Recenze

Jednoduchost aplikace8
Uhlazení vlasů10
Zjemnění vlasů10
Zvýšení odolnosti10
Posílení vlasů10

Shrnutí

9.6Profesionální a účinná péče pro regeneraci poškozených vlasů chemickým zásahem nebo teplem.

Popis: Jedinečný systém barvení Olaplex obnovuje rozbité vazby ve vlasech během chemického ošetření i po něm. Výrazně snižuje poškození při každém barvení či odbarvení vlasů. Posunuje hranici barvené vlasů dál, aniž by byla ohrožena jejich integrita. Olaplex můžete použít pro dokonalé barvení, nebo jako samotné ošetření. Díky Olaplexu již vlasy nebudou díky odbarvování znovu požkozeny a ve výsledku jsou vlasy silnější a zdravější. Složení je bez silikonů a minerální olejů.

Postup aplikace Rebuild Treatment

V cestovním balení profesionální sady Olaplex je 1×100 ml No, odměrka a 2×100 ml No 2. Pokud máte vlasy mastné nebo jsou na nich nahromaděné zbytky stylingových přípravků (např. laku na vlasy, tužidla či gelu) nebo olejíčku, bude nutné vlasy před použitím profesionální Olaplex péče, umýt čistícím šampónem. Pokud vlasy nemáte zatížené, mytí vlasů můžete přeskočit a péči můžete aplikovat na suché a nemyté vlasy, což jsem udělala i já, protože mám vlasy suché a stylingové přípravky nepoužívám.

Do čisté nádobky nalijte 90 ml teplé vody (pro odměření přesného množství můžete na vrchu odšroubovat přiloženou odměrku a do nádoby nalít 6 odměrek) a poté přidáte 15 ml tekutého Olaplexu No 1. K odměření 15 ml slouží přiložená odměrka, pro její použití odšroubujete víčko lahvičky, do lahvičky vložíte dávkovač a pořádně utáhnete. Po zmáčknutí lahvičky se do odměrky přelije tekutina Olaplexu. Moje odměrka ani přes pořádné utažení víčka netěsnila a přípravek vytékal, takže jsem pouze odšroubovala horní víčko, přípravek přelila do odměrky, abych mohla odměřit požadované množství a poté ji nalila do nádobky s teplou vodou, nádobku zašroubovala a přípravek protřepala, aby se složky spojily.

Pro pohodlnou aplikaci pečujííc kúry si připravte nádobku s úzkou hubičkou, kterou seženete v kadeřnických potřebách nebo můžete využít nádobky po jiném vlasovém produktu (např. Olaplex No 0, Lador Perfect Hair Fill Up, A’pieu Raspberry Vinegar Hair Treatment). Na aplikaci Olaplex No 0 nepoužívejte sprej, protože byste Olaplex vdechli, podráždili si sliznice a kašlali byste. Sérum Olaplex vodu nezahustí, přípravek zůstane tekutý a bez hubičky by byla jeho aplikace problematická, protože by přípravek stékal z rukou. Jinak je Olaplex No 0 bezpečný a můžete ho aplikovat bez rukavic. 105 ml přípravku vystačilo na namočení a saturaci mých dlouhých vlasů na zadek.

Aplikace nebyla pohodlná, protože byla směs příliš tekutá, hodně přípravku mi z vlasů při aplikaci steklo a při pročesávání vlasů Olaplex stříkal všude kolem. Ale jedná se o profesionální péči určenou pro výhradní použití v kadeřnických salonech a pokud vám bude přípravek aplikovat kadeřnice v umyvadle, tak tekutost přípravku naopak ocení, protože urychlí a usnadní jeho aplikaci. Po použití je nutné vlasy pročesat hřebenem určeným na rozčesávání morkých vlasů pro rovnoměrnou aplikaci a vlasy by od přípravku měly být mokré. Krok No 1 se nechává působit 5-10 minut v závislosti na poškození vlasů.

Po uplynutí doporučené doby působení se krok No 1 nesmývá a na vlhké vlasy se aplikuje krok No 2, který má příjemnou krémovou konzistenci, která je stejná jako u přípravku na domácí použití No 3 Hair Perfector. Krémová konzistence se aplikuje snadno, rychle a bez problému. Poté vlasy smotejte do drdolu, nasaďte si igelitovou čepici a nechte Olaplex působit minimálně 5-10 minut. Čím déle Olaplex necháte působit, tím lépe. Já domácí péči aplikuji večer před mytím vlasům a nechávám působit přes noc, takže jsem i profesionální péči nechala působit přes noc. Olaplex nejlépe působí na vlhkých vlasech a pokud by rychle usychaly, můžete je párkrát navlhčit rozprašovačem s kohoutkovou vodou.

Na závěr se vlasy umyjí šamponem a dále budete v péči o vlasy postupovat jako obvykle. Jelikož mám vlasy extrémně suché, tak šampónem vlasy nikdy nedrhnu, používám ho pouze na mytí vlasové pokožky a vlasy mám čisté, nemám je zatížené ani vysušené. Poté přichází na řadu aplikace kondicionéru nebo pečující masky v závislosti na vašem typu vlasů a aktuálních potřebách. Výrobce samozřejmě uvádí, že máte používat jedině šampón a kondicionér Olaplex, ale ani jeden z přípravků nemám a nebudu je kupovat, protože na vlasovou pokožku používám pouze speciální profesionální nebo lékárenské šampóny a kondicionéry nepoužívám vůbec, protože mým suchým a kudrnatým vlasům neposkytnou hloubkovou péči ani dostatečnou hydrataci. Navíc tvrzení, že musíte používat pouze přípravky od jedné značky, považuji pouze za marketing a snahu z vás vytáhnout co nejvíce peněz.

Efekt ošetření

Před použitím profesionální péče jsem Olaplex No 3 nepoužívala cca 6-8 týdnů, abych mohla posoudit samotný efekt ozdravné kúry. Během této doby se mi stav vlasů výrazně zhoršil. Vlasy byly mnohem sušší než obvykle, strašně se cuchaly a i při stažení vlasů so drdolu, se mi udělala koudel. Vlasy nebylo možné hloubkově hydratovat maskami, které obvykle používám, což přisuzuji tomu, že byly příliš porézní, vlhkost se v nich nedokázala udržet a proto byly suché a křehké i po extra hydratační masce.

Při používání přípravku pro domácí použití, jsem efekt nepozorovala ihned, protože vlasy nebyly hladčí ani hebčí na dotek a přípravek posiloval vlasy zevnitř. Po několika týdnech používání nebyly mé vlasy tolik suché a nezkrepatěly ani nenabotnaly ani při sušení fénem přes prsty, což se nikdy předtím nestalo. Po profesionální kúře jsem efekt ošetření viděla a cítila hned. Vlasy byly po aplikaci Olaplexu a následně hydratační masky Macadamia – Nourishing Moisture zase krásně jemné, dokonale hladké a hebké, mnohem vitálnější, odolnější a necuchaly se. Vlasy bylo možné v kombinaci s dalšími přípravky opět vyživit a hloubkově hydratovat a dodanou hydrataci si vlasy dokázaly pár dnů udržet.

Pokud si ale zajdete na ošetření do salónu a za ošetření zaplatíte třeba 2.000, tak si nemyslím, že budete s výsledkem ošetření Olaplexem spokojené, protože kýžený efekt viditelného a hmatatelného zlepšení kvality vlasů, nazvdory tvrzení výrobce dlouho nevydrží a pokud Olaplex nebudete pravidelně používat i doma, tak se kvalita vlasů zase rychle zhorší, čehož jsem si všimla i já po vysazení Olaplex 3 na pár týdnů. Investice do Olaplexu se vyplatí v případě výrazného poškození vlasů způsobeného zesvětlováním. Pokud máte prameny vlasů po zesvětlení vyloženě gumové, tak se po pár kúrách Olaplexu gumovitosti vlasů zbavíte a pokud přípravek po dosažení kýženého efektu přestanete používat, vlasy už zůstanou pevné a nezgumovatí (pokud je opět nezesvětlíte). Necháváte-li si zesvětlovat vlasy v kadeřnictví, tak se investice do dodatečné ochrany vlasů Olaplexem také vyplatí, ale jednorázové ošetření vlasů v kadeřnictví  nedoporučuji. Raději ty peníze investujte do profi výrobků, které si aplikujte v pohodlí domava, protože to není nic náročného.

Olaplex No 2 vs Olaplex No 3

A jaký je rozdíl mezi profesionálním Olaplexem No 2 a udržovací kúrou na domácí použití No 3? Jako obyčejný uživatel jsem si kromě ceny nevšimla žádného rozdílu a co se složení týče, ingredience jsou u obou přípravků všechny stejné a na chlup totožné je i pořadí ingrediencí. Z toho vyplývá, že je složení buď naprosto stejné nebo existuje určitá odchylka v koncentraci některých aktivních látek. Na základě mé zkušenosti bych řekla, že je No 2 i No 3 stejná, ale může se samozřejmě nelze vyloučit, že je 2 o něco koncentrovanější a tedy i účinnější verzí. Osobně se domnívám, že rozdíl má na svědomí koncentrovaný booster No 1. Kadeřnictví mají hlavní výhodu v tom, že si produkt mohou zakoupit v maxi balení za velkoobchodní cenu, ale některé e-shopy v ČR Vám profesionální péči prodají bez problému také.

Já už si Olaplex No 3 znovu nekoupím a místo toho investuji do levnějšího profesionálního balení. Díky tomu budu moci Olaplex používat bez výčitek opravdu před každým mytím a kvalitu vlasů se mi podaří udržet na vysoké úrovni. Schválně si to pojďme propočítat. 100 ml balení Olaplexu No 3 určené pro domácí použití stojí standardně kolem 600,- Kč a při troše štěstí se dá ve slevě pořídit za 500,- Kč. Profesionální 2.000 ml balení Olaplexu No 2 lze pořídit za 3999,- Kč a možná lze i vyčíhat nějakou slevu. 100 ml Olaplexu na mé dlouhé vlasy na zadek vydrží na cca 6 použití, takže velké profesionální balení mi vydrží na cca 120 aplikací a při mytí jednou týdně mi vlasová kúra vystačí na 2 roky (24 měsíců je doba, do kdy se má přípravek po otevření spotřebovat), zatímco při používání mini balení by mě kúra na dva roky produktů zakoupených ve slevě, vyšla na 10.000,- Kč. Pokud máte zesvětlené a suché vlasy a můžete si dovolit vyšší jednorázovou investici, tak zakoupení Olaplexu NO 2 rozhodně doporučuji.

Složení Olaplex No 2 & 3: Water (Aqua), Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Glycerin, Hydroxyethyl Ethylcellulose, Stearamidopropyl Dimethylamine, Quaternium-91, Sodium Benzoate, Cetrimonium Methosulfate, Cetrimonium Chloride, Fragrance, Polyquaternium-37, Tetrasodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional, Etidronic Acid, Ascorbic Acid, Phytantriol, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Panthenol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Citric Acid, Potassium Sorbate.

Olaplex No 1 vs No 0

Rozdíl mezi přípravkem No 1 pro profesionální použití a péčí No 0 Intensive Bond Bulding Hair Treatment pro domácí použití je na první pohled v barvě, profesionální přípravek má oranžové zabarvení, zatímco domácí péče má mléčnou barvu. Hlavním rozdílem mezi přípravky je skutečnost, že No 1 je koncentrovaný přípravek, který se ředí s vodou (15 ml Olaplexu a 90 ml vody) a 100 ml profi přípravku vystačí na necelých 7 použití a domácí péče No 0 už se s vodou neředí, je připravena rovnou k použití, ale obsah balení je pouze 150 ml a pokud nejste připraveni obětovat celý přípravek na jedno použití, takže je saturace dlouhých vlasů velmi obtížná a nejedná se o tu nejlepší investici.

Složení Olaplex No 1 & 0: Water, Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol

Koupit na Notino.cz Koupit na Notino.sk

* Affiliate odkazy

Cestovní sadu Olaplex Traveling Stylist Kit pro profesionální použití si můžete zakoupit ve vybraných e-shopech v balení 3×100 ml za 2.520,- Kč.

2 komentáře

  1. Dobrý den, jakou by měla mít voda přesnou teplotu? Nikde to výrobce neuvádí. Vlasy nechci nijak odbarvovat. Pouze chci provést ozdravnou péči na suché vlasy. Děkuji.

    1. Dobrý den, našla jsem pouze tuto neoficiální informaci: No. 1 is applied with room temperature water, takže by měla mít voda normální pokojovou teplotu – ne ledová ani horká.

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít