Amazon

Na Amazonu jsem objednávala párkrát. Kromě anglických ebooků tam objednávám převážně drogérkovou kosmetiku z USA, která je v ČR nedostupná a kterou lze přímo od Amazonu koupit za slušné ceny a jedno poštovné. Ne všechny položky prodává Amazon, takže si vždy dávejte pozor na hodnocení daného prodejce.

Rozesílka z celého světa a u Amazonu z USA. Doba doručení cca 14 dnů.

BeautyBay

Z BeautyBay jsem objednávala 4x a z toho jsem měla 2x problém s objednávkou a se zákaznickou podporou. Bohužel nejsem sama, kdo se s nekalými praktikami e-shopu setkal. Je to jen pár týdnů, kdy BeautyBay rozeslal špatně zabalené paletky, které k mnoha zákazníkům dorazily poškozené a odmítal zaplatit poštovné za vrácení poškozených paletek. Nákup na tomto e-shopu s pochybnými manýry nedoporučuji. Více podrobností v samostatném článku.

Rozesílka z EU. Doba doručení cca 10 dnů. Poštovné zdarma při objednávce nad € 25.

BeautyLish

Z BeautyLish jsem osobně neobjednávala, ale je to důvěryhodný a ověřený e-shop, ze kterého můžete objednat značky, které jsou v EU nedostupné.

Rozesílka z USA – pozor na dovozní poplatky při nákupu nad € 22 (DPH 21%, dovozní poplatky jsou vypočítané při platbě za objednávku a ušetříte cca 109,- Kč za poplatek za uskladnění zásilky a cca 199,- Kč za zastoupení v celním řízení, pokud si zásilku neodbavíte osobně na celní poště na Smíchově). Poštovné zdarma při objednávce nad 50 USD.

BeautyLish.com

ColourPop

Na ColourPopu jsem objednávala mnohokrát a vždy jsem čekala na speciální akci, během které bylo poštovné zdarma bez minimálního limitu na výši objednávky. Díky tomu bylo možné objednávku rozdělit do balíčků do hodnoty 22 a vyhnout se tak dovozním poplatkům. Dříve se akce opakovala každé 3-4 měsíce, ale naposlední akce byla v březnu 2019 a od té doby bohužel nic.

Rozesílka z USA – pozor na dovozní poplatky při nákupu nad € 22 (DPH 21%, poplatek za uskladnění zásilky cca 109,- Kč a poplatek za zastoupení v celním řízení cca 199,- Kč, pokud si zásilku neodbavíte osobně na celní poště na Smíchově). Poštovné zdarma při nákupu nad 50 USD.

ColourPop.com

CultBeauty

Z Cult Beauty se dají objednat značky, které jsou v ČR nedostupné. Se slevami se na stránkách nepřetrhnou, ale párkrát do roka se objeví slevy v závislosti na výši objednávky – 15% z nákupu nad £15, 20% z nákupu nad £75, 25% z nákupu nad £200 a 30% z nákupu nad £500. Občas je možné uplatnit i slevové kupóny zpravidla ve výši 15%. Největším lákadlem bývá speciální akce, kdy k objednávce nad £150 liber získáte dárek Goody Bag, která obsahuje několik produktů v plné velikosti a hromadu miniatur, akce bývá asi 4x ročně. 

Rozesílka z UK. Doba doručení cca 10 dnů. Poštovné zdarma od £40. Při nákupu z odkazu níže získáte slevu £10 při prvním nákupu nad £50 liber. 

CultBeauty.co.uk

Ebay

Na Ebay nakupuji především korejskou kosmetiku. Doručení do ČR bývá zdarma a balíček dorazí zhruba za 10 dnů. Ve výjimečných případech se může doba doručení protáhnout až na 5 týdnů.

Ebay.co.uk

Feel Unique

Z Feel Unique jsem objednávala asi jednou, když jsem si chtěla objednat pouze jednu věc od The Ordinary a nechtěla jsem platit za poštovné. Překvapilo mě bleskové doručení do 2 pracovních dnů – zásilka byla odeslaná z Polska tuším. Najdete tam značky běžně dostupné v ČR, které jsou k dostání za příznivější ceny a v nabídce jsou i značky, které jsou v ČR nedostupné. Často mají slevy ve výši 20%.

Rozesílka z EU – bleskové doručení do cca 2 dnů. Poštovné zdarma pro všechny objednávky.

FeelUnique.com

Juvia’s Place

Z Juvia’s Place jsem objednávala 2x, protože nákup paletek očních stínů vyjde ve slevě 50% i s poplatky a poštovným levněji než při nákupu z BeautyBay. Slevy jsou na stránce velmi často, pohybují se kolem 50% a někdy i více a lze je kombinovat se slevovými kódy, které naleznete na internetu. Nevýhodou nákupu je platba za poštovné, které se počítá podle váhy objednávky, přesto se nákup pořád vyplatí.

Rozesílka z USA – pozor na dovozní poplatky při nákupu nad € 22 (DPH 21%, poplatek za uskladnění zásilky cca 109,- Kč a poplatek za zastoupení v celním řízení cca 199,- Kč, pokud si zásilku neodbavíte osobně na celní poště na Smíchově). Poštovné od 13 USD – závisí na hmotnosti zásilky.

JuviasPlace.com

Kylie Cosmetics

Z Kylie Cosmetics jsem objednávala pouze jednou a nebyla to pozitivní zkušenost. Nakupovala jsem během Black Friday a balíček jsem nechala zaslat do USA, odkud jsem měla domluvený jeho dovoz do ČR. Na odeslání balíčku jsem čekala 3 týdny a už mě přepadala panika, že nestihne včas dorazit a že dotyčná dobrá duše odjede bez něj. Paletka očních stínů mi přišla v poškozené krabičce, která měla utržený celý roh, kdybych měla paletku jako dárek, tak by mě ranila mrtvice. Značka Kylie Cosmetics se mi kvalitou ani zákaznickým servisem neosvědčila a nákup nedoporučuji.

Rozesílka z USA – pozor na dovozní poplatky při nákupu nad €22 (DPH 21%, poplatek za uskladnění zásilky cca 109,- Kč a poplatek za zastoupení v celním řízení cca 199,- Kč, pokud si zásilku neodbavíte osobně na celní poště na Smíchově). Poštovné zdarma při nákupu nad 60 USD.

Lime Crime

Z oficiálního e-shopu Lime Crime jsem během Cyber Weekendu objednávala poprvé. Na e-shopu byly velké slevy, junikorní lip toppery jsem nakoupila za $4 (obvyklá cena $20), tekuté rtěnky šly pořídit také od $5 (obvyklá cena $20) a za tvářenku jsem zaplatila $3 (obvyklá cena $22). Jako dárek k nákupu při objednávce nad $40 byly zdarma dvě tekuté rtěnky v odstínu Squash a Thistle, což byl důvod mé objednávky. Originální oranžovo-žlutý odstín Squash jsem měla na wishlistu řadu měsíců, ale při objednávce ze zahraničních stránek jsem dala vždy přednost produktům ve slevě s tím, že si rtěnku objednám někdy jindy. Na objednávku už bohužel nedošlo, protože rtěnky ze všech e-shopů zmizely, přestaly se vyrábět a mně zbyly jen oči pro pláč. Své zaváhání jsem si víc jak rok vyčítala a když se naskytla jedinečná příležitost rtěnku získat, tak jsem druhou šanci bez váhání využila a jsem šťastná jako blecha. Jediná škoda je, že ze stránek nelze objednat barvy na vlasy.

Domnívala jsem se, že bude balíček odeslán z USA, ale žádné dovozní poplatky jsem neplatila. Poštovné zdarma při nákupu nad $40 USD.

LimeCrime.com

Look Fantastic

Na Look Fantastic jsem objednávala asi 2x a vždy bylo vše v naprotém pořádku. Zajisté oceníte nabídku od značek Estée Lauder, Pixi, Urban Decay či dalších, které se prodávají v ČR, ale za mnohem vyšší ceny. Oblíbený make-up Double Wear od Estée Lauder pořídite za běžnou cenu 1.020,- Kč bez slevy a navíc lze často lze uplatit slevy ve výši 20 či 25%, takže make-up ve výsledku pořídíte za 765,- Kč, zatímco v Sephoře se prodává za šokujících 1.460,- Kč! Setting sprej All Nighter od Urban Decay je na LookFanstatic k dostání za běžnou cenu 576,- Kč a ve slevě ho pořídíte za 432,- Kč, zatímco v Sephoře zaplatíte 850,- Kč! Na Black Friday jsem si objednala Honey paletku od Urban Decay se slevou 40% a zaplatila jsem 756,- Kč, zatímco v Sephoře stojí 1.540,- Kč!

