Recenze

Tvar & velikost6
Jednoduchost aplikace5
Přilnutí k pleti10
Účinnost na černé tečky8

Shrnutí

7.3Čistící proužek na nos a čelo v ohromném balení, který je svými účinky srovnatelný s jinými nálepkami na nos.

Popis: Tahle speciálně vyvinutá plátýnková maska přilne do každého zákoutí od nosu až k čelu a dostane se do těžko přístupných míst, kde se hromadí přebytečný kožní maz a vznikají černé tečky. Bavlněné plátýnko obsahuje speciální lepíci vrstvu, která přilne k pórům, zatímco účinná směs černé rašelinné vody a madagaskarského bahna hloubkově vyčistí póry. Taurine a sůl z Mrtvého moře pleť po extrakci utiší a zklidní.

S čistícími náplastmi na černé tečky mám velké zkušenosti a používám je od doby, kdy se poprvé objevily na českém trhu, což bude více jak 15 let a srovnání 8 druhů čistících proužků si můžete přečíst v samostatném článku. Když mi přišla chobotničková maska na černé tečky, byla jsem trochu zaskočená velikostí balení, které je pro náplast na černé tečky naprosto obrovské a určitě má nějakých 15×15 cm – nejedná se totiž o čistící proužek pouze na nos, ale i na čelo. 

Náplast se aplikuje klasicky na navlhčený obličej. Proužek na nos i čelo je strašně velký a vcelku, což považuji za nevýhodu. Kvůli velikosti proužku se s náplastí strašně špatně manipuluje, vrchní dílek na čelo vyloženě překáží a její správné umístnění není snadné. Přestože je maska perforovaná na 5 místech, aby se dala co nejlépe přizpůsobit tvaru obličeje, je nemožné ji aplikovat přesně a hezky uhladit, ale po přilepení na pleť Vám vznikne pár hrbů a přehybů, což jsou místa, ze kterých proužek nic nevytáhne.

Kdyby byla maska rozdělaná na dvě části, tak by to bylo praktičtější a pohodlnější a příště už bych ji před nanesením rozstřihla. Na čele póry stejně nemám a tak tam maska nemá co vytáhnout. Proužek se nechá působit klasicky 15 minut dokud nezaschne a neztvrdne a poté lze odstranit. Proužek slupujeme od spoda nahoru, aby vytáhl co nejvíc černých teček. Při slupování jsem cítila, že je proužek dobře přilepený, ale slupování nijak zvlášť nebolí a je srovnatelné s ostatními proužky na trhu.

Srovnání před a po

Mám suchou pleť, která je na nose o chlup mastnější a na fotce můžete vidět, že mám póry maličké a stažené a černé tečky jsou schované hluboko v pórech. Na srovnávací si můžete všimnout, že na fotce před jsou viditelné černé tečky a na fotce jsou spíše viditelné póry, které se nezmenší a zůstanou stejně velké, ale je znatelné, že jsou pročištěné a černé tečky výrazně ubyly. Proužek samozřejmě nevytáhne všechny černé tečky, ale pouze tečky z povrchu, které se na něj přilepí.

Efektivnost proužku na černé tečky od Tonymoly bych přirovnala k proužkům Bioré, které jsou však podstatně levnější a jejich použití jednodušší. Pokud máte rozšířené póry a smíšenou či mastnou pleť, tak budou póry přístupnější a proužek dokáže vytáhnout mnohem větší množství černých teček. Proužek není špatný, můžete ho vyzkoušet, láká-li Vás to, ale osobně bych za ty peníze očekávala, že se bude jednat alespoň o 3-krokovou péči o póry s přípravkem na otevření a poté stažení pórů nebo že se bude jednat o balení alespoň 3 ks.

Chobotničkový čistící proužek na nos, čelo a tváře si můžete objednat přímo z Koreje za cca 85,- Kč včetně dopravy.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.