Recenze

Konzistence10
Odstranění krepatosti10
Snadnost rozčesávání10
Ochrana vlasů10

Shrnutí

10Ochranná maska pro suché, kudrnaté a poškozené vlasy, která o ně pečuje a chrání je před nepříznivými vlivy.

Popis: Vlasová  maska s arganovým olejem se pyšní excelentními schopnostmi hydratace, výživy a regenerace a vlasy budou po použití sametově hebké. . Maska je vhodná pro poškozené a suché vlasy, které jsou zcitlivělé barvením, odbarvením, trvalou nebo excesivnímu vystavení slunečnímu záření. Efektivní pro křehké vlasy a roztřepené konečky.

Mé suché, kudrnaté a krepaté vlasy mají velmi specifické požadavky na péči, které jim málo který produkt dokáže poskytnout, takže co se vlasové kosmetiky týče, moc neexperimentuji. Dlouhá léta používám zejména přípravky z profesionální řady Macadamia, které kromě makamadimového oleje obsahuje i arganový a tyto dva oleje jsou v péči o vlasy mé nejoblíbenější (naopak kokosový olej na vlasy ani pleť vůbec nepoužívám). Korejská arganová maska od Nature Republic je jedním z nejdoporučovanějších vlasových produktů vůbec a zmínku o ní najdete snad v každém článku s nejlepšími produkty v péči o vlasy, takže jsem nakonec neodolala a masku také vyzkoušela.

Arganová maska na vlasy má nevýraznou neutrální parfemaci a velmi lehkou, sametově hebkou, silikonovou a nepříliš mastnou konzistenci. V porovnání s maskami Madamia neobsahuje příliš vysoký podíl oleje a obsahuje mnohem vyšší podíl silikonů. Maska se na jedno použití nemusí používat moc, nanáší se snadno a rychle a bez problému ji rozprostřete do vlasů. Masku nechávám působit zhruba 20-30 minut a poté ji krátce spláchnu pouze v předklonu. Masku nesmývám kompletně, ale trochu ji nechám ve vlasech, aby zůstaly obalené a chráněné silikonem. Po smytí jsou vlasy na dotek velmi jemné a hebké a snadno se rozčesávají. Maska vlasy nezatěžuje a po použití jsou vlasy lehké.

Přestože jsem masku použila poprvé a po umytí vlasy rozčesala, tak jsem po jejich uschnutí byla v šoku. Po krepatosti vlasů nebylo ani památky a vlasy měly perfektně definované, pružné a vzdušné vlny. Tohle zvládla pouze Ultra Rich Moisture maska a pokud si dobře vzpomínám, krepatost se vytratila až po několika použítích. Vlasy mi stačilo pouze umýt, rozčesat a nebylo potřeba na ně aplikovat žádné další stylingové produkty ani je nijak upravovat a zcela bez práce byly nádherné. Arganovou masku bych neoznačila za hloubkově regenerační ani extra výživnou. Kouzlo masky spočívá ve vysokém obsahu silikonů, které vlasy obalí, vyhladí a chrání. Tím usnadňují rozčesávání, omezují cuchání vlasů a zabraňují jejich lámání. Ochranná vrstva navíc zabraňuje vysušování vlasů, zanechává vlasy lesklé a hladké bez krepatosti.

Arganová maska mne svými účinky šokolovala a vřele ji doporučuji pro suché, kudrnaté, krepaté a poškozené vlasy bez lesku. Masku nezapomínejte kombinovat s jinou maskou, která bude obsahovat vyšší podíl olejů a vlasy bude hloubkově hydratovat a regenerovat.

Koupit na Ebay

* Affiliate odkaz

Hydratační a vyživující masku pro suché a krepaté vlasy s arganovým olejem si můžete objednat na Ebay přímo z Koreji v balení 200 ml za cca 220,- Kč včetně poštovného.

Napsat komentář