Recenze

Jednoduchost použití10
Výdrž baterie10
Hloubkové čištění pleti10
Odstranění černých teček10

Shrnutí

10Ultrazvuková špachtle pro hloubkové čištění pleti, která odstraní přebytečný kožní maz a vyčistí ucpané póry.

Popis: Ultrazvuková špacthle pro dokonale krásnou pleť hlubkově čistí pokožku pomocí frekvenčních vibrací bez jakékoliv bolesti a bez nutnosti použití kosmetických přípravků. Minimalizuje póry, vyhlazuje vrásky a zvyšuje pružnost pokožky. Obnovuje a zlepšuje pokožku. Ošetření ultrazvukovou špachtlí je vhodné pro všechny typy pokožky včetně citlivé a podrážděné pleti. Pokožka bude jasnější a zdravější bez nežádoucího zarudnutí či podráždění.Ultrazvukové čištění pleti jsem poprvé vyzkoušela asi před 10 lety u kosmetičky, když se ošetření objevilo jako žhavá novinka a všude se o něm mluvilo. Mám normální nebo suchou pleť v závislosti na ročním období, akné ani pupínky mě netrápí, ale černé tečky na nose se mi přesto nevyhnuly, což byl důvod proč jsem ošetření pleti podstoupila. Žádné hloubkové čištění pleti a úbytek černých teček jsem tenkrát nepozorovala. Už si nepamatuji, kolikrát jsem ošetření podstoupila, ale po nevalném efektu jsem na návštěvy kosmetičky zanevřela úplně. Od té doby jsem na žádném kosmetickém ošetření nebyla a ke kosmetičce jsem docházela pouze na trhání a barvení obočí.

Když jsem na Ebay narazila na ultrazuvkovou špachtli, byla jsem velmi skeptická a na slibované vyčištění pórů jsem nevěřila, ale zvědavost nakonec zvítěžila a špachtli jsem si objednala s tím, že ji dám šanci a uvidím. Po negativní zkušenosti s vakuovým čističem pórů od Panasonicu, jsem do špacthle nechtěla nijak výrazně investovat, koupila si tu nejlevnější variantu a balíček mi dorazil během 3 týdnů.

Ultrazvuková špachtle má velmi jednoduché ovládání. Dlouhým stisknutím tlačítka po dobu cca 4-5 vteřin špachtli zapnete, uslyšíte pípnutí a rozsvítí se všechny 4 kontrolky. Krátkým stiskem tlačítka si zvolíte režim, ve kterém chcete se špachtlí pracovat a nad názvem zvolené funkce bude svítit patřičná kontrolka. Špachtli vypnete dlouhým podržením tlačítka. Před prvním použitím je nutné špachtli nabít pomocí USB kabelu. Já jsem špachtli nabíjela asi 20-30 minut a nabití vydrželo na 4x použití. Že se ultrazvuková špachtle nabíjí poznáte podle toho, že postupně problikávají kontrolky jedna po druhé a po úplném nabití budou svítit všechny 4 kontrolky naráz.

Sice mi špacthle dorazila z Číny, ale dle popisu se zařízení pyšní 4 funkcemi, které adaptují nejnovější neměckou technologii :) a zahrnují ultrazvukové čištění pleti, iontovou technologii, EMS pulsní lifting a funkci na podporu vstřebávání kosmetických produktů.

Ultrazvukové vibrační čištění pleti s vysokou frekvencí 24000/s a efektivní nano médium zvyšuje čisticí výkon špachtle. Režim „Ion +“ poskytuje rozličné benefity mezi které patří odbourávání melaninu a zesvětlování stařeckých skvrn a pih, čištění pórů, šetrná exfoliace a odstraňování odumřelých kožních buněk, hloubkové čištění pórů, odstraňování černých teček, nečistot, prachu, zbytků make-upu a nadměrného kožního mazu.

