Recenze

Jednoduchost aplikace7
Krycí schopnosti5
Přirozený efekt0.1
Rozzáření pleti5
Vhodnost pro suchou pleť0.1

Shrnutí

3.4Extrémně pudrovitý make-up, se kterým jsem vypadala jako 70letá svraštělá Sfinga.

Popis: Přirozeně rozzářená pleť. Celý den, každý den a v každém světle! To je nový make-up Born to Glow! Naturally Radiant Foundation! ☀️ Krémová textura se snadno zapracuje do pleti a poskytuje střední krytí s možností vrstvení a přirozeně zářivý finiš, který vydrží celý den. Složení make-upu obohacené o jojobový olej, Panthenol a vitamín E pečuje o vaši pleť. K dispozici je ve 45 odstínech, ze kterých si každá vybere ten pravý, a je vhodný pro všechny typy pleti.

Co se make-upů týče, nesnáším nepřirozené matné paštiky, které z pleti vysají veškerý život a kvůli vysokému obsahu pudrových částeček extrémně zvýrazňují texturu pleti, rozšířené póry i sebemenší linky o vráskách nemluvě. Když jsem zaregistrovala nový rozjasňující make-up se středním krytím, tak jsem se domnívala, že by to mohl být svěží a lehký make-up právě pro mě.

Drogérky jsou plné žlutých, oranžových a tmavých make-upů a pro mou světlounkou pleť se studeným podtónem je velmi obtížné sehnat make-up v dostupné cenové relaci, proto na Born To Glow oceňuji nezvykle velký výběr odstínů, který zahrnuje různé barevné podtóny i světlounké make-upy. Já jsem si make-up kupovala v září, kdy jsem měla nádherně opálenou pleť, takže jsem si vybrala odstín Soft Beige.

Makeup má tekutější konzistenci, která je poměrně tvrdohlavá, nepracuje se s ní dobře a špatně se zapracovává do pleti, skoro mám pocit, že při aplikaci houbičkou make-up usychá pod rukama a proto se špatně roztírá a docílit rovnoměrné aplikace je otravně zdlouhavé, proto je rychlejší a pohodlnější rozetřít make-up prsty.

Mimo letní měsíce mám suchou pleť, která nemá téměř žádnou texturu, póry mám stažené a sotva viditelné. Po aplikaci make-upu jsem se ale zhrozila. Přestože jsem se ho snažila aplikovat co nejméně, efekt byl strašně nepřirozený a makeapovitý a make-up vypadal jak těžká pudrová maska. Make-up mé pleti neprokázal dobrou službu, neboť zvýraznil nedokonalosti, kterých jsem si ani nebyla vědoma a ošklivě zvýraznil texturu pleti, póry i ty nejjemnější linky. 

Pudrový efekt make-upu

Přestože jsem před aplikací make-upu neměla nijak zvlášť suchou pleť a osvěžila jsem ji hydratačními přípravky, nebylo možné make-up aplikovat rovnoměrně a hladce. Pudrové částečky vytvářely nelichotivé shluky, nerovnoměrný a zrnitý povrch a pod nánosem pudru vypadala pleť svraštěle a staře a připadala jsem si tak o 30 let starší. Nejhorší na tom všem bylo, že make-up zvýraznil i neviditelné chloupky na tváři, které zářily kilometry daleko a v reálu to vypadalo opravdu strašidelně.

Make-up obsahuje částečky, které odráží světlo a pleť se v závislosti na dopadu světla leskne, přesto je finiš make-upu matný a pudrový. Make-up měl navíc velký problém zamaskovat lehké začervenání pleti a kvůli vysokému obsahu pudrových částeček ho nelze vrstvit a krytí podle potřeby zvýšit.

Při prvním použití vypadal make-up tak otřesně, že jsem se šla zase odlíčit s tím, že mezi lidi raději vyrazím bez něj a budu vypadat lépe. Po odlíčení make-upu jsem vypadala jako Freddy Krueger, měla jsem pleť tak rudou, že jsem si připadala, jak kdybych si přivodila chemické popáleniny a k tomu mi ještě vyskákaly ošklivé plastické puchýřky. Bohužel už jsem na přelíčení neměla čas, takže jsem zcela jistě vystrašila všechny kolemjdoucí.

Při druhém použití jsem byla opatrná a make-up aplikovala pouze na část obličeje, abych poznala, jestli na něj mám alergickou reakci nebo ne. Na obličeji jsem ho nechala pár minut působit a když se po odlíčení žádné začervenání nekonalo, tak jsem se s ním nalíčila. Asi hodinu od nalíčení se dostavil diskomfort, začala mě lehce pálit pleť a oči mě štípaly ještě o něco víc, takže jsem s make-up nevydržela celý den. Co se výdrže týče, asi po 3-4 hodinách jsem si všimla, že se makeup začíná rozpadat na bradě a poté jsem ho odlíčila, abych podrážděné pleti ulevila.

Já jsem z make-upu byla strašně zklamaná a kvůli pudrovým částečkám make-up v žádném případě nedoporučuji pro suchou ani zralou pleť a ani pro pleť s rozšířenými póry či viditelnou texturou. Opravdu nechápu, proč někoho napadne nacpat do rozjasňujícícho make-upu tunu pudru – kdybych chtěla vypadat jako Sfinga z písku stará tisíce let, tak si nekoupím rozjasňující make-up se středním krytím, ale paštiku s maximálním krytím a matujícím efektem …

Make-up Born to Glow od značky NYX v balení 30 ml si můžete pořídit v jejich kamenných prodejnách a na e-shopech za 299,- Kč.

Napsat komentář