Recenze

Parfemace10
Konzistence8
Jednoduchost aplikace8
Jemný peeling10
Výsledný efekt2

Shrnutí

7.6Zcela průměrná maska, která neuškodí ani nepomůže.

Popis: Multifunkční mátová maska se směsí jemných, a přesto účinných ingrediencí včetně medu nebo kaolinu, které vaši pleť rozjasní, uklidní a zbaví ji nečistot. Do této snadno roztíratelné masky přidáváme silici z máty peprné pro stimulaci pleti a silici z aksamitníku vzpřímeného a chlorofylin pro její ošetření. Semena z pupalky dvouleté a mleté fazolky adzuki se postarají o jemný peeling, až budete masku smývat. Navíc obsahuje kaolin bohatý na minerály a med s antibakteriálními účinky. Používáme v ní právě takové množství silice z máty peprné, aby stimulovalo krvinky těsně pod kůží a pleť byla zářivá a svěží. Proč zvolit samo-konzervační variantu? Tahle báječná směs je odborně namíchaná tak, aby nebylo zapotřebí přidávat syntetické konzervanty. To proto, že hydratační a antibakteriální med, který pomáhá udržovat vaši pokožku čistou a svěží, dělá tu samou službičku i celé receptuře, protože zamezuje růstu mikroorganismů. Šikula! Větší množství medu v této receptuře dodává masce konzistenci, která je luxusnější a „mazlavější“, než má její konzervovaný protějšek, a na pleti tolik nezasychá. Když přijde na rozhodování, kterou z variant si vybrat, je to čistě o preferenci.

Zdroj: lush.com

Značka Lush má v nabídce hned 2 verze masky Mask of Magnaminty – klasickou a samokonzervační. Samokonzervační varianta obsahuje vyšší podíl medu, díky kterému nezasychá a poskytuje pleti více hydratace, takže je vhodnější pro suché typy pleti.

Ihned po otevření masky se z kelímku rozline mátová vůně, která mi připomíná vůni čokolády s peprmintovou náplní After 8. Obávala jsem se, že se bude maska kvůli vysokému obsahu medu špatně roztírat a že bude příšerně lepit, ale příjemně mě překvapila. Maska není suchá ani tuhá a má měkkou konzistenci, která se v porovnání s ostatními Lush maskami snadno roztírá a skoro vůbec nelepí.

Další obavu jsem měla z vysokého obsahu máty, protože jsem předpokládala, že bude agresivní a podráždí mou citlivou pleť, ale naštěstí se tak nestalo. Oproti jiným maskám s obsahem peprmintového oleje je Magnaminty šetrná, nestudí ani neštipká. Maska nezasychá do tvrda, takže nepne ani nedráždí pleť.

Smývaní masky je o něco delší a díky obsahu semínek dochází během smývání k šetrnému peelingu. Pleť není po odstranění masky viditelně podrážděná, vysušená ani stažená, ale hydrataci a výživu potřebuje dodat. Černé tečky jsou po použití masky na svém místě a žádné čistící schopnosti tedy nepozoruji a deklarované projasnění pleti se také nekoná. 

Na základě ohlasů se má jednat o nejznámější a nejoblíbenější přípravek od Lush, ale osobně nemůžu říct, že by mě maska čímkoli ohromila. Sice nevysušuje ani nedráždí pleť, ale kromě mírného zjemnění pleti jsem žádné další benefity nepozorovala. Pro mě je to naprostá zbytečnost a ztráta času. Nedoporučuji.

Pleťovou masku Mask of Magnaminty od Lush můžete zakoupit v kamenných obchodech Lush nebo v jejich e-shopu za cenu 245,- Kč za 100 ml nebo v maxi balení 250 ml za 435,- Kč.

2 komentáře

  1. Ona má hlavně zmírňovat projevy akné, takže když Vás toto netrápí, tak je celkem logické, že z ní nejste nadšená.

    1. Akné mne sice netrápí, ale maska slibuje vyčištění pleti a právě kvůli tomu jsem ji zkoušela. Přestože mám suchou pleť, tak jílové masky používám lokálně na černé tečky, protože by měly vytáhnout nečistoty na povrch a póry vyčistit, ale Magnaminty to jako jedna z mála bohužel nesvede …

Napsat komentář