Recenze

Jednoduchost aplikace6
Textura7
Krycí schopnosti8
Splynutí s pletí8

Shrnutí

7.3Korektor s vyšším krytím vhodný zejména pro smíšenou a mastnou pleť.

Popis: Užívejte si bezchybnou pleť s přirozeně matným efektem! Korektor L´Oréal Paris Infaillible More Than Concealer zakryje všechny nedokonalosti, vyrážky, začervenaní i kruhy pod očima a perfektně sjednotí odstín pleti. Inovativní, vysoko pigmentovaná formule poskytuje dlouhotrvající plné krytí s úžasně lehkým výsledným pocitem. Navíc díky různým odstínům jsou korektory ideální na korekci, konturovaní a zvýraznění. Korektor L´Oréal Paris Infaillible More Than Concealer si zamilujete!

Korektor jsem si objednávala na Notinu jako novinku, protože jsem tam kvůli jiným produktům stejně měla cestu a na živo jsem ho viděla až při cestě domů. Na korektoru mne na první pohled zarazila jeho velikost – balení nabízí úctyhodných 11 ml. Pro srovnání uvádím, že korektor NYX – HD Photogenic Concealer Wand stojí 179,- Kč a obsahuje 3 ml, Catrice – Liquid Camouflage stojí 99,- Kč a obsahuje 5 ml, Maybelline – Instant Age Eraser stojí 189,- Kč a obsahuje 6,8 ml a Make Up Revolution – Conceal & Define stojí 140,- Kč a obsahuje 3,4 ml, Bourjois – Healthy Mix stojí 249,- Kč a obsahuje 7,8 ml.

Na korektor je to tedy velmi slušné balení a korektor je vhodný nejen pro zakrytí kruhů pod očima nebo cílené maskování pupínků, ale pokud si pořídíte světlejší odstín, tak ho můžete bez obav používat i na tzv. strobing – tedy prosvětlování tváře (středu čela, pod očima, středu nosu a kolem něj, nosoretních vrásek, bradě a výstupku nad horním rtem), které je mnohem jednodušší a rychlejší než konturování, protože nevyžaduje perfektní blendící schopnosti a přesto obličej krásně vymodelujete. 

V létě mám pleť ve skvělé kondici, je normální a není suchá jako v zimě. Korektor jsem poprvé nanesla na pleť pod oči bez přípravy a ihned jsem si všimla hodně husté a problematické konzistence, se kterou se dost špatně pracuje. Tohle není korektor na rychlé líčení, který stačí čárnout pod oči a jemně vklepat prsty a není vhodný ani na doladění líčení za pochodu během dne. Pomocí prstů se pořádně nezapracuje do pleti, zanechá suché mapičky ani dokonale nekryje. Navíc rychle zasychá a musí se s ním pracovat rychle.

Při druhém použití jsem ho zapracovala Beauty Blenderem, vrstva byla rovnoměrná, korektor nedělal neplechu, ale s pletí perfektně nesplynul a blendění bylo zdlouhavé a vyžadovalo hodně trpělivosti. Překvapilo mě, že se slibované plné krytí nekonalo a na víčku pod korektorem prosvítaly fialové žilky a bylo vidět začervenání.

Korektor krátce po aplikaci zaschne, na dotek není krémový, ale působí pudrovým dojmem. Kvůli těžké a hutné konzistenci se domnívám, že bude korektor zvýrazňovat rozšířené póry i suché šupinky a ve vráskách bude praskat – pod očima mám pár jemných linek a korektor se v tom místě podivně svraštěl a linky byly o dost výraznější. Má matný finiš, který oceníte, pokud se Vaše pleť mastí, ale na mě pleť působí suchým, mdlým a nezdravým dojmem. Korektor není vhodný pro zakrytí výrazných tmavých kruhů pod očima – mám světlý odstín a korektor po rozblendění vybledne a trochu zprůsvitní, takže plné krytí neposkytuje. Já tmavé kruhy pod očima nemám, ale pod jedním okem mám tmavou fialovou žilku, kterou korektor nedokázal zakrýt a na místě zanechal tmavý stín. Kdybych chtěla žilku úplně zamaskovat, tak bych musela nanést třetí vrstvu a to už by korektor vypadal hodně ošklivě a maskoidně.

Korektor má parfemaci, která připomíná něco mezi barvou na zeď a lakem na vlasy. Infaillible mám v odstínu 322 Ivory a oceňuji, že se jedná o skutečně světlý korektor, který ke všemu není žlutý, což je na drogérkové poměry dost nezvyklé. Světlý odstín můžete použít jako podklad pro neonové a pastelové oční stíny, které na kůži samy o sobě nemají možnost vyniknout. Chvilku po aplikaci se korektor slil v záhybu oka, pod očima zalezl do jemných linek a v místech, kde má pleť texturu, nevypadal kvůli suchosti a pudrovým částečkám hezky – textura byla zvýrazněná a oční okolí svraštělé a suché. Pokud aplikujete silnější vrstvu a korektor zapudrujete, tak se obávám, že bude působit cakey dojmem a vytvoří nevzhledné mapičky a suché šupinky a na techniku zvanou “baking” tedy není vhodný. Výdrž korektoru není celodenní, během dne vybledne a beze stopy se vytratí. Jeho výdrž vidím na 8-10 hodin a ohodnotila bych ji jako střední.

Myslím si, že korektor je vhodný zejména pro smíšený a mastný typ pleti, kterým bude hutná konzistence vyhovovat více a pro ty z Vás, které jste zvyklé věnovat líčení více času a nevadí Vám si kvůli tomu ráno přivstat. Pokud máte suchou, normální či zralou pleť nebo dáváte přednost rychlému a přirozenému líčení, tak Vám bude více vyhovovat tekutější korektor s lehčí konzistencí, se kterou se lépe pracuje.

Korektor Infaillible od značky L’Oréal Paris můžete zakoupit v drogériích a na internetu v balení 11 ml za cenu 220,- Kč.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.