Recenze

Jednoduchost aplikace0.1
Konzistence0.1
Rovnoměrnost aplikace0.1
Pigmentace a sytost5

Shrnutí

1.3Bezkonkurenčně nejhorší linky všech dob ...

Popis: Nechte se unést barvami s novými tužkami z řady Off Tropic Pro Liner! Užijte si křiklavé odstíny od růžové a červené až po žlutou, zelenou či modrou. Tužky jsou vodě odolné s krémovou texturou a vzhledem ke své bohaté pigmentaci jsou ideální pro výrazné líčení, které po zaschnutí zmatní, ale neztrácí na intenzitě.

Vzhledem k tomu, že tohle léto jsou v módě neonové a bláznivě barevné paletky, jsem svou sbírku potřebovala doplnit o žlutou tužku, kterou v parfumeriích bohužel neseženete. NYX jde naštěstí s dobou a modní trendy neunikly jejich pozornosti a vyšla nová kolekce 9 barevných tropických linek na oči. Tak jsem neváhala a do NYXu jsem si pro jednu tužku skočila. V obchodě mají bohužel podivné světlo, takže jsem jen zkontrolovala barvu, tužku nijak blíže nezkoumala a odkráčela s ní domů. Doma jsem si tužku znovu swatchnula na ruku a vyloženě jsem se zděsila, protože byl swatch nerovnoměrný a tužka jakoby přeskakovala a kůži neobarvila celou …

Doufala jsem, že to nakonec nebude tak strašné a bude tužkou stačit vícekrát přejet a barva se krásně vyrovná. Bohužel se tak nestalo a tohle je nejhorší tužka na oči, kterou jsem kdy vyzkoušela! Konzistence tužky je vskutku podivná, není suchá, ale naopak příliš měkká a patlavá a kvůli tomu se tužka při aplikaci rozmatlá a rozmazává se. Ani za boha není možné docílit rovnoměrné a hladké aplikace, protože tužka při malování jakoby přeskakuje. Někdy stačí znovu přejet, povrch se vyrovná a vynechaná místa se vyplní, ale u této tužky to tak bohužel nefunguje a čím víc vrstev aplikujete, tím hůře rtěnka vypadá.

A to není vše. Tužka při aplikaci na kůži vytváří podivné hrudky a největší katastrofa nastane ve chvíli, kdy tužku chcete aplikovat podél linie řas a na dolní linku. Tužka kolem řas neuvěřitelně zcuckatí a zanechá na nich hnusné hrudky. Na vnitřní spodní lince tužka nevydrží ani pár minut a zmizí. Chvíli po nanesení jsem si navíc všimla, že se tužka pod spodní linií řas jakoby vysrážela a místo souvislé vrstvy mám jen podivné a nesouvislé tečky pigmentu.

Efekt

Cucky kolem řas
Nerovnoměrný a hrudkatý výsledek
Vysrážení pigmentu

Závěrečné hodnocení

Jelikož se jen tak nevzdávám, tak jsem linkám zkusila dát další šanci s tím, že třeba pomůže linky jemně rozblendit a tím se nerovnoměrnost a hrudky ztratí. Po nanesení jsem linky chtěla lehoučce rozetřít blendícím Smudge štětečkem, ale pouze jsem je setřela, takže žádné opravy nejsou možné. Jak linky zalezou do linie řas a zanechají v nich hrudky, tak se ve výsledku dost špatně odličují a je celkem peklo poslední kousky pigmentu dostat z řas.

Nejdřív jsem si myslela, že je tak strašná kvalita linek daná tím, že se jedná o žlutý pigment, který je sám o sobě suchý a problematický, ale po vyzkoušení žlutých linek od Essence za 50,- Kč mám na to jiný názor.  Nevím, jak jsou na tom ostatní odstíny, ale já linky Off Tropic Pro Liner považuji za naprostý propadák a v žádném případě je nedoporučuji. Jsem z nich tak vytočená, že je půjdu reklamovat – což jsem u kosmetiky ještě nikdy neudělala. Prodávat takovej strašněj šmuk považuji za výsměch … Na recenzi dvou řad barevných linek Essence, které lze koupit pouze v Rossmannu a které mají podobné barvy jako ty z řady Off Tropic, se můžete brzy těšit.

Barevné tužky na oči Off Tropic Pro Liner si můžete pořídit v obchodech a e-shopu Nyx (a možná v parfumeriích Douglas) v balení 0,25 g za 159,- Kč.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.