Recenze

Parfemace10
Pigmentace5
Jednoduchost aplikace5
Výdrž odstínu0.1

Shrnutí

5Lesk, který ze rtů mizí už během aplikace a místo sytého a plně krycího odstínu na rtech zanechá průhledné flekaté nic.

Popis: Máte rádi sladkosti? V tom případě si zamilujete novou barvu na rty Candy Slick Glowy Lip Color. Vyberte si z 12 šťavnatých odstínů – od červené, přes tyrkysovou až po zářivou fialovou – a dodejte rtům poctivou dávku lesku i barvy. Nejenže je tato super-tekutina vysoce pigmentovaná, ale navíc je doplněná sladkou vůní, které prostě neodoláte.

Candy Slick lesk jsem si v prodejně vybrala pro jeho nádhernou barvu, která se od ilustračního obrázku liší – ve skutečnosti není barva růžová, ale studenější a mnohem fialovější. Když jsem si v obchodě lesk čárla na ruku, tak mě jeho barva uhranula natolik, že jsem prostě nemohla odejít bez něj. Lesk je navíc hezky parfemovaný, jeho vůně není příliš silná, voní jako sladkosti a vzdáleně mi připomíná kyselé jablečné pásky.

Birthday Sprinkles

Doma jsem během aplikace měla s leskem problám, protože má podivnou a problematickou konzistenci, která je hodně mazlavá a patlavá a dost špatně se s ní pracuje. Aplikace je nerovnoměrná a strašně flekatá, je potřeba hodně trpělivosti a několik vrstev, aby se povrch rtů jakž takž vyhladil a vypadal hezky. Ihned po aplikaci bylo vidět, že lesk zvýrazňuje šupinky a všechny nedokonalosti. 

Po nanesení byla barva nádherně sytá a pigmentovaná stejně jako na obrázku níže. Trvalo ani ne po pět minut, než jsem si došla pro mobil, abych mohla udělat fotku a když jsem se na focení nachystala, tak jsem byla v šoku. Sytá jedovatá výrazná pastelově fialová barva nikde! Zmizela, vytratila se nebo se vypařila, nevím, ale prostě se po ní slehla zem.

Nic jsem nejedla, nepila, rty jsem si do ničeho neotřela a ta krásná a originální barvička, kvůli které jsem si lesk kupovala, byla z čista jasna pryč! Proměnila se v nenápadnou růžovou a místo křiklavého lesku mám na puse jemný stain, kterých mám ve sbírce mraky. A kdybych si chtěla koupit další mdlý stain, tak si koupím stain a nekupuji si lesk, že ano. Kam se během těch pár minut fialový pigment poděl jsem moc nechápala.

Při druhé aplikaci už jsem byla obezřetná a rychlá, mobil jsem měla připravený vedle sebe, barvu jsem nanášela rychle a nanesla jsem opravdu několik hodně silných vrstev, aby byla barva co nejvýraznější a nejsytější. Problém je, že barva začíná blednou už během aplikace a za pár sekund je odstín někde úplně jinde. Podobný, jen o trochu světlejší a méně jedovatější odstín, mám od korejské značky Etude House, jedná se o lesk Dear Darling Tint v odstínu PP501. Přestože má v názvu jasně napsáno, že se jedná o tint, tak vydrží pastelově fialový několik hodin až do setření a po setření zůstávají rty zabarvené lehce do růžova. Na českých ani anglických stránkách Nyx jsem se nedočetla nic o tom, že by se mělo jednat o stain a ještě mají tu drzost uvádět, že se jedná o vysoce pigmentovaný lesk s plným krytím!

Ihned po nanesení | Stain Efekt | Etude House PP501
Stain efekt

V popisu se nepíše ani nic o tom, že by měl mít lesk zvětšující efekt, ale po aplikaci mě štípou a brní rty. Vzhledem k tomu, že se lesk neudrží na rtech a ve velké míře se okamžitě vstřebá (vpije do rtů), tak není nepříjemný ani nelepí a veřte mi, že lesky nemám vůbec v oblibě. Na fotce níže můžete vidět, že je lesk po aplikaci hodně nerovnoměrný v závislosti na jeho vrstvě a stupni vstřebání. Lesk zvýrazní nedokonalosti a šupinky, zaleze do vrásek, vytváří nevzhledné mapy a na vnitřním okraji rtů vytvoří barevný škraloup. Když se rty pohybujete, tak se mezi nimi jakoby nahromadí tmavší barevný pigment, který se táhne jako sliz (určitě víte, co tím myslím, akorát to neumím inteligentně popsat) a vypadá to dost ošklivě.

Nedokonalosti, mapičky a škraloup

Z lesku jsem strašně, ale strašně zklamá a vzhledem k jeho vlastnostem ho nedoporučuji. 

Lesk na rty Candy Slick Glowy Lip Color si můžete pořídit v obchodech a e-shopu Nyx (a možná v parfumeriích Douglas) v balení 7,5 ml za 159,- Kč.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.