Recenze

Sametová hebkost10
Příjemnost houbičky10
Nenasávání produktu10
Jednoduchost čištění10
Rychlost aplikace make-upu10
Vhodnost pro suchou pleť10

Shrnutí

10Sametově heboučká houbička z mikrovlákna, která strčí do kapsy slavný Beauty Blender.

Popis: Velvet Powder Puff available in 8 Styles and 4 Colours (Grey,Blue,Red Brown,Yellow) from Polyester Flocking material. Put it in the water will become bigger. Non-latex & nonallergical material. Safe material. For all skin types. Microfiber fluff surface – This puff does not absorb your liquid foundation, and has the advantage as a silicone puff. Oil-Control – Microfiber fluff surface can absorb excess oil from the skin surface. Help you create a more perfect makeup. Easy to Clean – It’s easy to clean because of Microfiber fluff surface, all you do is rinse the surface off with soap and water, and you’re done! Can Be Used Wet and Dry. Wet: Wet the sponge in water until it get bigger. Then squeeze excess water out of the sponge. Dry: Suitable for dry powder products. Microfiber fluff surface are like little brushes, can easily use pressed powder and other powders.

Co se týče nejslavnější houbičky na make-up od značky Beauty Blender, tak jsem byla dlouho jejím zarytým fanouškem a do krve jsem se pohádala s každým, kdo mi řekl, že si koupil jinou a levnější houbičku, která je stejně dobrá jako Beauty Blender. Loni před Vánoci jsem si pořídila tyrkysový Beauty Blender z limitované edice v domnění, že se jedná o klasickou houbičku, která je pouze oděna do slavnostního hávu. Houbičku jsem s radostí vybalila a jaké bylo mé zklamání, když byl na první dotek znát rozdíl a místo klasického Beauty Blender jsem v ruce držela hrubý šmirgl, který jsem kvůli nepříjemnému a drsnému materiálu ani jednou nepoužila. V tu chvíli mé nadšení ze značky Beauty Blender opadlo a žádnou další houbičku už si od značky v životě nekoupím.

Dlouho jsem pokukovala po náhradě, shodou okolností se mi doma ocitlo i pár oranžových houbiček od Real Techniques, které jsou tou nejdoporučovanější alternativou Beauty Blenderu, ale zatím na ně nedošla řada, nezkoušela jsem je a tak je nemohu porovnat. Mé pozornosti neunikl hype kolem chlupaté, huňaté a sametově hebké houbičky z mikrovlákna od značky Juno. Vážně jsem zvažovala její nákup, ale cena za poštovné, která několikrát převyšuje cenu samotné houbičky, mě vždy odradila a žádné speciální akce na poštovné zdarma či poštovné za rozumnou cenu, jsem se bohužel nedočkala.

Jednou jsem brouzdala po Ebay, narazila na houbičku z mikrovlákna, která je dupe zmiňované houbičky od Juno a řekla jsem si, že si ji za těch pár korun objednám a když bude na nic, tak ji prostě vyhodím a nebude mě to mrzet. Když mi houbička po 3 týdnech dorazila, tak jsem se na ni s nadšením vrhla, vybalila jsem ji, sáhla na ni a sametová hebkost a jemnou houbičky mi naprosto vyrazila dech, tak heboučký není ani ten nejjemnější plyšák a pocit, když si s houbičkou přejedete po pleti, je naprosto luxuní!

Kromě neuvěřitelné hebkosti, jsem si po namočení houbičky všimla dalšího rozdílu. Houbička se po namočení nasákne a zvětší, ale nechová se jako houba a nenasaje přebytečné množství vody, které by z houbičky bylo nutné ždímat jako z Beauty Blenderu. BB pohltí několikrát větší množství vody, kterou bylo před použitím nutné vyždímat do ručníku, protože se make-up mokrou houbičkou nerovnoměrně aplikoval, dělal velkou neplechu a zanechával fleky.

Kvůli huňatému povrchu houbičky z mikrovlákna, jsem měla obavy, že se do ní bude vsakovat mnohem větší množství make-upu než při práci s BB, ale k mému překvapení jsem se spletla a houbička se sice zamaže, ale make-up se do ní téměř nevsakuje, což je oproti BB velká výhoda.

Zatímco při práci s Beauty Blenderem je nejlepší make-up zapracovávat pomocí lehkého vťupávání a nedoporučuje se houbičku používat jako štětec a make-up s ní rozmazávat. Tenhle postup u chlupaté houbičky moc nefunguje a pro aplikaci make-upu je lepší použít krátké lehoučké “tahy” k čemuž je perfektní plochá strana houbičky. Houbička je větší než BB a celý proces zapracování make-upu je navíc mnohem snažší, pohodlnější a několikrát rychlejší než s BB!

Houbičku jsem poprvé zkoušela bez pečující přípravy pleti (nepoužila jsem ani hydratační toner). Použila jsem pouze kokosový primer od Marc Jacobs Beauty a nový make-up Perfect to Last 24H Foundation od Miss Sporty. Vzhledem k předchozím zkušenostem s mou pletí a BB, jsem měla vážné obavy, že budu vypadat jako šupinatý kapr a má pleť bude samá suchá mapička.

Na nejsušších a nejproblematičtějších místech, kde mi make-up dělá největší neplechu – na tvářích u nosu, kolem úst a na bradě, se make-up zapracoval naprosto perfektně a dokonale splynul s pletí, přestože jsem s houbičkou po pleti přejížděla, za pleť “tahala”, což obvykle nadzvedává šupinky a make-up u mě po aplikaci vypadá tak otřesně, že se zase rychle odlíčím a raději jdu bez něj. Tohle se u sametově heboučké houbičky nestalo a pokud Vás suchá pleť dohání k šílenství, tak je houbička z mikrovlákna spása, na kterou jste celý život čekali.

Jediné místo, kde se make-up nezapracoval perfektně, bylo mezi obočím, což je také má problémová partie. Obvykle mám po aplikaci make-upu šupinatý celý prostředek čela a vypadá to tak otřesně, že bych se s takovým make-upem styděla vyjít mezi lidi. Po použití houbičky byl make-up maličko “cakey” jen mezi obočím na ploše asi 1 cm čtverečního. Wow. Na to, že jsem na vyzkoušení houbičky použila úplně nový make-up z drogérky za pár korun a nevěděla jsem, co od make-upu vůbec očekávat, byl výsledek aplikace super.

Houbička z mikrovlákna je k dostání v několika barvách a tvarech, ale tento tvar mi přijde ze všech nejpraktičtější a jiné tvary nedoporučuji. Houbička je ve spodu kulatá, stejně jako originální BB, ale navíc má zkosenou stranu se špičkou. Zkosenou stranou se make-up aplikuje pohodlně a rychle a špička umožňuje make-up jednoduše aplikovat na těžko dostupná místa kolem nosu a očí. Houbička není tvrdá, ale krásně měkoučká, make-up perfektně a rovnoměrně zapracuje do pleti, krytí je vyšší než s BB, houbička nenadzvedává suché šupinky a nezanechává fleky.

Suchou houbičku můžete použít i pro aplikaci pudrových prodktů. Jelikož mám pleť suchou, tak pudry nesnáším a nepoužívám, ale předpokládám, že houbička pudr skvěle zapracuje a výsledný efekt bude rovnoměrný a krásně hladký.

Nejsem odborník, takže nedokážu říct, jestli je použitý materiál bezpečný nebo jestli je to prostředí vhodné pro množení bakterií. Z toho důvodu je nutné houbičku pečlivě vyčistit po každém použití a na její čištění používejte pouze speciální antibakteriální přípravky určené na čištění kosmetických houbiček a štětců. U originálního BB byl problém, že mu po namočení strašně dlouho trvalo, než uschnul a pokud jste se líčili v průběhu dne nebo večer, tak do rána nestačil uschnout. Tohle se Vám s houbičkou z mikrovlákna nestane, protože nenasaje zdaleka tolik vody jako BB, po namočení je maličko vlhká a ne mokrá a tak uschne během 2-3 hodin. 

Jelikož mám houbičku krátce a byla jsem z ní tak nadšená, že jsem se s Vámi musela okamžitě podělit o recenzi, nemůžu hodnotit, jak dlouho houbička vydrží, ale vzhledem k pořizovací ceně je asi úplně jedno, jestli vydrží měsíc nebo tři měsíce a až se houbička začne sypat nebo vypadat, že už to má za sebou, tak na ni nebudete kvůli ohromné pořizovací ceně lpět a bez váhání a výčitek ji vyhodíte.

Po vyzkoušení houbičky z mikrovlákna měním názor a veřejně prohlašuji, že se nákup originálního Beauty Blenderu nevyplatí a že to jsou zbytečně vyhozené peníze. Za peníze, které ušetříte za nákup originálního BB, který stojí 450,- Kč a za pár týdnů ho stejně vyhodíte do koše, můžete použít na nákup pořádných štětců na oči, které Vám budou sloužit dlouhé a dlouhé roky.

Koupit na Ebay

* Affiliate odkaz

Sametově hebkou houbičku na make-up z mikrovlákna si můžete objednat na Ebay za cca 40,- Kč včetně poštovného. Počítejte jen s delší dobou doručení kolem 3 týdnů.

2 komentáře

  1. Díky za tip! Předevčírem mi přišla z ebay a je to láska na první dotek :) Dělá opravdu pěkný finiš, parádně se s ní aplikuje korektor pod oči a je strašně příjemná. Jo a oproti Real techniques houbičce se mnohem líp meje.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.