Recenze

Jednoduchost aplikace10
Výdrž balení10
Čistící schopnosti10
Zjemnění pleti10
Hydratační schopnosti3

Shrnutí

8.6

Popis: This unique foaming cleanser contains fermented rice seeds and oryza saliva (rice) seed extract to brighten and hydrate skin. The innovative formula is geared for all skin types, especially sensitive, and gently removes impurities such as sweat and dirt from the skin without stripping your own natural oils. It’s the perfect water-based cleanser to follow your oil-based cleanser in your double-cleansing routine.

Čistící pěna se nachází ve velkém balení, které není vhodné na cestování. Lahvička je průhledná a obsahuje skutečné cereálie. Nemusíte se bát, že Vám budou během používání obtěžovat, nachází se na dně lahvičky a jsou oddělené pomocí šikovné síťky. Produkt je tekutý a napění ho až speciální pumpička, díky které není nutná přítomnost sulfátů. Přípravek obsahuje úctyhodných 116 složek. Na prvním místě ve složení je rýžová voda a na druhém jsou zrníčka rýže, dále obsahuje převážně všemožné přírodní výtažků i fermentované ingredience. Vzhledem k tak vysokému počtu ingrediencí, bude u většiny z nich obsah pod 1%. Neobsahuje kontroverzní konzervanty a obsahuje pouze dvě látky – Lauric Acid a Myristic acid. které jsou označené jako komedogenní ingredience, ale jelikož pěnu z obličeje po pár vteřinách zase smyjete, tak by to neměl být zásadní problém.

Pěna se používá jako druhý krok v korejské double cleansing rutině, na dočištění pleti, kterou předtím odlíčíte pomocí přípravku na bázi oleje. Pokud jste neměly nalíčenou pleť, můžete pěnu použít i samotnou. Na jedno použití Vám pohodlně vystačí 1-2 pumpičky přípravku, takže balení dlouho vydrží. Přípravek je lehce parfemovaný a připomíná mi klasické mýdlo. Pěna se aplikuje na vlkhou pleť, je příjemná, lehoučká jako obláček a po dotyku s pletí se promění na heboučký krém. Pleť je po použití mnohem jemnější a hladší na dotek.

Čistící pěna je určena pro citlivou pokožku a mou pleť nepodráždila. Dále o sobě pěna prohlašuje, že je extrémně šetrná a zanechává pleť jemnou a hydratovanou. Mám suchou pleť a bohužel ji pěna vysušila a po použití byla nepříjemně napjatá. Hydratační vlastnosti tedy pěna nemá, ale výrobce neuvádí, že by byla pěna vhodná pro suchou pleť. Po použití pěny jsem vyzkoušela pleť očistit pomocí vatového tampónku s micerální vodou, abych ověřila, jestli na pleti zůstaly nějaké nečistoty, ale vatový polštářek zůstal bílý a bez nečistot, takže čistící schopnosti pěně upřít nemohu.

K dostání jsou další 3 verze – borůvky, brusinky a zelený čaj. Borůvková a brusinková pěna obsahuje vysoký podíl antioxidantů a bojuje proti předčasným známkám stárnutí. Pozor, borůvková pěna obsahuje konzervat Phenoxyethanol, což je kontroverzní a potencionálně nebezpečná chemická látka, na kterou mám alergii, kterou jsem odhalila při testování holografickém lesku na rty od Essence. Pěna se zeleným čajem je určena pro smíšenou, mastnou a aknózní pleť, kterou má rozzářit, zklidnit a hydratovat a její pH je 8.

Pěna má příjemné použití a slušné složení, ale pro suchou a normální pleť ji nedoporučuji. Domnívám se, že pokud máte smíšenou a mastnou pleť, tak Vám bude pěna vyhovovat.

Koupit na Ebay

* Affiliate odkaz

Čistící pěnu ve velikosti 160 g si můžete objednat přímo z Koreje za cca 345,- Kč včetně dopravy.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.