Recenze

Jednoduchost aplikace10
Pohodlnost na nohou10
Přilnavost a výdrž10
Výsledný efekt10

Shrnutí

10Spolehlivá ochrana před novými a nepohodlnými botkami a poslední záchrana na túry a dlouhé výlety.

Popis: Balea náplasti na puchýře na patách. Průhledný blistr zmírňuje bolest a chrání ránu před vodou a nečistotami. Již nic nebrání k cestě uzdravení. Ať už dlouhé túry nebo noční tance – s blistrovou náplastí vás nic nezastaví! Vhodné pouze na povrchová zranění. Abyste předešli vzniku infekce, puchýř nepropichujte. Diabetikům a osobám se špatným krevním oběhem doporučujeme používání konzultovat s lékařem. Vhodné pouze na jedno použití, opakované použití může vést ke vzniku infekce.

Nedávno jsem se účastnila akcí, kde bylo nutné ujít předem neznámou trasu, obvykle 15-25 km dlouhou. Bohužel trpím na puchýře, které se mi brzy udělají na chodidlech na bříšku u prstů. Puchýřům se snažím všemožně zabránit – obuv s vysokou odrpuženou podrážkou a paměťovou pěnou, speciálně vypolstrované běžecné ponožky, ale na ty mrchy jsem prostě náchylná a dříve nebo později se mi začnou tvořit. 

Náplasti na puchýře jsem měla s sebou pro případ, až bude nejhůř. Nechtěla jsem si je lepit preventivně, protože jsem se obávala, že budou nepohodlné a na citlivém místě uprstů mě budou píchat a otravovaly by mě po celou dobu. Na poslední akci mě začala bolet bříška dost brzy a byl to signál, že se mi začínají tvořit puchýře, takže jsem neměla na výběr a náplasti musela aplikovat někde v půlce cesty.

Náplasti jsou průhledné a tenké, potažené silnou vrstvou podivného pružného gelu. S aplikací náplastí jsem neměla žádný problém, šly aplikovat snadno a rychle, rovnorměrně a bez hrbolků. Při aplikaci si dejte pozor a náplast aplikujte opatrně a přesně. Pokud ji nalepíte špatně a budete ji muset hned sundat a přelepit, tak už nebude držet!

K mému překvapení jsem náplasti na nohách vůbec necítila, zcela se přizpůsobily anatatomii chodidla a po celou dobu jsem o nich vůbec nevěděla. Náplasti zůstaly přilepené na svém místě, neohrnovaly se, neposunuly se ani se neodchlipovaly.

A co víc, náplasti udržely situaci pod kontrolou a díky nim se situace nezačala zhoršovat a neskončila jsem s ohromnými bolavými puchýři, kvůli kterým bych dalších dnů pajdala a bolel by mě každý nášlap. Dokonce jsem měla pocit, že došlo k mírnému zlepšení diskomfortu. Po sundání náplastí jsem blíže prouzkoumala gel na naplásti a vypadalo to, že se proměnil v hmotu podobnou kůži na nohách.

Jediná škoda je, že balení obsahuje pouze 3 velké náplasti, které jsou dostatečně velké, aby ochránily bříško pod prsty. Malé náplasti jsou opravdu malé a ošetří pouze malou oděrku na patě, takže bych uvítala, pokud by bylo možné vybrati si velikost náplastí.

Na příští akci si tedy náplasti nalepím hned na začátku a věřím, že tvorbě puchýřů buď zcela zabrání nebo jejich vznik podstatně oddálí. Náplasti doporučuji jako základní výbavu do kabelky jako ochranu před novými a nepohodlnými botami. Náplasti by Vám neměly chybět i jako základní výbava na túry a dlouhé výlety. Vloni nebo předloni jsem si od značky Balea kupovala i malý hutný a kluzký Antiblasen gel na puchýře, který byl v balení jako zubní pasty a aplikoval se jako prevence proti vzniku puchýřů. Letos jsem ho bohužel zatím neviděla.

Náplasti na puchýře si můžete zakoupit exkluzivně v drogériích DM za cenu 79,90,- Kč za 6 ks (3 menší a 3 větší).

Napsat komentář