasňující odstín 05. Odstín 05 je světlý a růžový, slovem růžový nemyslím, že má pouze lehký růžový podtón, ale jedná se skutečně o studenou růžovou barvu, která má v lahvičce lehoučký fialový nádech. Na mé pleti potom korektor působí jako teplá lososová barva, která má neutralizovat především fialové žilky pod očima. Pokud máte světlou pleť jako já, tak pro Vás bude odstín “rozjasňovače” příliš tmavý a oční okolí neprojasní!

První pokus

Pleť jsem před líčením řádně osvěžila a hydratovala, takže make-up Teint Miracle od Lancome seděl perfektně. Korektor nemá lehoučkou, tekutou ani hydratující konzistenci. Textura je hodně hutná, hustá a hlavně strašně suchá, takže se dost obtížně roztírá a flekatí. Měla jsem pocit, jak kdybych aplikovala 10 let starý a vyschlý korektor, ze kterého zbyl především pudr, přestože se jednalo o úplně nový produkt. Korektor jsem neaplikovala až ke spodním řasám, záměrně jsem se vyhnula jemným linkám pod očima a korektor nanesla pouze do vnitřního koutku a na tmavé rozhraní nad tváří, tak byl strašně suchý, má těžký pudrový finiš a miniaturní množství vytvořilo nevzhledné pudrové mapy. Jemná kůže pod očima byla kvůli korektoru suchá, napjatá a svraštělá a vypadala jsem tak o 30 let starší. Korektor pouze vytvořil podivné shluky pudrových částeček, tedy nechvalně proslulý cakey efekt. Přestože jsem nepoužila žádný pudr, oční okolí bylo po aplikaci korektoru neuvěřitelně vysušené, hrubé, drsné a šupinkaté.

Cakey efekt

Druhý pokus

Přestože jsem měla po prvním použití chuť hodit korektor rovnou do koše, kvůli recenzi jsem mu dala druhou šanci. Chvíli jsem přemýšlela, pomocí jakého přípravku mu vytvořit perfektní podklad, po kterém by korektor bez problému klouzal a nepůsobil suchým dojmem. Zvolila jsem speciální oční přípravek Suki – Ultra-protect™ eye balm – night, což je v podstatě tuhý voskový a olejový balzám, který po kontaktu s pletí roztaje a na pleti zanechá maximálně vyživenou a kluzkou vrstvu. Balzámu jsem dala zhruba 10 minut na vstřebání a poté aplikovala korektor. Korektor se na balzám aplikovat perfektně, byl krémový, roztíral se bez problému, beze stopy se zapracoval do pleti a nezanechal po sobě pudrové shluky částeček ani šupinky. Pokud korektor aplikujete na mastnější základ, tak ho neaplikujte až pod spodní řasy a vyhněte se především jemným linkám pod očima, ve kterých by se slil.

Krycí schopnosti korektoru bych označila za střední a pokud máte opravdu tmavé kruhy pod očima, tak pro Vás krytí nebude dostatečné. Efekt je vhodný spíš pro no-makeup makeup, kdy lze projasnit pouze oční okolí a díky tomu, že korektor splyne se zbytkem pleti, už bych ani nemusela aplikovat make-up. Kdybych chtěla nějaký okouzlující look, tak bych musela sáhnout po jiném produktu, který by byl světlejší a měl vyšší krytí. Výhodou korektoru je skutečnost, že nepodrážil mou citlivou pleť ani oči a nemá typický chemický odér.

Závěrečné hodnocení

Díky korektoru bych chtěla vypadat odpočatější a svěžejší, ale tento korektor/rozjasňovač bych volila pouze pro samostatné použití bez make-upu a pokud máte světlou pleť jako já, tak se kýžený projasňující efekt se nebude konat. V případě, že máte opravdu suchou pleť, tak bude korektor pod očima dělat neplechu a klasická hydratace pleti ani silikonový primer Vás nezachrání. Bude nutné aplikovat speciální přípravek, který použijete jako podklad na uhlazení pleti.

Korektor pro zakrytí tmavých kruhů pod očima můžete zakoupit v balení 6,8 ml v drogériích a na internetu za obvyklou cenu 279,- Kč.

7 komentářů

  1. Díky!! S jakým korektorem máš dobré zkušenosti? Ještě je hodně chváleny korektor od Bourjois, pak taky nějaký od Lancome. Chválený od Makeup Revolution (snad Conceal and define) mi přišel taky celkem vysušující.

    1. Není zač :) Nejlepší zkušenost jsem měla s broskvovým Cushion korektorem od Etude House, na který jsem již psala recenzi. Na testování mám ještě několik korektorů, tak je budu postupně zkoušet (Nyx HD Concealer, Catrice Liquid Camouflage, Bourjois Healthy Mix). Ten korektor od MakeUp Revolution mám také, ale je dost hutný a suchý. Chtěla jsem si koupit i nový korektor od Rimmelu, ale je strašně tmavý, tak ho asi vyzkouším až chytnu barvu :)

      Pokud máš ale hodně suchou pleť jako já, tak žádný korektor nebude vypadat dobře a je nutné použít přípravek na bázi včelího vosku (možná bambuckého másla), který vytvoří kluzkou vrstvu a udrží pleť hydratovanou a vláčnou po celý den. Mám na toto téma rozepsaný článek a zkouším, co pomáhá, protože oční balzám, který mě zachránil, se strasně špatně shání :/

    1. Díky za tip. Od RMS mám Living Luminizer a za ty peníze jsem čekala trochu víc produktu, tak snad ten korektor není v mini balení :D

    1. Ani jsem nevěděla, že se dá značka koupit v ČR, objednávala jsem z BeautyBay a proto mě velikost kalíšku šokovala :D Díky za info, půjdu se tam podívat, až budu poblíž ;)

Napsat komentář