Recenze

Parfemace10
Jednoduchost aplikace10
Příjemnost na rtech10
Zvláčnění rtů8
Výživa a hydratace7
Složení10

Shrnutí

9.2Medový balzám na rty s přírodním složením a příjemnou texturou.

Popis: Balzám na rty Burt’s Bees Lip Care je nezbytným pomocníkem v péči o citlivou pleť rtů ve všech ročních obdobích. Vlastnosti: hloubkově hydratuje a intenzivně vyživuje, napravuje popraskané rty, poskytuje suchým rtům okamžitou úlevu, zanechává rty hebké a jemné.

Tyčinka se nachází v klasickém plastovém vysouvacím balení, víčko je bezpečné a dobře drží, takže můžete balzám nosit s sebou v kabelce a nemusíte se obávat, že se otevře a zapatlá vše kolem.

Balzám má věrohodnou medovou vůni, nemá žádnou pachuť a naopak má jemnou a příjemnou sladkou příchuť a rtům dodává nepatrný lesk. Během dne je příchuť opravdu příjemná a když si olíznete rty, tak ji oceníte, ale během konzumace slaného jídla bude sladká příchuť na obtíž.

Konzistence balzámu je krémová a vyvážená – není příliš mastná ani příliš vosková. Na rtech je balzám lehoučký a příjemný, nepůsobí ublemcaným dojmem, vůbec nelepí a po chvilce na něj úplně zapomenu. Rty jsou po použití jemné a vláčné. Když balzám aplikuji večer, tak jeho lehoučký ochranný film cítím ještě ráno a díky obsahu včelího vosku je tyčinka vhodná i do nepříznivého sychravého počasí, ale do mrazu bych přece jen doporučila balzám s vyšším obsahem vosku.

Výdrž balzámu je slušná a při jeho používání není nutné rty přetírat několikrát za den. Balzám se aplikuje snadno a rychle a na jednu aplikaci ho stačí maličko, takže Vám balení dlouho vydrží. Balzám by se měl spotřebovat do 12 měsíců od otevření a zabalený vydrží 2-3 roky od data výroby.

Složení balzámu se mi líbí, protože neobsahuje vazelínu ani jiné ropné produkty, dále neobsahuje syntetickou parfemaci ani kontroverzní konzervanty a je označeno jako přírodní, což uvítám zejména u péče o rty. Balzám neobsahuje peprmintový olej, takže nedráždí rty. SPF ochranu balzám neposkytuje, což mě osobně nevadí.

Netrpím závislostí na balzámech na rty, takže nemám tendenci si rty každou chvíli mazat a balzám používám jen občas, když si zrovna vzpomenu, hlavně večer před spaním. Rty nemám vysušené, suché šupinky se mi nedělají a rty mi nepraskají ani v mrazivém počasí. Medový balzám od Burt’s Bees tedy doporučuji pro normální a bezproblémové rty. Pokud máte se rty problémy, balzám od Burt’s Bees je pravděpodobně nevyřeší a bude pro Vás vhodnější nějaký léčivý balzám z lékárny.

Koupit na Notino

* Affiliate odkaz

Balzám na rty s meden Honey Lip Balm od značky Burt’s Bees si můžete zakoupit na e-shopech v balení 4,25 g za 90,- Kč.

Napsat komentář