Recenze

Jednoduchost aplikace10
Konzistence séra10
Vyhlazení textury10
Rozzáření pleti10
Hydratace a zvláčnění10
Anti-age efekt10

Shrnutí

10Jednoznačně nejlepší anti-aging sérum, které pleť zvládne transformovat doslova přes noc.

Popis: Potentní revitalizační a zpevňující sérum určené k boji proti viditelným známkám stárnutí pleti, které obnovuje povrch pleti, urychluje obnovu kožních buněk a restartuje produkci kolagenu, zatímco spíte. Můžete jít spát s unavenou a mdlou pletí a probudit se se zářivou, odpočinutou a naducanou pletí, která bude působit mladistvějším dojmem. Revoluční složení kombinuje nejúčinnější anti-aging látky kyselinu glykolovou ve vysoké 14% koncentraci s 1% granaktivním retinoidem a v expertní formuli, které poskytuje videlné výsledky v jednom jediném přípravku.

Pokud pravidelně čtete můj blog, tak jistě víte, že mou nejoblíbenější látkou v péči o pleť je už dlouhá léta kyselina glykolová. Glykolovka je nejúčinější AHA kyselina, protože má nejmenší molekulární hmotnost, která ji umožňuje snadno proniknout hluboko do pleti. Při používání glykolovky ve vysoké koncentraci jsou výsledky markantní a téměř okamžité narozdíl od Retinolu, jehož anti-aging efekt se zpravidla projeví až po 12 měsících pravidelného používání.

Glykolovka je v první řadě nejefektivnějším exfoliantem, který se v dermatologických ordinacích a kosmetických salonech používá ve vysokých koncentracích 30%, 40% i 50%, ale co se týče pečující kosmetiky určené pro domácí použití, je velmi těžké najít přípravky, které obsahují účinnou koncentraci alespoň 10%. Podle zběžného googlení je v ČR k sehnání pouze tonikum 10% Glycolic Acid Face Toner od The Inkey List, ampule 10% Revitalift Laser X3 od L’Oréal Paris a sérum Glycolic Acid 10% Serum od Revolution Skincare. V zahraničí je pak od známých značek k dostání i sérum Revitalift 10% Pure Glycolic Acid Serum, jinak se s glykolovkou setkáte převážně u no name značek, které seženete na e-shopech kosmetických salonů.

Co se přípravků s kyselinou glykolovou týče, není glykolovka jako glykolovka. Na Revitalift sérum jsem na kanálu Bauer Beauty viděla negativní recenzi od kosmetičky, která je také pravidelnou uživatelkou silných AHA kyselin, která se domnívá, že proklamovaný obsah kyseliny glykolové je dosti zavádějící. Samozřejmě můžete použít 10% koncentraci kyseliny, ale pokud do složení přidáte neutralizátor, tak tím zvýšíte pH produktu a kyselina už není kyselinou v pravém slova smyslu, což rapidně snižuje její účinek. Slečna dále vysvětluje, že důvodem pro formulaci kyseliny s vysokým pH kolem 4.0-5.0 je skutečnost, že kyselina s nízkým pH na pleti štípe, což by spotřebitele odradilo od jejího používání a vedlo k negativním recenzím na přípravek. Složení s vysokým obsahem kyselin se formuluje bez parfemace, protože by kvůli kyselině parfemační látky pronikly hluboko a mohly by způsobit velké podráždění. Skutečnost, že produkt nevoní, je ale další velmi častou stížností spotřebitelů. Je to způsobeno tím, že jsou spotřebitelné málo informovaní a pak se rozčilují, že se kyselina chová jako kyselina a nevoní jako parfém od Dioru … Tohle jsou hlavní důvody, proč výrobci kosmetiky klamou a se silnou kyselinou se setkáte pouze na etiketě, ale uvnitř na Vás zpravidla čeká obyčejná vodička s vysokým pH, která si vlasnosti kyseliny nezachovala a tedy nefunguje tak, jak by fungovat měla.

Značku Alpha-H jsem si oblíbila nedávno, protože jsou její produkty zaměřené právě na kyselinu glykolovou. Liquid Gold Midnight Reboot Serum mi padlo do oka okamžitě po přečtení newsletteru od Cult Beauty, který tuto žhavou novinku představil a objednala jsem si ho po uvedení na trh v rámci Black Friday slev, kdy ještě nebyly k dispozici žádné recenze. Je to nejdražší přípravek z mé aktuální kosmetické sbírky, ale ani vysoká pořizovací cena mě neodradila, byla jsem 100% přesvědčená, že mi bylo tohle sérum ušité na míru a složení mi učarovalo.

Hlavní ingredience:

 • 14% kyselina glykolová – nízkomolekulární AHA kyselina, která stimuluje buněčnou obnovu, podporuje přirozenou tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové
 • 1% Granactive Retinoid – derivát vitaminu A, který má podobné vlasnosti jako retinoidy/retinoly bez nežádoucího podráždění pleti, který podporuje buněčnou obnovou a odhaluje zářivou pleť
 • Tripeptide-5 – peptid stimulující tvorbu kolagenu, který pomáhá redukovat vzhled jemných linek a vrásek
 • Australská Tazman Pepper – pomáhá redukovat celkové začervenání pleti
 • Koenzym Q10 (CoQ10) – silný antioxidant, který pomáhá redukovat nerovnoměrný tón pleti a vyhlazuje texturu
 • Kyselina ferulová – silný antioxidant, který pleť chrání před volnými radikály
 • Kyselina pyrohroznová (Pyruvic Acid) – pomáhá sjednotit nerovnoměrný tón pleti a mdlou pleť osvěží a rozzáří

Složení: Water, Glycolic Acid, Glycerin, Butylene Glycol, Propanediol, Dicaprylyl Carbonate, Dimethicone, Potassium Hydroxide, Cetyl Alcohol, Hydrolyzed Jojoba Esters, Methyl Gluceth-20, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Vitamin E, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Dimethyl Isosorbide, Phenoxyethanol, Ferulic Acid, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Ammonium Glycyrrhizate, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Caprylyl Glycol, Hydroxypinacolone Retinoate, Sodium Hyaluronate, Ubiquinone, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Extract, Tasmannia Lanceolata (Pepperberry) Extract, Ethylhexylglycerin, Palmitoyl Tripeptide-5.

Průlomové složení séra spočívá v unikátní kombinaci kyseliny glykolové a granactive retinoidu. Kyselina glykolová a retinol/retinoid jsou totiž látky, které se nedoporučuje kombinovat, protože se jedná o potentní látky, které urychlují buněčnou obnovu a při jejich kombinaci hrozí nebezpečí silního podráždění pleti, obzvláště u jedinců, kteří na tyto látky nejsou zvyklí a teprve s nimi začínají. Zjednodušeně řečeno, skupina derivátů vitaminu A se dělí do několika skupin. Do první skupiny patří kyselina retinová, která je nejsilnějším a nejúčinnějším derivátem vitaminu A. S používáním kyseliny retinové se v začátcích pojí nežádoucí účinky v podobě silného podráždění, začervenání a olupování pleti a proto je ve většině zemí vázána pouze na lékařský předpis. Nicméně se jedná o jednu jedinou látku, která léčí akné a u které jsou vědecky prokázány anti-aging účinky. Do druhé skupiny patří retinoidy, což jsou slabší deriváty vitaminu A, které jsou dostupné v kosmetických přípravcích, které jsou mnohem slabší než kyselina retinová, ale ze začátku mohou také způsobovat nežádoucí účinky a podráždění pleti. Nejnovějším derivátem vitaminu A je právě granactive retinod, který je označován jako nová generace retinolu/retinoidu a jedná se o látku obsaženou v tomto séru. Podle kosmetického průmyslu se jedná o nadějnou látku, která pomáhá dosáhnout stejného efektu jako retinoid/retinol, ale bez nežádoucích účinků a podráždění pleti a nízká dráždivost této látky umožňuje její kombinaci s potentní kyselinou glykolovou pro maximalizaci anti-aging účinků.

Kyselina glykolová je indikována zejména pro aknózní a mastnou pleť s drobnými jizvičkami, rozšířenými póry a hyperpigmentací, protože vyhlazuje nerovnosti a textura pleti bude o poznání hladší, jizvičky a póry budou méně nápadné, pigmentové skvrny vyblednou a barevný tón pleti bude sjednocenější. Ale pro své anti-aging účinky je vhodná pro všechny typy pleti. U staré kůže naruší vazby, které buňky drží pohromadě, což povede k odloupnutí svrchní vrstvy kůže a odhalení nové, hladší, rovnoměrnější a mladistvěji vypadající pleti. Při pravidelném a dlouhodobém používání má glykolovka výrazné anti-aging účinky, redukuje vzhled jemných linek a nehlubokých vrásek zejména kolem očí a úst a stimuluje produkci kolagenu.

Hlavní ingredience nabízí podobné anti-aging účinky a jejich kombinací se efekt zvyšuje a urychluje. Sérum působí přes noc, zatímco spíte a jeho hlavním úkolem je “resurface & reboot” pleti. Sérum je zacílené na příznaky stárnutí pleti, mezi které patří ztráta elasticity a pevnosti pleti, zpomalená bunečná obnova a mdlá, unavená pleť bez jasu, drsná a šupinkatá textura, hyperpigmentace a nerovnoměrný tón pleti, ztráta hydratace a vznik jemných linek a vrásek, navíc pomáhá uvolnit ucpané póry a tím pročistit pleť.

V listopadu mi bylo 34 let, pleť mám kromě května-září suchou a v zimě šupinkatou a kvůli suchosti působí unaveným a mdlým dojmem. Na akné ani pupínky jsem nikdy netrpěla, takže na pleti nemám žádné jizvičky ani nerovnosti a protože se mi pleť nemastí, nemám vyloženě rozšířené póry. Na čele mám póry jako dírky od mini jehličky a na tvářích a nose mám póry ještě o něco menší, ale já si jich samozřejmě všímám a chtěla bych je úplně vyzmizíkovat. Na čele mám pouze tři téměř neviditelné vodorovné linky a měla jsem miniaturní nosoretní linky, jinak vrásky nemám. Je několik druhů stárnutí pleti a mně se vrásky nedělají, pleť přestává produkovat dostatečné množství kolagenu, což se projevuje ztrátou objemu a snížením elasticity pleti, což postupně vede k ochabování a povadnutí pleti. Když zapomenu použít SPF krém, tak mi může v létě nebo při prvním jarním sluníčku vyskákat pár světlých pigmentových skvrn, což se mi stalo i minulý rok.

Někdy v zimě jsem v průběhu nekončícího covidového šílenství pomalu rezignovala, protože jsem neviděla světlo na konci tunelu a bylo mi na obtíž jednou denně věnovat pár minut péči o pleť. Nakonec jsem to vzdala úplně a už jsem se ani neobtěžovala si ráno navlíct stejné ponožky … V této beznadějné době pro mě nepřicházelo praktikování 10+ korejské péče v úvahu, aplikace jednoho či dvou přípravků byl pro mě nadliský výkon a musela jsem se k tomu celý večer přemáhat. Byla nutná změna strategie a přizpůsobení momentálnímu psychickému rozpoložení a tak jsem potřebovala péči o pleť minimalizovat na nezbytné minimum, abych ve svém věku pro pleť udělala alespoň něco. Pokud si pleti víc jak týden nevšimnu, tak se mi promění v hrubý a šupinatý šmirgl papír a ať dělám co dělám, tak se mi pleť nedaří vyhladit ani hydratovat a šupinek a drsnosti se nezbavím ani po provedení kombinace chemického a mechanického peelingu, pleť zůstává zbídačená a utrýzněná. V jednom období jsem na tom byla tak špatně, že se mi pleť vysušila tak moc, že se vyloženě scvrkla a když jsem na pleť minimálně zatlačila, tak byla celá svraštělá a texturou vyloženě připomínala vytahanou a povadlou pleť, kterou mají 80. leté babičky. Jeden večer jsem beznadějně a zbědovaně seděla před zrcadlem a litovala se, že už jsem oficiálně stará páka …

V té době jsem začala používat tenhle zázrak v lahvičce a vzhledem k vysoké pořizovací ceně jsem s recenzí vyčkávala půl roku. V mezidobí jsem přípravek potřebovala porovnat s levnějšími variantami, abych mohla posoudit, jestli je efekt čistě o kyselině glykolové, kterou lze zastoupit obyčejnými přípravky za zlomek ceny nebo jestli se jedná o unikátní složení s výsledky, které jiný přípravek nedokáže poskytnout. Účinnost Midnight séra jsem postupně porovnávala s těmito přípravky – Glycolic Acid Toner s 10% kyselinou glykolovou od The Inkey List za 265,- Kč/100 ml, Glycolic Acid 10% Serum od Revolution Skincare za 318,- kč/30 ml a 30% Glycolic Acid Gel Peel od značky Yeouth za 556,- Kč/30 ml. A po měsících zkoušení jsem došla k závěru, že za účinností séra nestojí kyselina glykolová sama o sobě, ale pečlivě vybraný mix dalších ingrediencí, protože jsem s žádným jiným přípravkem nedosáhla takového efektu, které mi dokáže poskytnout sérum Midnight Reboot.

Sérum je k dostání v bílé skleněné lahvičce se zlatým textem s praktickým a hygienickým kapátkem. Lahvička je poměrně masivní a není úplně lehká. Sérum není parfemované a neobsahuje esenciální oleje, bez zápachu není a cítím z něj odér typický pro kyselinu glykolovou i pro přípravky s Q10, já jsem si na odér zvykla a nevadí mi. Sérum má žlutou barvu, se kterou jsem se setkala i u jiných přípravků s Q10. Konzistence séra je neuvěřitelná, krásně krémová a sametově hebká. Sérum je beztížné, okamžitě se vstřebá a nezatěžuje pleť. Pokožku nezanechá ulepenou, upatlanou ani ublemcanou. Složení obsahuje Dimethicone, který se ale nachází až na 7. místě, takže ho není mnoho a jelikož v jiných pleťových přípravcích silikony nepoužívám, má pleť ho snáší dobře, neucpávají se mi póry ani se mi nedělají pupínky. Sérum obsahuje Phenoxyethanol, který mi ve většině přípravků nedělá dobře a podráždí mi pleť, ale v tomto séru ho snáším bez problému.

Na základě klinické studie a 83% uživatelů uvedlo, že si všimlo zlepšení barevného tónu pleti a jejího rozzáření a 63% uživatelů uvedlo, že jejich pleť byla na dotek pevnější a elastičtější.

Co se séra od značky Alpha-H týče, přestože jsem na kyseliny zvyklá, při seznamování se sérem mě po aplikaci pár vteřin pleť lehce štipkala a brněla, protože by se mělo jednat o přípravek s nízkým pH kolem 2.8-3.0 (profesionální chemický peeling s kyselinou glykolovou může mít pro představu pH jen 0.6). Pleť si na přípravek postupně zvykla a přestože výrobce doporučuje sérum apllikovat obden, já ho můžu aplikovat klidně každý den bez problému a bez podráždění pleti. Aplikace každý den je nicméně zbytečná, opravdu není potřeba pleť exfoliovat tak silnou kyselinou každý den a jako udržovací péče používání obden stačí. Pokud na silné kyseliny nejste zvyklé, nelamte to přes koleno, naslouchejte vaší pleti a sérum ze začátku aplikujte pouze 2x týdně a postupně se dopracujte k aplikaci obden. A pamatujte, pokud pleť začne brnět, mravenčit nebo štipkat, je to úplně normální, protože se jedná o skutečnou kyselinu s nízkým pH.

Díky Midnight Reboot séru se mi péči o pleť podařilo minimalizovat a přesto mám pocit, že pleti nic nechybí a dostává se jí vše, co potřebuje a na co si vzpomene. Při používání tohoto séra stačí minimalistická rutina v podobně kvalitního čistítka nebo odličovače. Na čistou pleť se nanese krémové sérum a na závěr stačí aplikovat přípravek na závěrečnou hydrataci v podobě krému nebo olejíčku na uzamčení hydratace v pleti. Pokud chcete maximálně podpořit elasticitu pleti, můžete používat i sérum s kyselinou hyaluronovou. Já mám nejraději čistou hyaluronku od korejské značky The Plant Base, která nemá vodovou, ale hutnou gelovou konzistenci. Pokud používáte sérum s vitaminem C, tak pozor. Několikrát jsem se snažila zakomponovat 20% vitamin C s kyselinou ferulovou a vitaminem E, který jsem aplikovala ráno, zatímco glykolovku večer. Problém je v tom, že jak kyselina glykolová tak i vitamin C zrychlují buněčnou obnovu pleti a pro mou pleť už to bylo moc a po pár dnech mi vždycky vyskákaly pupínky. Pleť by si možná za dva či tři týdny zvykla, ale nechtěla jsem to pokoušet a vitamin C spolu se silnou glykolovkou, nepoužívám. Obě látky by se možná snesly, pokud bych nepoužívala nejsilnější formu vitaminu C, což je kyselina L-askorbová nebo jsem ji nepoužívala v tak vysoké koncentraci jako 20%. Pravidelné používání kyseliny glykolové a vitaminu C, by se mělo skvěle doplňovat a mělo by pleť vyburcovat produkci kolagenu a vést ke zpevnění, ale bohužel.

A teď k výsledkům, které vás určitě zajímají nejvíce. Ihned po použití je pleť naprosto neuvěřitelná na dotek, do toho pocitu jsem se vážně zamilovala, protože je prostě luxusní a dechberoucí. Sérum obsahuje hydratační a výživné látky a díky nim je pleť na dotek sametově hebká a jemná jako načechraný obláček a v žádném případě se nejedná o lacinej, slizkej a nechutnej silikonovej film. Protože jsem měla pleť dehydratovanou, sucho a zbídačenou, tak jsem si výsledků všimla opravdu přes noc. Pleť už nebyla mdlá a unavená, ale vypadala odpočatě a svěže a krásně zářila. Struktura pleti byla rovnoměrnější a póry méně viditelné už po prvním použití. Po několika použitích mi sérum úplně vyzmizíkovalo póry na nose a tvářích a póry na čele byly mnohem jemnější a jejich nápadnost se postupně snižovala, ale jako na tvářích póry úplně nezmizely a zastavily se někde na -50% původní velikosti. Jemné linky kolem rtů zmizely úplně a vodorovné linky na čele nejsou téměř vidět. I když jsem sérum a všechny přípravky přestala používat asi na dva měsíce, vyzmizíkované linky nevystrčily drápky, takže se nejedná pouze o dočasný efekt při používání tohoto přípravku. Po těch pár světlých pigmentových skvrnách, které se mi udělaly loni v létě, když jsem se zapomněla namazat, není ani památky a barevný tón pleti je hezky sjednocený. A co víc, po 3 měsících používání je má pleť naducanější, pevnější a elastičtější a nekrabatí se ani když ji zmáčknu, efekt opět přetrvává i po vysazení séra na 2 měsíce. Sérum jsem přestala používat jen z toho důvodu, abych mohla posoudit, jestli se pleť po vysazení okamžitě vrátí do starých kolejí a linky se opět objeví, což se děje např. při používání kyseliny hyaluronové, která podkoží pouze dočasně vypne, protože na sebe naváže vodu nebo jestli se sérum funguje “zevnitř” a poskytne opravdu dlouhododé výsledky. Když mám pleť extrémně suchou a šupinkatou, tak je pro mě problematické pleť vyhladit a i po aplikaci 30% glykolovky na 7 minut, zůstane pleť hrubá, drsná a šupinkatá a nemůže ani kombinace s mechanických peelingem. Pokud na takto šupinatou a hrubou pleť aplikuji tohle pouze toto sérum, tak se pleť do rána dokonale vyhladí, suché šupinky sérum “rozežere” a zmizí a spolu s nimi zmizí i hrubost a drsnost pleti.

Midnight Reboot je zcela jednoznačně tím nejlepším kosmetickým přípravkem, který jsem kdy vyzkoušela. Sérum je na pleti neuvěřitelně příjemné a anti-aging výsledky se zaručeně dostaví. Přestože jsem ještě nespotřebovala první balení, tak jsem to nevydržela a objednala si další, protože už si kosmetickou péči bez tohoto zázraku, neumím představit. Pokud máte realistické představy a neočekáváte omlazení o 20 let, tak sérum rozhodně doporučuji. Nutností je používání SPF 30-50 ochrany v samostatném produktu (žádné SPF v BB krémech, make-upu nebo denním krému nestačí) každý den bez ohledu na počasí, jinak si budete pleť přes den neustále poškozovat a přípravek bude muset v noci odstraňovat škody napáchané přes den a kvůli neustálému a opakovanému poškozování pleti nebude mít možnost “vrátit čas”. Efekt séra z hlediska resurfacingu je pro mě srovnatelný s ošetřením frakčním laserem, ale znovu opakuji, že nemám vrásky ani jizvičky po akné.

Sérum jsem objednala na Cult Beauty a nyní máte možnost objednat plnou 50 ml velikost séra v setu se sérem Liquid Gold v plné velikosti 100 ml, které obsahuje 5% obsah glykolovky a které výrobce doporučuje používat ty večery, kdy nebudete používat Reboot. Cena setu je 75 liber, zatímco samotný Midnight Reboot stojí 70 liber. Doručení je zdarma a dovozní poplatky hradí Cult Beauty předem za Vás.

Koupit na Cult Beauty

* Affiliate odkaz

Anti-aging sérum se 14% kyselinou glykolovou, 1% granactive retinoidem a koenzymem Q10 lze objednat v balení 50 ml za 70 liber na e-shopu CultBeauty a na e-shopu je uvedené, že se při objednání do ČR neplatí žádné dovozní poplatky.

Tags : parfumerie

6 komentářů

 1. Dobrý den, potvrzuji Vaši recenzi. Za mě bomba. Nic lepšího mi s pletí neudělalo, jak tento přípravek. Mám pleť v daleko hezčím stavu jak před 10ti lety. A to fakt nepřeháním. Se vždycky těším na ráno, jak si sáhnu na pleť. Vrásky skutečně zmizly, pleť je skutečně naducaná a hladká, perfektně se nanáší make-up. Jen doufám, že si pleť moc nezvykne a přípravek bude fungovat i nadále….

  1. Dobrý den, jsem moc ráda, že jste s přípravkem spokojená a že máte ze své pleti radost. Já jsem se minulý týden opálila, tak Midnight Reboot odkládám až na podzim, protože by mi vyžral opálení a opálená pleť vždycky vypadá sjednocenější a dokonalejší. Teď budu místo něj používat Genious Liquid Collagen od Algenist. Také je to drahá sranda, tak snad splní má očekávání. Zatím používám verzi na rty a to je opravdu bomba. Pleť by si sérum zvyknout neměla, kyselina glykolová bude i nadále podporovat tvorbu kolagenu a díky urychlení obnovy pleti ji udrží hladkou a zářivou :)

   1. Dobrý den. Děkuji za Vaše postřehy a za rady. Budete recenzovat Vámi výše zmiňovaný produkt na rty od Algenist?

    1. Dobrý den, ano, určitě. Produkt jsem si zamilovala a viděla jsem okamžité výsledky, ale potřebuji čas na otestování, abych věděla, co se stane když se přípravek přestane používat a jestli se rty vrátí do původního stavu nebo ne.

 2. Ahoj, opět skvělá recenze, :) Jak bys postupovala v případě, kdy si člověk sežene tretinoin na předpis? Kombinovala bys s další aktivní látkou (tj. toto sérum), nebo by to už bylo pro pleť moc exfoliace najednou? Vzhledem k tomu, že tretinoin není běžný OOTC produkt, je vůbec potřeba hrotit to s dalšími kroky, nebo je vhodnější celý postup péče o pleť potom zjednodušit, aby si tím člověk komplet nerozhodil kožní bariéru?

  Pokud si píšeš tipy na články do budoucna, super by byla nějaká variace minimalističtější péče pro pleť nad 30. :)

  P.S. Nějaký tip na kvalitní opalovák, co nebělí a hydratuje? Ty, které v recenzích doporučuješ, se zrovna přestaly vyrábět.

  1. Ahoj, moc děkuju :)

   Kombinace jednotlivých aktivních látek je hodně individuální a odvíjí se od citlivosti a snášenlivosti pleti. Mně se bohužel nepodařilo nakombinovat silnou kyselinu l-askorbovou se silnou glykolovkou, pro mou pleť to bylo moc a i když jsem céčko dávala ráno a glykolovku až večer, tak jsem byla samej pupínek. Kdybych to nevzdala a vytrvala nebo začala s nějakým slabším céčkem, tak by si pleť možná i zvykla, ale já jsem tu trpělivost neměla a koupila si rovnou to nejsilnější céčko, aby mělo nějakej efekt, že jo :D

   Účinky áčka a glykolovky jsou téměř totožné, hlavní rozdíl je v tom, že efekt glykolovky je vidět téměř okamžitě a na první výsledky áčka se musí čekat zhruba rok, ale zase je to levná záležitost. Pokud máš tolerantní pleť a chceš zaexperimentovat i za cenu toho, že se může ze začátku objevit nějakej ten pupínek v důsledku zrychlení obnovy pleti, tak bych nejdříve koupila levnou 10% glykolovku třeba od The Inkey List ve formě toneru a když si tvá pleť zvykne a bude obě látky tolerovat, tak bych případně investovala do tohohle séra. Byla by velká škoda, když bys zaplatila 70 liber za sérum a pak zjistila, že ho tvá pleť v kombinaci s áčkem nesnese. A s tím áčkem ze začátku opatrně, je to silná látka, pleť si musí postupně zvyknout a léčba šokem není vhodnou volbou.

   Opalováky mám nakoupené korejské a japonské, ale zatím jsem je nezkoušela, protože jsem ještě nespotřebovala ty, které už se nevyrábí.

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít