Recenze

Jednoduchost aplikace8
Konzistence9
Příjemnost na rtech6
Sytost a pigmentace10
Metalický efekt10
Výdrž na rtech10

Shrnutí

8.8Krásné metalické odstíny tekutých rtěnek s celodenní výdrží na rtech.

Popis: Milujete tekuté rtěnky Soft Matte Lip Cream a zároveň nemůžete odolat metalickému finiši? Pak se vám určitě bude líbit 12 odstínů novinky Soft Matte Metallic Lip Cream! Stejná lehoučká textura, nabitá pigmentem se stejnou příjemnou vůní, kterou znáte a zbožňujete.

Matné tekuté rtěnky Soft Matte Lip Cream patří mezi mé nejoblíbenější, považuji je za standard a vždy, když píšu recenzi na matné tekuté rtěnky, jejich vlastnosti používám pro srovnání kvality. Nové metalické tekuté rtěnky Soft Lip Matte Metallic Lip Cream nenabízí nové odstíny, ale 12 z 38 dostupných odstínů dostalo nový metalický kabátek.

Metalické rtěnky mám tuším další dvě – jednu od Gerard Cosmetics a druhou od Touch in Sol a jsem si vědoma toho, že udělat hezké a vkusné metalické odstíny není jednoduché, protože některé metalické rtěnky vypadají na rtech podivně a nepřirozeně. Jako první jsem v obchodě vyzkoušela extravagantní odstíny Seoul a Havana, které mi vyrazily dech! Přestože se jedná o nezvyklý fialovo-růžový a fialovo-modrý odstín, metalická verze je naprosto bombová a vypadá úchvatně nejen na ruce jako swatch, ale i na rtech.

Seoul

Rtěnky mají stejnou štiplavou vanilkovou vůni a jsou bez příchutě. Konzistence matných rtěnek není tekutá, ale připomíná našlehanou pěnu.

V porovnání s matnou předlouhou je konzistence trochu jiná. Není tak lehoučká, vláčná a silikonová, ale je podstatně sušší. Přestože mám rtěnku úplně novou a recenzi jsem začala psát už při prvním použití, balení rtěnky se mi zdá poněkud vyschlé a prázdné a s aplikátorem musím šmrdlat sem a tam, abych na něj nějaký pigment vůbec dostala. 

Kvůli suché konzistenci se rtěnka neroztírá úplně snadno, ale aplikace je rovnoměrná, rtěnka nedělá fleky a nerozpíjí se, takže není nutné použít konturovací tužku. Rtěnka je pigmentovaná a sytá.

Na kompletní zaschnutí potřebuje rtěnka zhruba 30 minut, poté se stane otěruvzdornou a nebude se obtiskávat na skleničky. Rtěnka na rtech dlouho vydrží a nepraská ani se nedrolí, nevytvoří se na ni podivná krusta a neobjeví se ani suché šupinky. Přestože se jedná o metalickou barvu, rty nevypadají vrásčitě ani svraštěle.

Dalším rozdílem mezi matnou a metalickou rtěnkou je fakt, že klasické matné rtěnky jsou příjemné po celou dobu, rty nevysušují ani nestahují. Ihned po aplikaci na ně zapomenu a na rtech je vůbec necítím. Metalické rtěnky brzy po aplikaci zcela zaschnou, ale nezaschou do lehoučké pěnové konzistence. Na rtech působí suchým dojmem a o rtěnce vím celou dobu. Metalické rtěnky tedy nejsou zdaleka tak příjemné, ale nemůžu říct, že by vyloženě vysušovaly nebo stahovaly rty.

Odstín Seoul je originální a nádherný a naprosto jsem se do něj zamilovala a stejně krásný a originální je i pro modrý elektrický odstín Havana, který se bude hodit k neonovému líčení, které je hitem letošního léta.

Koupit na Notino

* Affiliate odkaz

Matnou tekutou rtěnku s metalickým efektem Soft Matte Metallic Lip Cream si můžete pořídit v obchodech Nyx a e-shopech v balení 6,7 ml za 219,- Kč.

2 komentáře

    1. Ty klasické matné mám taky moc ráda, ale po několika letech už jsem asi objevila o chlup lepší rtěnky :)

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.