Recenze

Jednoduchost aplikace5
Rychlost aplikace4
Příjemnost na rtech8
Vzhled na rtech4
Výdrž na rtech5

Shrnutí

5.2Rtěnka v tužce, která by měla sloužit jako konturka a rtěnka v jednom, ale po prvním použití už ji do perfektního špičatého tvaru neořežete.

Popis: Bezchybná výdrž až 8 hodin a dokonalý matný efekt bez rozmazání? S rtěnkou Maybelline SuperStay INK Crayon budou vaše rty takové, o jakých jste vždy snila. Dlouhotrvající, vysoce odolné složení a intenzivní barevné pigmenty krásně zvýrazní vaše rty a dodají jim jedinečný matný efekt. Díky zabudovanému ořezávátku bude aplikace vždy přesná a precizní. Rtěnka a tužka na rty 2 v 1 Maybelline SuperStay INK Crayon nabízí dokonalé barevné odstíny s matným efektem a výdrž, kterou si zamilujete!

Rtěnka Super Stay Matte Ink Crayon vyniká především podobou tužky. Tužka má úzkou špičku, která při prvním použití skvěle poslouží jako konturovací tužka, orámujete s ní kontury rtů a zbytek vyplníte širší hranou tužky. Problém je ten, že se špička tužky během první či druhé aplikace ztupí a je po ptákách. Tužka má na konci zabudované ořezávátko, přesto se mi s ním nepodařilo tužku ořezat do precizní špičky, jakou měla tužka na začátku, čímž tužka ztratila své kouzlo a konkurenční výhodu, protože zkrátka neposlouží jako konturka a rtěnka v jednom. Konzistence tužky je navíc hodně měkká, takže se tužka špatně ořezává a doporučuji ji dát před ořezáním na pár minut do mrazáku, aby trochu ztuhla a šla lépe ořezat.

Další problém je se samotnou konzistencí tužky. Když se s ní snažíte vykreslit kontury rtů, tak neuděláte přesnou linku, ale rtěnka se po okrajích trochu rozmaže, okraje nebudou precizní a rovné, ale takové zubaté. Rtěnka se roztírá snadno a nedrhne, ale v porovnání s klasickou či tekutou rtěnkou je aplikace hodně zdlouhavá a dost otravná, protože je plocha tužky malá a pro vyplnění rtů a rovnoměrnou vrstvu s ní musíte přešmrdlávat do nekonečna sem a tam.

Konzistence tužky je krémová, lehce vosková a podobá se klasickým krémovým rtěnkám. Rtěnka je pigmentovaná s matným efektem, na rtech poměrně příjemná,  je lehká a pocitově bych ji zařadila někam mezi klasickou krémovou rtěnku a lehčí pěnovou tekutou rtěnku. Tužka na rtech nelepí, ale kompletně nezaschne, takže není otěruvzdorná a obtiskává se. Rtěnku je úzká a skladná, můžete ji nosit v kabelkce a lze ji bez problému reaplikovat dle potřeby – vrstvení snáší dobře, nevytváří hrudky ani neflekatí. A abych nezapomněla, tak rtěnka je lehce parfemovaná. Vůně je podobná klasické tekuté rtěnce Super Stay Matte Ink, je vanilková a lehce štiplavá.

65 Settle For More

Nevím jak ostatní odstíny, ale tmavý odstín 65 Settle For More má vlastnosti stainu. Když jsem tužku ořezala, tak jsem se s ní zapatlala, ruce mi zůstaly flekaté a fleky nešlo vydrhnout ani mýdlem. Na zapatlané kůži vypadal odstín jako vínový, ale na rtech je tmavší, studenější a mnohem fialovější. Přestože je konzistence tužky krémová, tenhle odstín dělá neplechu, zvýrazní sušší místa na rtech, kvůli tomu je barva nerovnoměrná a na sušších místech je rtěnka mnohem tmavší.

Nedokonalosti

Rtěnka není na rtech nepříjemná, rty nestahuje a nemám vyloženě pocit, že by vysušovala, ale na obrázku si můžete všimnout, že se krémovost rtěnky postupně vytratí, rty začnou působit vysušeným dojmem a začne se na nich tvořit taková podivná krusta, která vypadá jako scvrklej škraloup. Protože rtěnka kompletně nezaschne, tak se během jídla a pití začne nerovnoměrně vytrácet a bude flekatá. Tmavé odstíny jsou zpravidla problematické, takže je dost možné, že klasické odstíny budou mít o něco lepší vlastnosti …

Svými vlastnostmi mne tužka nenadchla a jsem z ní zklamaná. Řada nenabízí velký výběr odstínů a zdlouhavá aplikace je pro mě velké mínus. Další odstíny si pořizovat nebudu a vím, že rtěnku, kterou mám doma, používat nebudu. Za mě je to naprostá zbytečnost, kterou nedoporučuji.

Rtěnku v tužce SuperStay Ink Crayon od značky Maybelline můžete pořídit v eshopech a drogériích za cenu 149,- Kč.

Napsat komentář