Recenze

Jednoduchost aplikace8
Rychlost vstřebávání10
Složení10

Shrnutí

9.3Lehký hydratační toner s vytříbeným složením vhodný pro zklidnění mastné a aknózní pleti.

Popis: Hydratační pleťový toner pro citlivou a dehydratovanou pokožku. Toner dodává pokožce výživu. Extrakt z kakaa bohatý na minerály, antioxidanty a živiny dodává pleti výživu. Kyselina hyaluronová dodává pleti hydrataci a zjemňuje pokožku. Extrakt z vrbové kůry čistí pleť, madecassoside zklidňuje podrážděnou pleť a rostlinné extrakty vyhlazují pleť. 

Kakaový toner od značky Benton jsem si koupila kvůli kakaovému extraktu a tajně jsem doufala, že bude toner po kakau také vonět. Korejská značka Benton se však řadí mezi přírodní značky, takže chemickou parfemaci neobsahuje a ve složení nenajdete ani jiné parfemační látky. Toner není ani bez zápachu, ale má podivný alkoholově/ironový zápach. Další výhodou přírodního složení je skutečnost, že toner neobsahuje žádné konzervanty – mám alergii na dva nejpoužívanější konzervanty a najít přípravky bez nich je celkem peklo. Po otevření se musí spotřebovat do 6 měsíců, což by neměl být žádný problém. 

Toner má velmi lehoučkou a nemastnou vodovou konzistenci. Kvůli tekutosti je problematické toner aplikovat pomocí dlaní a pokud používáte klasické české vatové tampónky, tak se do nich toner vsákne a na pleť už Vám nic nezbyde. Pokud Vás toner zaujme, tak si k němu pořiďte i korejské houbičkové vatové tampónky, které nabízí například značka Klairs a které jsou ty nejkvalitnější, které jsem zatím vyzkoušela. Pomocí sponge tampónků toner aplikujete rychle a rovnoměrně a nebudete s ním zbytečně plýtvat.

Kakaový toner má přímočaré složení, obsahuje pouze 17 látek a bez obsahu alkoholu ani silikonů. Toner je podle výrobce vhodný pro citlivou pleť, což je typ pleti, které bych toner nedoporučila. Při prvním použití mě toner štípal a pálil a měla jsem pleť rudou jako rak. Při dalších použitích už pleť pouze chvilku a maličko štipkala. Poté už si pleť na toner zvykla a jeho aplikace byla bez problému.

Pleť je po použití na dotek jemnější, hladší a naducanější, toner na kůži nelepí, je nemastný, kompletně se vstřebá a nezanechává po sobě žádný film. Díky vodové konzistenci se toner velmi rychle vstřebává a je vhodný i pro uspěchaná rána na osvěžení pleti.

Složení je sice jednoduché, bez obsahu zbytečností a dráždivých látek, ale obsahuje výtažky z kůry bílé vrby, což je látka známá pro své protizánětlivé a adstringentní účinky a je používaná zejména v péči o mastnou a aknózní pleť a domnívám se, že právě tento výtažek mou pleť ze začátku podráždil. Toner obsahuje i látky, které vyrovnávají pH pleti a zklidňují ji, proto je toner vhodný zejména pro smíšenou a mastnou pleť. Hydratační látky toner obsahuje také, ale ne v takovém množství, aby byl vhodný pro suchou a normální pleť.

Někde jsem se dočetla, že je toner vhodný i na tzv. 7 Skin Method, která spočívá v aplikaci až 7 vrstev toneru pro maximální hydratační účinek. Vzhledem k obsahu extraktů z bílé vrby bych toner nevrstvila, aby nedošlo k podráždění kůže. 

Dle mého názoru je kakaový toner vhodný pro smíšenou, mastnou a aknózní pleť, kterou zklidní, zmírní případné záněty, lehce ji hydratuje a nezatíží a je skvělou alternativou drogérkových drijáků. Toner je základem několikakrokové péče o pleť a je nutné ho kombinovat s dalšími přípravky, aby se pleti dostalo maximální péče.

Koupit na Ebay

* Affiliate odkaz

Kakaový toner od korejské značky Benton si můžete objednat na Ebay přímo z Koreje v balení o velikost 150 ml za cca 330,- Kč včetně dopravy.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.