Recenze

Parfemace10
Jednoduchost aplikace10
Konzistence5
Výživa a hydratace0.1
Vhodnost pro citlivou pleť0.1

Shrnutí

5Medová maska, která mou pleť utrýznila a místo hydratace a výživy pleť vysušila jako ty nejdrastičtější jílové masky.

Popis: This premium wash-off mask contains 38.7% natural honey from Mountain Jiri of Korea alongside propolis, bee venom, oils from macadamia nut, jojoba seed, hazelnut and sunflower seeds to tighten pores, hydrate and nourish skin, leaving it soft and smooth. Apply for 10 minutes to an hour and rinse with lukewarm water. Do not refrigerate.

Po medové masce od korejské značky I’m From jsem pokukovala strašně dlouho, slyšela jsem na ni samou chválu, ale kvůli vyšší pořizovací ceně jsem byla na vážkách a v nákupním košíku jsem ji měla téměř rok, než jsem se k její koupi konečně rozhoupala.

Masku dostanete ve skleněné lahvičce, která je poměrně těžká, balení obsahuje plastovou špachtličku pro hygienickou aplikaci a na dně je napsané pevně dané datum spotřeby. Medová maska nevoní po medu, jak byste asi očekávali, ale připomíná mi mléčné karamelky. Složení obsahuje 38.7% pravého medu (ne výtažků) a je obohacené o propolis, včelí jed, makadamiový, jojobový, lískooříškový a slunečnicový olej. Ve složení naleznete i látku zvanou Microcrystalline wax, což je látka vznikající během rafinace ropy.

Konzistence masky je krémová jako Crème brûlée a o něco tekutější, než jsem očekávala a na dně skleněné lahvičky bylo vidět, že je tekutina špatně rozmíchaná, med se odděluje a krém působí zdrcle. Maska se aplikuje snadno, kvůli obsahu medu je lepkavá, ale při roztírání netahá za pleť a i přes tekutější konzistenci z obličeje nestéká. Aplikuji vždy větší množství, než mám u těchto přípravků ve zvyku, ale stále jsem neměla pocit, že mám na pleti dostatečně štědrou vrstvu, takže mám neblahý dojem, že maska extra dlouho nevydrží, ale na druhou stranu je v o něco větším balení než je u masek obvyklé.

Masku lze nechat působit v rozmezí od 10 minut do jedné hodiny v závislosti na tom, v jakém stavu je vaše pleť. Masce jsem v rámci testování dala velký prostor a protože jsem měla suchou pleť, nechala jsem ji působit celou hodinu. Během působení zůstává maska krémová, nevstřebá se ani nezaschne.

Medová maska neobsahuje konzervanty, které mou pleť obvykle podráždí ani jiné kontroverzní látky a dle výrobce by měla pleť zklidňovat. Přesto mě pleť chvíli po aplikaci začala pálit a štípat a nepříjemné pocity přetrvávaly po celou dobu působení. Po smytí masky jsem měla pleť rudou jako rak, během chvilky mě začala vyloženě bolet a měla jsem pocit, jak kdybych měla festově sežehnutou pleť. Masce jsem dala ještě jednu šanci, vyzkoušela ji s několikadenním odstupem a situace se bohužel znovu opakovala. Působení masky bylo opět nepříjemné, pleť mě štípala a pálila a během působení mě začaly pálit i oči. Po smytí masky se to ještě víc zhoršilo, pleť jsem měla opět podrážděnou a celou rozbolavěnou. Pro citlivou pleť je maska nevhodná, ale faktem je, že mám pleť opravdu hodně citlivou a negativně reaguje na hodně přípravků, takže bych jen kvůli alerigcké reakci masku nezavrhla.

Stav pleti po použití masky

Po prvním použití jsem měla pleť začervenalou, ale zjemněnou a lehce hydratovanou, pocit opečované pleti se vytratil za půl hodinku a poté byla pleť suchá jako před použitím masky. Po druhém použití jsem měla pleť v mnohem horším stavu než před samotnou aplikací masky. Celý obličej se mi vyloženě šupil, pleť byla strašně vysušená a utrýněná, což se mi v tomto měřítku nestalo ani u těch největších drijáků, kterými jsou agresivní jílové masky, které pleť zbaví i jejího přirozeného ochranného filmu. Medová maska obsahuje nějaký druh jílu na 4. místě ve složení, což by takové vysušení pleti mohlo vysvětlit.

Přestože jsem na internetu viděla pouze pozitivní ohlasy a maska je jasnou hvězdou a stálicí u Youtuberů, kteří milují korejskou kosmetiku, má zkušenost je bohužel negativní. Co se samotných účinků této masky týče, mohou být samozřejmě negativně ovlivněny alergickou reakcí mé pleti, ale já jsem s maskou dobrou zkušenost neměla a proto ji nemohu doporučit. Hledáte-li perfektní hydratační a výživnou masku, rozhodně vyzkoušejte Honey Potion Renewing Antioxidant Hydration Mask od Farmacy, která je mou nejoblíbenější maskou.

Masku si můžete objednat v balení 120 g na Ebay přímo z Koreje za cca 580,- Kč včetně dopravy. 

Napsat komentář