Recenze

Parfemace10
Jednoduchost aplikace6
Konzistence10

Shrnutí

8.7Voňavá lehoučká nemastná mlha, kterou není nutné ani roztírat, okamžitě se vstřebává, pokožku neumastní ani nezatíží.

Popis: Ochranný opalovací přípravek Hawaiian Tropic Satin Protection je nezbytnou součástí péče o pokožku při pobytu na slunci. Před použitím dobře protřepejte. Naneste na čistou pleť před pobytem na slunci. K udržení ochrany aplikaci opakujte, zejména při pocení, po koupání nebo osušení ručníkem. Vlastnosti: Chrání kůži před UVA i UVB zářením, poskytuje ochranu před UV zářením, intenzivně hydratuje, vyživuje pleť, přípravek je voděodolný, lze použít na obličej i tělo.

Opalovací mlha ve spreji se pyšní tou nejlehčí konzistencí, kterou si jen můžete představit. Nejedná se o hutný krém ani mléko, ale o beztížnou mlhu, která je lehoučká jako obláček a není nutné ji ani roztírat – stačí se nastříkat a hotovo. Mlha se okamžitě vstřebá, pokožku nezatíží ani neumastí a po aplikaci nelepí, zkrátka je jemná jako peříčko. Mlha je průhledná a na kůži nezanechává žádné stopy, přesto mi pokožka přijde po aplikaci jemnější a vláčnější. Parfemace je jemná, nevýrazná, plážově tropická a je stejná jako u opalovacích krémů Satin Protection a Shimmer Effect od značky Hawaiian Tropic.

Opalovací mlhu můžete použít i na obličej, osobně jsem ji ale na obličej neaplikovala, protože na ochranu obličeje používám výhradně hydratační opalovací krém Klairs, který neobsahuje alkohol ani silikony a pyšní se velmi šetrným složením vhodným i pro citlivou pleť. Pokud budete mlhu používat i na obličej, tak si ji nejprve nastříkejte do dlaní a teprve poté ji aplikujte na obličej, nikdy ji nestříkejte přímo, aby se Vám nedostala do očí.

Opalovací mlha ve spreji má pár zásadních nevýhod – beztížná konzistence mlhy je výhodou, ale i nevýhodou zároveň. Jelikož je mlha opravdu nezvykle lehoučká, její aplikace není extra přesná a při stříkání nedopadne mlha pouze na kůži, ale posprejujete s ní vše kolem. Pokud bude foukat vítr, tak je aplikace mlhy nemožná, protože ji vítr rozfouká a na tělo nic nenastříkáte.

Další nevýhodou jemné mlhy je skutečnost, že kvůli lehkému, nemastnému a neviditelnému složení je dost těžké poznat, kam jste mlhu aplikovaly a jaká místa kůže zůstala neošetřená, rovnoměrná aplikace je tedy dost obtížná a je více než pravděpodobné, že pokud nepoužijete štědré množství, tak neaplikujete souvislou vrstvu, některá místa na kůži neošetříte a spálíte se. Další problém mám s tím, že nedokážu objektivně určit, kolik produktu je k ošetření kůže vlastně třeba. Pro mě je tedy konzistence opalovací mlhy dost nepraktická.

V neposlední řadě bych chtěla zmínit, že obsah spreje neobsahuje pouze opalovací mlhu jako takovou, ale i plyn, který zajišťuje rozprašování mlhy a skutečný obsah opalovacího přípravku je tedy mnohem menší, než je uváděno na obalu. Všechny zmíněné důvody negativně ovlivní výdrž samotného spreje a kvůli tomu se domnívám, že balení moc dlouho nevydrží.

Vzhledem k tomu, že se jedná o nádobu pod tlakem, chraňte ji před přímým sluncem a nevystavujte ji teplotám vyšším než 50ºC.

Hledáte-li beztížný opalovací přípavek, tak si lehoučkou nemastnou mlhu zajisté zamilujete. Přípravek je díky bleskové aplikaci vhodný zejména pro děti, se kterými šijou čerti a které nemají trpělivost na zdlouhavou a otravnou aplikaci běžného opalováku. Já osobně dávám přednost suchému olejíčku a klasickému krému, proto bych si mlhu znovu nekoupila, ale je to otázka osobních preferencí a s kvalitou samotného přípravku to nemá nic společného.

Koupit na Notino

* Affiliate odkaz

Opalovací mlhu Satin Protection ve spreji od značky Hawaiian Tropic si můžete pořídit v balení 177 ml ve vybradných dorgériích a eshopech za cenu 337,- Kč. Vybírat můžete z ochrany SPF 15 a SPF 30.

Napsat komentář