Režim „Ion-“ urychluje a vstřebávání kosmetických produktů a aktivních látek a umožňuje jim proniknout hlouběji do pleti, čím zvyšuje jejich efektivu a účinnost, poskytuje anti-aging benefity a pomáhá zmírňovat linky a jemné vrásky. Pulsní lifting EMS pomáhá urychlit metabolismus kožních buněk a tím pomáhá s jejich obnovou, podporuje regeneraci pleti a stimuluje tvorbu kolagenu, zpevňuje a vypíná pleť, obnovuje její pružnost a elasticitu, zjemňuje vrásky a uvolňuje melanin, díky tomu bude vaše pokožka pevná, hladká, svěží a mladistvá.

Špachtle je vyrobena z nerezové oceli, která se snadno udržuje a ošetření je vhodné pro všechny typy pleti včetně citlivé. Doporučená frekvence používání se liší v závislosti na typu pleti. Ošetření mastné pleti se doporučuje 2-3x týdně, zatímco u smíšené, suché a citlivé pleti postačí 1-2x ošetření týdně po dobu 3-5 minut. Použití ultrazvukové špachtle je bezbolestné, pleť není po použití podrážděná ani zarudlá a vibrace umožňují hloubkové čištění pleti a zároveň provádí jemnou exfoliaci. Během ošetření špachtle jemně bzučí, ale mně to vůbec nevadí.

Po prvním použití jsem ze špatchle byla zklamaná, protože nevyčistila vůbec žádné nečistoty ani kožní maz a černé tečky zůstaly na svém místě. Před druhým použitím mi dorazila obličejová sauna, takže jsem pleť napařila, což změkčilo kůži, uvolnilo nečistoty a kožní maz uvěznený v pórech. K mému překvapení špachle po napaření pleti perfektně fungovala a odstranila hromadu černých teček, přebytečného kožního mazu a jiných nečistot. Po napaření obličeje budete mít velmi krátké okénko na čištění pleti a jakmile pleť “vychladne”, špachtle přestane fungovat. Proto ošetření dělím na dvě části. Napařím obličej a ošetřím levou stranu nosu a líce, poté obličej znovu napařím a ošetřím druhou stranu obličeje. Pokud máte mastnou pleť a rozšířené póry, ošetření pleti pro Vás bude mnohem jednodušší a možná Vám bude stačit pouze 1 napaření pleti. Já mám póry na nose miniaturní a vymačkávání černých teček pomocí různých nástrojů mi nikdy nepomohlo a tímto způsobem jsem se nikdy nezbavila ani jedné jediné černé tečky. Já na čištění pleti nepoužívám žádné čistící přípravky, ale jejich použití je možné a bude vhodný nějaký čistící gel či balzám na odstranění černých teček.

Čištění pleti provádím v ultrasonickém módu, zobáčkem směřujícím dolů a se špachtlí pohybuji zezdola nahoru. Po vyčištění obličeje můžete špachtli očistit, obrátit tak, aby zobáček směřoval nahoru a z pleti setřít zbytky nečistot. Při ošetření buďte k pleti šetrní a na špachtli netlačte, aby nedošlo k poškození jemných kapilár. Ultrazvukové vibrace udělají práci za Vás a pleť vyčistí i bez nátlaku a hrubé síly. Špachtli nikdy nepoužívejte na suchou kůži, po které by tak dobře neklouzla a zbytečně by dřela.

Na internetu jsem viděla zajímavé video demonstrující ultrasonickou technologii, kápla jsem tedy na špachtli kapku vody a jak špachtle vibruje, udělá krásný efekt a kapku vody promění ve vodotrysk přesně jako v promo videu.

Kromě ultrazvukového čištění pleti nabízí špachtle také iontovou technologii. Princip technologie iontové péče o pleť využívá kladných a záporně nabitých iontů elektrických nábojů, které pomáhají odstraňovat nečistoty, pomáhají pokožku udržet v rovnováze a obnovují přirozenou vlhkost pleti. Funkce Ion+ využívá kladného náboje k tomu, aby vytáhl negativně nabité nečistoty uvězněné hluboko uvnitř pórů a zanechal pokožku čistší než kdykoli předtím. Zatímco funkce Ion- pomocí záporného náboj umožňuje, aby vaše kosmetické přípravky pronikly pod ochrannou vrstvu epidermis, což povede ke zvýšené absorpci účinných látek a vlhkosti a díky tomu budete mít krásně vyhlazenou a vyživenou pokožku. Osobně jsem mezi těmito 3 módy laicky nepozorovala žádný rozdíl a nemohu posoudit, jestli funkce plní to, co slibují. Rozdílného chování špacthle jsem si všimla pouze při nastavení pulsního liftingu, kdy špachtle mírně pulsuje. Pulsování je bezbolestné a není ani nepříjemné a mělo by stimulovat obnovu a regeneraci pleti, což po krátkém používání nemohu posoudit.

Špachle není kouzelná hůlka a všechny černé tečky odstranit nedokáže, ale po prvních 3 použitích s napařením obličeje se počet černých teček redukoval asi o 90% a tak čisté póry jsem nikdy dříve neměla. Na vlastní nebezpečí se můžete podívat na fotku, kolik nečistot zvládne špachtle odstranit jen z nosu během jednoho ošetření.

Špachtli rozhodně doporučuji a nejlepších výsledků dosáhnete, pokud si k ní pořídíte i domácí obličejovou saunu, která stojí cca 390,- Kč včetně poštovného. Jako preventivní opatření proti ucpávání pórů a vzniku černých teček doporučuji o pleť pečovat pomocí přípravku s obsahem BHA kyselin, já mám nejraději BHA Blackhead Power Liquid od korejské značky COSRX, která je šetrnější než známější kyselina salicylová a je vhodná i pro citlivou pleť.

Koupit na Ebay

* Affiliate odkaz

Ultrazvukovou špachtli na hloubkové čištění pleti a odstranění černých teček s iontovou technologií si můžete objednat na Ebay za cca 360,- Kč včetně poštovného.

21 komentářů

 1. Ultrazvuk se přenáší vodou. Když se kouknete na YouTube na videa jak se to dělá tak uvidíte že pleť třeba odlíčit a tonizovat nanést zmekcujici gel a zabalit do fólie (proužků) na vatovém tamponku má být použitý nějaký zvlhčující roztok a místo nejdříve tamponkem a poštou spachtli.

  1. Děkuji za užitečné info :) Zkoušela jsem špachtli použít pouze po namočení pleti vodou a pokud jsou černé tečky nad povrchem kůže, tak je to odstraní i bez napařování, jinak se špachtli musí párou pomoci.

   1. Já dávám aloe Vera gel od značky Benton jako zvlhčovač nebo Holika Holika, ten kradu mému muži ??

     1. Po tom gelu od Bentonu pokukuji už delší dobu, tak si ho určitě pořídím. Díky za tip ;)

 2. No já nedávno vzala teď na hory s sebou celou cestovní sadu na testování od Benton a teď testujeme a zatím spokojenost i po silně promrzle pleti ze sjezdovek, je tam asi 7 výrobků…. pravda do sauny pouze olejicek YTP

 3. Dobrý den. Chtěla jsem se na něco zeptat. Dostala jsem špachtli a při používání mám pocit, jakoby by probíjela. Takový malý elektrický bodání. Je to normální, nebo to tak nemá být?

  1. Dobrý den, Pozorně si přečtěte návod a popis funkcí. Pokud mezi nimi není uvedena elektrostimulace, tak se asi jedná o vadný výrobek.

 4. Ahoj, mockrát díky za skvěle popsané zkušenosti se špachtlí. Určitě moc mi pomůže s nákupem tohoto pomocníka. Nechci do špachtle investovat víc, než je nutné. Určitě budu kupovat také na e-Bay, výběr je opravdu ohromný.
  Recenzi jsi psala před devíti měsíci, jsi stále ještě spokojená? Můžeš napsat o nějakých nových poznatcích, které jsi používáním získala?
  Díky moc za Tvůj čas a dávám odběr!

  1. Ahoj, v článku jsem napsala vše, co jsem během používání vypozorovala a žádné další poznatky už nemám. Špachtli stále používám, ale ne tak často, protože se mi podařilo počet černých teček dost zredukovat. Děkuji za milý komentář a doufám, že budeš se špachtlí také spokojená ;)

 5. Akorát jsem se chtěla zeptat na totéž, mám hodně černých teček, spíš menších a na čele úplně nejvíc, ale nedají se vůbec vyčistit, jak je ta kůže tenká a nemá pod sebou pořádnou vrstvu, tak je to úplně marný boj, žádné kyseliny mi také zatím nepomohly úplně pořádně. O špachtli uvažuji delší dobu, chodila jsem na ní ke kosmetičce, ale nikdy jsem tam neviděla efekt, ovšem nebyla to ani moc dobrá kosmetička. Tohle mě dost láká, ale bojím se trochu dlouhodobého používání ultrazvuku, nemůže to mít nějaké vedlejší účinky?

  1. Dobrý den, o žádných vedlejších účincích jsem nikdy neslyšela. Obličej je potřeba pečlivě napařit, jinak špachtle vůbec nefunguje. Vaše problémy jsou podle popisu velmi závažné a nejspíše hormonální a nemyslím si, že by Vám v tomto případě špachle pomohla, protože nemůže vyčistit tečky uvězněné pod kůží. Jaké kyseliny a jak silné jste zkoušela a jak často je používáte? K AHA i BHA kyselinám bych na ranní použití přidala kyselinu l-askorbovou, která urychluje obnovu pleti a do jisté míry také pomáhá s ucpanými póry a také Niacinamide, který pomáhá regulovat tvorbu kožního mazu. Ze všeho nejvíc by ale pomohl retinol na předpis, proto tuto možnost zkonzultujte s kožním lékařem ;)

 6. Dobrý den, nemám sice přesně tuto špachtli, ale má ty samé funkce – peeling, lifting, ion +, ion -. Pokud tomu dobře rozumím, peeling je na hloubkové čištění, lifting na vyhlazeni vrásek, ale trochu mě mate, ze ion + je také na čištění (dle mého tedy to samé jako peeling?) a ion – tedy na zapracování séra nebo krému. Jaké funkce a jak často používat? Vždy všechny 4 nebo jen některé? Mám v tom trochu zmatek.

  Děkuji :)

 7. Dobrý den, musíte se podívat do návodu, který z programů ION se používá na uvolnění nečistot uvězněných pod kůží a který na zapracování produktů do pleti a zlepšení jejich penetrace. Informace na internetu se liší. Na čištění pleti poté můžete používat k tomu určenou funkci ION i ultrazvuk.

 8. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou péči doporučujete po aplikaci špachtlí a čemu se naopak vyvarovat? Děkuji za odpověď. :)

  1. Dobrý den, to záleží na citlivosti pleti. Pokud máte pleť mírně zarudlou, můžete aplikovat zklidňující přípravek. Mně ultrazvuké ošetření pleť nijak nedráždí a mohu bez problému používat obvyklou péči, pouze bych se vyhnula kyselinám a retinolu, aby na pleti neštipkaly a pleť nepodráždily.

 9. Dobrý den, přesně jsem nepochopila k čemu se používá funkce lifting a funkce ion??… A v jaké poloze je špachtle u funkce lifting??

 10. Dobrý den, bylo by prosím možné obnovit odkaz na špachtli, kterou doporučujete? Děkuji moc

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít