Recenze

Parfemace10
Konzistence10
Jednoduchost aplikace10
Hydratace10
Zvláčnění10

Shrnutí

10Bombastiká ampule s věrohodnou medovou vůní, která hydratuje, hloubkově vyživuje a zvláčňuje pleť.

Popis: Ampule obsahuje výtažky z medu, propolisu i mateří kašičky, které hydratují pleť a posilují její přirozenou obranyschopnost. Obsahuje také Niacinamide, který bojuje proti pigmentovým skvrnám a adenosine, který bojuje proti známkám stárnutí.

Medová ampule je jeden z mála přípravků, který mi udělal ohromnou radost a který jsem si zamilovala hned po prvním použití. Po otevření mě okamžitě uchvátila nádherná medová vůně, na kterou se vždy těším, která mi zpříjemňuje aplikaci a z kůže je cítit až do kompletního vstřebání produktu.

Další věcí, která mne na ampuli překvapila, je nezvyklá a unikátní konzistence, která je hodně řídká a připomíná něco mezi tekutým medem a lehoučkým gelovým želé. Kvůli tekuté konzistenci je v krabičce speciální plastová lžička, díky níž je snažší produkt nabrat a aplikovat. Problém s lžičkou je, že je v porovnání s kelímkem příliš krátká, nedosáhne na dno a až přípravek začně docházet, tak bude lžička k ničemu, protože s ní nic nevylovíte. Vzhledem k obsahu medu mě překvapilo, že textura přípravku téměř nelepí.

Ampule má celkem hezké složení, které obsahuje hydratační a výživné látky, bez obsahu silikonu, parabenů a alkoholu, bohužel obsahuje kontroverzní konzervanty Phenoxyethanol a Triethanolamine, na které mám alergii, což je jeden ze dvou důvodů, proč ampuli nepoužívám na obličej. Pokud Vám tyto látky nevadí, tak ji na obličej samozřejmě používat můžete a dokonce mám odhlas od jedné milovnice korejských produktů, která říká, že ji medová ampule pomohla na skvrny po akné.

Druhým důvodem je velmi hustá a hutná textura. Má pleť je velmi suchá a jeden jediný produkt ji nedokáže poskytnout potřebnou dávku hydratace a výživy a proto jsem začala praktikovat tzv. 10-krokovou péči o pleť v korejském stylu. Co se péče o pleť týče, tak na sebe zpravidla vrstvím hydratační toner, esenci, sérum, ampuli, olejíček a další hutné sérum, které používám místo krému. Medovou ampuli je vhodné použít na hydratační toner, případně esenci, ale vzhledem k hutné a těžké textuře ampule se obávám, že by se další, na ni aplikované látky, nevstřebaly do pleti nebo by jejich vstřebávání do pleti bylo značně omezené. Ampule se tedy hodí pro minimalistickou pleťovou rutinu a pro ty z Vás, které používají 1-3 produkty. Jelikož pomalu začíná léto, kdy se má pleť hodí do pořádku a nepotřebuje žádnou zvláštní péči, tak si umím představit, že bych medovou ampuli mohla používat jako samostatnou vzpruhu pleti – pokud snese koncentraci konzervantů snese.

Výhodou medové ampule je skutečnost, že ji můžete vrstvit dle libosti a čím větší dávku aplikujete, tím vyšší bude hydratace a výživa pleti. Pokud aplikujete silnější vrstvu, tak může kůže maličko lepit na dotek a bude déle trvat, než se přípravek kompletně a beze stopy vstřebá. Balení obsahuje velmi štědré množství 250 ml za rozumnou cenu, takže jsem konečně našla produkt, který mi není líto aplikovat na krk a dekolt a přestala jsem péči o tyto důležití partie zanedbávat.

Suchou kůži mám nejen na obličeji, ale i na celém těle. Klasické krémy a tělová mléka nesnáším, protože jsou mastné, lepí a strašně dlouho se vstřebávají, takže o pokožku těla zpravidla moc nepečuji. Kvůli tomu mám úplně přesušená lýtka pokrytá bílými šupinami. Když jsem na lýtka aplikovala medovou vzpruhu, tak byla pokožka okamžitě vyživená, hydratovaná a vláčná. A co víc, hebká a vláčná vydržela několik dnů a strašně oceňuji, že se ampule nemusí aplikovat denně.

Před několika týdny se mi na rukách začaly objevovat extrémně suchá místa, která vypadají skoro jako ekzém. Jsou to takové červené fleky, které mají bílou texturu a vypadají jako přesušená svraštělá kůže. Kožní lékařka mi na to dříve psala lotion nebo mast Excipial. Jelikož medová ampule krásně vyživuje, tak jsem ji na ruce párkrát aplikovala, pleť se vzpamatovala a po flíčkách nebylo ani stopy. Ampuli můžete aplikovat na obličej i na tělo a je vhodná i pro opečování hřbetů rukou, kde se objevují známky stárnutí a podle kterých lze prý odhanout věk …

Medová ampule má univerzální použití, hloubkově vyživuje a hydratuje, pleť i pokožka je po použití nádherně vyživená, hebká a vláčná. Přípavek jsem si zamilovala a vřele doporučuji.

Koupit na Ebay

* Affiliate odkaz

Medovou ampuli All in One Honey Ampoule od korejské značky Farmstay ve štědrém balení 250 ml si můžete objednat na Ebay přímo z Koreje za cca 290,- Kč včetně poštovného.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.