Recenze

Konzistence10
Jednoduchost aplikace10
Rychlost vstřebávání10
Zklidnění pokožky5
Chladivý efekt0.1

Shrnutí

7Obyčejný gel po opalování, který neurazí ani nenadchne.

Popis: Chladivý gel po opalování s aloe vera. Tento gel s aloe vera, vitamínem E a rostlinnými extrakty Vaši pokožku ochladí a osvěží.

Značku přípravků na opalování Hawaiian Tropic jsem si zamilovala, ale tohle je jeden ze dvou přípravků, který mne nechává chladnou (ne tak doslova). Chladivé gely po opalování mám moc ráda a tak jsem si pořídila i gel od mé oblíbené značky.

První věc, která mne na gelu zamrzela je, že se nepyšní dokonalou tropickou vůní jako opalováky, ale má nenápadnou, lehce svěží aloe vera parfemaci, která je neutrální – neurazí ani nenadchne.

Konzistence přípravku je klasická gelová, rozstírá se snadno a bez problému a rychle se vstřebává. Chvilku po aplikaci pokožka na dotek lepí, ale za pár minut, po úplném vsáknutí gelu, lepkavost zcela zmizí. Gel obsahuje glycerin, který lehce hydratuje a pokožka je po použití hladší, jemnější a vláčnější, ale tělové mléko nebo olejíček gel samozřejmě nenahradí. Mou citlivou pokožku gel nepodráždil.

Popis přípravku uvádí obsah aloe vera, vitamínu E a přírodních výtažků. Dle složení je to pravda a gel obsahuje Allantoin a Panthenol a vitamín E, což jsou látky které napomáhají k regeneraci pleti a zejména po opalování přijdou vhod a kromě toho obsahuje složení 9 přírodních výtažků a jojobový olej.

Problém je v tom, že všechny vyjmenované látky jsou ve složení uvedené až za látkou Phenoxyethanol (což je známý dráždivý konzervant), jehož maximální povolené množství je v kosmetických přípravcích 1%. Nejsem odborník, ale domnívám se, že kvůli příliš nízké koncentraci nebudou mít přírodní výtažky a prospěšné látky téměř žádný účinek. Obsah látek s koncentrací větší než 1% je následující: na první místě ve složení je voda, glycerin, který zvláčňuje a hydratuje a polysorbate 20 a carbomer, což jsou emulgátory potřebné k vytvoření gelové konzistence.

Gely po opalování skladuji v lednici, aby se zvýšil jejich chladivý efekt. Když jsem z lednice vytáhla Aloe Vera gel, tak se k mému překvapení žádný chladivý efekt nedostavil, přestože byl gel v lednici minimálně 24 hodin. V lednici mám i gel po opalování od české značky Lilian, který po aplikaci chladí jako led a je téměř o půlku levnější. Pokud Vám jde pouze o chladivý efekt, tak doporučuji mentolový gel Lilian (složení sice není o moc lepší, ale alespoň gel nestojí tolik a chladí jako ďas). V případě, že máte v oblibě gely po opalování, máte naplánovanou dovolenou a nestihnete si objednat Aloe Vera gel z Koreje, tak si tento gel klidně pořiďte, pořád je to solidní gel po opalování, ale osobně bych vzhledem k ceně očekávala lepší složení – konkrétně výtažek z aloe vera na prvním místě ve složení a množství přírodních výtažků větší než množství syntetických konzervantů, ale takový gel budete v naší drogérce hledat asi těžko …

Koupit na Notino

* Affiliate odkaz

Chladivý gel po opalování After Sun Aloe Vera od Hawaiian Tropic můžete zakoupit ve vybraných drogériích a e-shopech v balení 200 ml za cenu 165,- Kč.

Napsat komentář