Recenze

Kvalita mikrovlákna10
Sací schopnosti10
Urychlení sušení vlasů10

Shrnutí

10Praktická čepice z příjemného mikrovlákna, která urychluje schnutí vlasů.

Popis: Reduce use of the hair dryer, protect your hair. Superfine fiber fabrics, smooth feeling, have a good hygroscopicity and breathability. Strong resistance to the acid and alkaline, make the product durable and can be used in a long time. Beautiful and fashion appearance. Mám dlouhé vlasy na zadek a jelikož jsou kudrnaté, tak je nefénuji, nechávám je volně uschnout a druhý den je vyžehlím Steampodem. Jelikož mám suchou pleť, tak mám i suchou vlasovou pokožku a před rokem a půl mě z čista jasna překvapily vážné zdravotní problémy týkající se vlasové pokožky, ale už rok se mi daří udržet vše pod kontrolou.

Vlasy si většinou myji večer a poslední dobou hodně pozdě večer, ale s úplně mokrými vlasy nechci chodit spát, protože to není příliš praktické a v mnoha diskuzích na internetu jsem se dočetla, že nefénování vlasů je pro vlasovou pokožku velmi nezdravé, protože se zapaří a kvůli tomu se zhorší třeba projevy lupů nebo seborei.

Přesto si vlasy nechci fénovat z několika důvodů. Za prvé to dlouho trvá, za druhé to vlasům neprospívá a za třetí to zhoršuje krepatost vlasů. Proto jsem hledala řešení v podobě ručníku z mikrovlákna, který je k vlasům šetrný a vlasy vysuší lépe než klasický ručník a čepice z mikrovlákna, která by urychlila schnutí vlasů. Co se ručníku týče, neměla jsem při výběru šťastnou ruku a přišel mi nepoužitelný hadr, ale čepici jsem si naštěstí vybrala kvalitní a mám z ní velkou radost.

Po umytí si vodu z vlasů zatím vyčkám do klasického ručníku, nasadím si zaječí čapku a dlaně přitlačím k hlavě na několika místech, aby mikrovlákno absorbovalo co nejvíce vody z vlasů. Čepici jsem nechala na hlavě asi 5-10 minut a byla jsem překvapená, protože jsem měla za tak krátkou dobu vlasy u hlavy téměř suché. A pokud čepici necháte na hlavě cca 30 minut, budou vlasy už jen mírně vlhké.

Mikrovlákno je kvalitní a tlusté, takže pohltí hodně vody. Čepice je na gumu, na hlavě dobře drží, nesjíždí, ale ani netlačí. Na trhu jsou k dostání různé podoby a varianty v různých cenových relacích, ale myslím si, že efekt zaječí čepice bude srovnatelný s drahými turbany na vlasy, které se prodávají třeba v parfumeriích.

Pokud si vlasy nechcete sušit fénem, tak čepici rozhodně oceníte, protože razantně zkrátí schnutí vlasů. A pokud si vlasy foukáte, tak čepici i tak oceníte, protože i 5 minut s čepicí na hlavě razantně zkrátí schnutí vlasů a tím i jejich následné vystavení teplu a případné poškození, které se na vlasech může projevit při pravidelném a dlouhodobém vystavování teplu. Já si díky čepici můžu vlasy umýt i večer v 11 hodin a za půl hodiny s čepicí na hlavě můžu ulehnout do hajan, protože mám vlasy vlhké a ne morké. Nyní mám v plánu znovu objednat ručník na vlasy z mikrovlákna a snad už se mi podaří vybrat kvalitní kousek.

Koupit na Ebay

* Affiliate odkaz

Zaječí turban z mikrovlákna na urychlení sušení vlasů si můžete objednat na Ebay za cca 100,- Kč včetně dopravy.

2 komentáře

  1. Dobrý den ,turban jsem si objednala a je fajn, největší radost ovšem z něj má náš hafan… předním se musí dobře schovat.Jsou to 3 měsíce co jsem začala používat korej.kosmetiku a musím říct ,že tak hezkou a svěží plet už jsem neměla pěkně dlouho..Nepoužívám celou desetikrokovou péči, vybrala jsem si kombinace které mé pleti svědčí….toner pept.sérum ,+olejícek nebo zaměním pept.sérum za sérum Blithe
    Tímto jsem Vám chtěla poděkovat za skvělé tipy jak o plet pečovat

    1. Děkuji za zpětnou vazbu a jsem moc ráda, že jste spokojená s doporučenými produkty a korejská filozofie péče o pleť Vám vyhovuje :)

Napsat komentář