LookFantastic spustil nedávno e-shop na české doméně, odkud jsem nic neobjednávala. Setkala jsem se s názory, že na české verzi nejsou dostupné zdaleka všechny produkty, ceny jsou vyšší, zboží je odesíláno ze zahraničí a poštovné je stejné jako při objednávce na evropském webu. Tvrzení jsem nekontrolovala, tak se o tom případně musíte přesvědčit na vlastní pěst.

LookFantastic.com

Při nákupu na LookFantastic můžete zadat kód: HANA-RO6 a získat slevu £5 na první objednávku nad £25. Rozesílka z EU. Poštovné zdarma při objednávce nad £40, jinak £4,99.

Melt Cosmetics

Z oficiálních stránek Melt Cosmetics jsem objednávala několikrát. Dost často mají slevy na klasické a tekuté rtěnky i oční linky, kdy klasickou rtěnku pořídíte za $5 (běžná cena $19), tekutou rtěnku za $10 (běžná cena $19) a oční linky za $10 (běžná cena $17). Během slevových akcí bývá poštovné zdarma bez limitu na výši objednávky. Na Black Friday byly ve slevě i paletky očních stínů, žádná z nich nestále méně než $30, takže objednávka přesahovala €22. První objednávka přišla v krásné matně černé krabici, na které byly uvnitř natištěné fotky rtů s odstíny rtěnek a dostala jsem i samolepku, další objednávky přišly v ošuntělé krabici.

Rozesílka z USA – pozor na dovozní poplatky při nákupu nad €22 (DPH 21%, poplatek za uskladnění zásilky cca 109,- Kč a poplatek za zastoupení v celním řízení cca 199,- Kč, pokud si zásilku neodbavíte osobně na celní poště na Smíchově). Často bývají akce na poštovné zdarma bez limitu na minimální hodnotu objednávky.

MeltCosmetics.com

Morphe

Osobně jsem na oficiálních stránkách Morphe neobjednávala, protože jsem 35 M Boss Mood Artistry paletku pořídila jinde za výhodnějších podmínek, ale e-shop zmiňuji, protože zasílá z EU. Co vím od uživatelek jednoho fóra, doba doručení je zpravidla 1 týden, ale při posledních dvou objednávkách zboží nedorazilo a zákaznická podpora několik dnů nereagovala. Nakonec poslali objednávku znovu, ale doručení trvalo opět mnohem déle než obvykle. Na objednávky lze aplikovat slevový kód 10%, který mají větší influenceři, zkuste např. Kathleenlights.

Rozesílka z EU (při nákupu na EU doméně) s dodáním kolem týdne. Poštovné zdarma při objednávce nad €35 po slevě, jinak €8.

Morphe.com

Nabla

Na e-shopu Nabla jsem uplatňovala voucher, který jsem dostala jako refundaci za vadnou paletku Poison Garden, která obsahovala jeden stín 2x. Paletku jsem koupila ve slevě na BeautyBay, který nechtěl uznal oprávněnou reklamaci poškozeného produktu a tak jsem se musela obrátit přímo na Nablu. Komunikace společnosti byla perfektní, blesková a vstřícná a spolu s omluvou jsem obdržela voucher v plné hodnotě paletky s poštovným zdarma.

Rozesílka z EU s doručením kolem týdne. Poštovné zdarma při objednávce nad €99, při objednávce do €59 je poštovné €11,90 a při objednávce do €99  je poštovné €9,90.

NablaCosmetics.com

Revolution Beauty

Ze oficiálních stránek Revolution jsem objednávala asi 2x a vždy se mi podařilo nakoupit zboží ve velké slevě a k tomu uplatnit i slevový kód, který mi objednávku ještě zlevnil. Zajímavé slevové akce jsou na Revolution poměrně často a zpravidla nakupuji během akce 2+1 zdarma a uplatňuji další kupón na slevu, který najdu na internetu. Jako dárky k nákupu se často objevují Mystery Boxy v hodnotě ceně $83. Ceny jsou o chlup nižší v porovnání s českým e-shopem.

Rozesílka z EU s doručením kolem 1-2 týdnů. Poštovné zdarma při objednávce nad £75 jinak €3,95.

RevolutionBeauty.com

YesStyle

Při nákupu na YesStyle se dají vychytat velmi povedené slevové akce, ale musíte si dávat velký pozor a nakupovat pouze produkty, u kterých znáte jejich obvyklou hodnotu. Zejména na tomto e-shopu se to hemží umělými jako slevami, kdy se nadhodnotí obvyklá cena produktu. Například u krému od Belif jsem si všimla, že byla původní cena produktu nadhodnocena na závratných $128.00, aby se u produktu mohla objevit sleva 62% a cena po slevě byla US $48.00, přičemž na Ebay seženete krém za $35.00. Jednou jsem objednávala pleťovou mlhu Sioris s proklamovanou slevou 62% za $11.99, později byla na webu inzerována se slevou 62%, ale cena mlhy vzrostla na $21.02. Ceny na YesStyle se neustále mění, takže se vyvarujte unáhleným objednávkám a vždy si ověřte ceny objednávaných produktů. Při nákupu je možné uplatit slevové kódy, které najdete přímo na e-shopu nebo na internetu a můžete je nakombinovat i s influencer kódem, který Vám poskytne další slevu. Dobrou zprávou je skutečnost, že tyto kódy můžete používat i u již zlevněného zboží, slevy se nakombinují a úspora může být velká, proto e-shop nezatracujte a počkejte si na výhodnou akci, která se skutečně vyplatí.

Při nákupu na YesStyle můžete zadat Influencer kód: LWJNLM a získat slevu 2-5% z každého nákupu. Rozesílka z Koreje s doručením kolem 1-2 týdnů. Poštovné zdarma na objednávky nad $35 USD. YesStyle nabízí refundaci dovozních poplatků v plné výši.

YesStyle.com

Nákupy z Koreje:

Co se nákupu z Koreje týče, nemusíte objednávat pouze na Ebay, ale máte možnost nakoupit i ve vlastních e-shopech prodejců z Ebay. Dříve se tyto nákupy vyplatily, protože cena produktů byla nižší než na Ebay a poštovné bylo zdarma. Před pár měsíci došlo bohužel ke změně a na většině těchto e-shopů je sice cena produktů nižší než na Ebay, ale při checkoutu na Vás vyskočí ohromné částky za poštovné, které není paušální, ale závisí na hmotnosti objednávky. Nákupy z těchto e-shopů se už zpravidla nevyplácí. Pro posouzení uvádím pár e-shopů: Beauty Box Korea, Beauty Net Korea a Cosmetic Love. Nedoporučuji platit jinak než přes Paypal, který Vám jako kupujícímu poskytuje ochranu, že zboží skutečně obdržíte a pokud se zásilka ztratí, tak dostanete peníze zpět.

Nákupy z Německa:

Díky službě zNěmecka si můžete objednat zboží třeba z něměckých parfumerií Sephora.de a Douglas.de. Stačí se registrovat na webových stránkách poskytovatele, který Vám přidělí identifikační údaje a adresu pro zaslání balíčku na německou adresu a po přijetí zásilky Vám balíček přepošlou do ČR. Cena služby začíná na 85,- Kč za přeposlání balíčku do Zásilkovny a 110,- Kč za přeposlání balíčku přes Českou poštu. Samozřejmě můžete využít i sloučení více balíčků do jednoho. Tuto službu jsem sama vyzkoušela a vše proběhlo bez problému.

Drogérkovou a high-end kosmetiku můžete nakoupit na e-shopu kosmetik4less, který zasílá do ČR a kde seženete produkty od značek Catrice nebo Essence, které jsou v ČR nedostupné. Cena poštovného je €8,90.


Máte-li oblíbené a ověřené e-shopy, které jsem v článku nejmenovala, můžete se o ně podělit s ostatními prostřednictvím komentářů, kde můžete sdílet i případné negativní zkušenosti týkající se jednotlivých e-shopů.

6 komentářů

  1. Ahoj, někde jsem od tebe četla, že používáš nějaký doplněk do prohlížeče, který sleduje, zda je výrobek zlevněný? Jaký doplněk to je, prosím? Děkuji :)

      1. Dobrý den, poplatky se mají vracet formou kreditu na další nákup. Jedna slečna ze Slovenska dovozní poplatky zaplatila a prý ji byl kredit bez problému připsán.

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít