Popis: Přípravná péče ve spreji neutralizující kovy před jakoukoli službou barvení, balayage nebo zesvětlování. Pro všechny typy vlasů. Věděli jste, že kovy uvnitř vlasového vlákna mohou způsobit lámání a nespolehlivé barevné výsledky během barvení a zesvětlování? Také UV záření může způsobovat zcitlivění vlasového vlákna, o to víc, když reaguje s kovem jako je měď, ale také může způsobit změnu barvy. S řadou Metal Detox tomu můžete předejít! Neutralizuje kovy uvnitř vlasového vlákna a chrání vlasy před barvením, baleáží a zesvětlovaním. Nemá žádný vliv na barevný výsledek ani stupeň zesvětlení. O 87 % menší riziko lámání* a 100% spolehlivý barevný výsledek*. Zajišťuje rovnoměrný barevný výsledek a delší výdrž barvy. Tekutá konzistence a nezapomenutelná citrusová vůně s výraznými pižmovými dřevinami.

Po pěti letech od uvedení služby SmartBond přichází značka L’Oréal Professionnel s novou revoluční technologií Metal Detox, kterou jsem vyzkoušela při poslední návštěvě kadeřnictví, kde jsem si nechala obnovit balayage, což je speciální odbarvovací technika, při které se vlasy „malují“ volnou rukou štětcem. Metodu balayage jsem si oblíbila pro přirozený efekt, kdy zesvětlené pramínky splynou s přirozenou barvou vlasů a při odrůstání nevzniká viditelná přechodová linie jak tomu bývá u klasického (od)barvení celých vlasů nebo při melírování.

Metal Detox slibuje revoluci v barvení i zesvětlování a předcházení lámání vlasů až o 87%. Kovy usazené uvnitř vlasů představují zvýšené riziko lámavosti a negativně ovlivňují barevné výsledky. Hladina kovů ve vlasech se odvíjí od jejich poréznosti a kvality vody v místě, kde žijeme. Pro vaši představu se uvádí, že v Paříži má nadměrné množství kovů (konkrétně mědi a železa) usazených ve vlasech 58% obyvatel. Molekula Glicoamine je údajně dostatečně malá na to, aby pronikla do nitra vlasu, neutralizovala kovy a detoxifikovala vlasy nejen na povrchu, ale i uvnitř a právě tím se liší od jiných produktů na trhu, které působí pouze na povrchu vlasu. Použití přípravku zvyšuje absorpci barevných pigmentů a zlepšuje krytí, obarvení je rovnoměrné a vlasy se lesknou.

Nová technologie neutralizace kovů usazených ve vlasech zajišťuje optimální barevné a dlouhotrvající výsledky. Usazování minerálů z tvrdé vody negativně ovlivňuje barvení i odbarvení vlasů. Zejména po aplikaci odbarvovače se vlasy zanesené těžkými kovy a minerály, začnou zahřívat, což je nežádoucí efekt. Horčík způsobí mdlost a zakalení barvy, měď přivodí nazelenalé tóny a železo zvýrazní nežádoucí oranžové a žluté odlesky, které jsou patrné zejména po zesvětlení vlasů a brání dosažení studených odstínů. Problém s nežádoucími tóny vlasů se netýká pouze blondýnek, ale i brunetek, protože ze studených přírodních odstínů dokáže tvrdá voda vytáhnout oranžové i červené tóny. Negativní účinky tvrdé vody se dostaví i po barvení nebo odbarvení, kdy je barva výrazná a zářivá, ale po několika umytích tvrdou vodou vybledne, zářivost a výraznost barvy zmizí a barva bude mdlá a matná. V extrémních případech může tvrdá voda u blond vlasů způsobit zelené odlesky i tolik obávané zezelenání vlasů. Neutralizace kovů a usazenin z vlasů je důležitá nejen pro dosažení vysněné barvy, ale i pro ochranu barvy a udržení kýženého odstínu ve vlasech.

Řada Metal Detox obsahuje přípravnou profesionální péči neutralizující kovy, kterou aplikuje kadeřník před zesvětlováním nebo barvením vlasů. Péče se nanáší pomocí spreje, díky kterému je aplikace rychlá a pohodlná a neprodlužuje délku služby. Po nanesení přípravné fáze se vlasy nabarví nebo zesvětlí jako obvykle. Poté se vlasy umyjí speciálním krémovým šamponem působícím proti kovům pro pročištění vlasů po službě. V posledním kroku se aplikuje ochranná péče v podobě pečující masky, která předchází návratu a usazování nových kovových částic. Šampon i pečující maska jsou určené jak pro použití v salónu tak i pro domácí použití a oba přípravky jsou vhodné pro všechny typy vlasů. Ochranná péče kadeřníkům umožňuje použít silnější zesvětlovač, který je možné nechat působit delší dobu a tím umožňuje dosáhnout světlejšího odstínu. Po odbarvení za použití ochranné péče Metal Detox jsou vlasy hebké a hladké na dotek, nejsou suché, křehké, tvrdé ani chlupaté jako by tomu bylo při odbarvení vlasů bez ochrany. Díky ochraně je možné dosáhnout intenzivnějšího zesvětlení a studenějších tónů a cena služby je velmi příznivá.

Používání Metal Detox po (od)barvení není nutné, pokud máte normální vodu. Péče je ideální zejména pro ty z Vás, které trápí tvrdá voda v místě bydliště a kromě toho je péče vhodná i po náročném letním období, kdy byly vlasy vystavené chlorované i slané vodě. Chemické složení vody se liší v závislosti na oblasti kde žijete a na tom, jestli používáte vodu z vodovodu nebo ze studny. Vyšší koncentrace některých minerálů, zejména vápníku a hořčíku, způsobuje “tvrdou” vodu. Protože je voda křišťálově čistá, nelze její tvrdost určit pouhým pohledem a pro testování můžete použít speciální proužky.

Spolehlivým ukazatelem bývá efekt vody ve vaší domácnosti. Pokud se na žehličce, sprchové hlavici, dlažičkách kolem vany nebo sprchového koutu, v rychlovarné konvici nebo kávovaru, usazuje vodní kámen, máte tvrdou vodu. Indikátorem může být i podivný film, který se utvoří při reakci mýdla a vápníku během mytí rukou. Dalším vodítkem mohou být skvrny, které se objevují na sklenicích a příborech při mytí v myčce – obvykle se jedná o ložiska uhličitanu vápenatého. Kromě toho se můžete potýkat s minerálními skvrnami na oblečení, které vytáhnete z pračky a které může způsobovat rychlejší opotřebení oděvů,které má na svědomí drsnost tvrdé vody a může způsobit i rychlejší vyblednutí barev.

Pití tvrdé vody nemá žádné nežádoucí účinky, ale co se pokožky a vlasů týče, časté mytí v tvrdé vodě je hlavní příčinou vysušování vlasů i pokožky a po umytí může vlasová pokožka dokonce svědit. Minerály obsažené v tvrdé vodě mohou změnit pH pokožky, vyvést ji z rovnováhy a tím oslabit ochrannou kožní bariéru, kvůli které bude pokožka zranitelná a náchylná k přemnožení bakterií, infekcím a zhoršením projevů ekzému nebo psoriázy.

V roce 2016 byla provedena vědecká studie, které se účastnilo 15 žen a jejíž závěry ukazují, že se u vlasů mytých v tvrdé vodě po dobu 30 dnů, snížila jejich hustota a navíc působily rozcuchaným dojmem. Další vědecká studie, které se účastnilo 70 mužů prokázala, že vlasy vystavené tvrdé vodě ztratily sílu, což ve výsledku vedlo k vyšší lámavosti vlasů. Mezi další nežádoucí účinky tvrdé vody na vlasy patří lámání, řídnutí, zacuchávání, mdlost, hrubost, měděné odlesky až zelené tóny, krepatost, suchost vlasové pokožky a v nejzazším případě i vypadávání vlasů v důsledku lámavosti a z dlouhodobého hlediska tak může tvrdá voda ovlivnit zdravý růst vlasů. Tvrdá voda způsobuje usazování minerálů ve vlasech, které postupně vytvoří film, kvůli kterému nelze vlasy dostatečně hydratovat, proto jsou vlasy vystavené tvrdé vodě suché a křehké a náchylné k poškození a lámání.

Pokud máte problémy s tvrdou vodou, nejvhodnějším řešením je investice do filtru na tvrdou vodu do sprchy a používání speciálního čistícího šamponu a masky. Oba přípravky jsem doma vyzkoušela a mé zkušenosti s nimi si můžete přečíst níže. Nic jsem si od nich neslibovala, protože univerzální péče pro všechny typy vlasů nepovažuji za vhodné pro opravdu všechny typy vlasů, ale oba produkty mě nakonec velmi mile překvapily.

Loréal Professionnel – Serie Expert Metal Detox Šampon

Popis: Krémový šampon působící proti kovům pro všechny typy chemicky ošetřených vlasů. Krémový šampon L’Oréal Professionnel Serie Expert Metal Detox působící proti kovům pročišťuje vlasy po jakékoli službě barvení, balayage nebo zesvětlování. Šetrně myje vlasové vlákno a odstraňuje naakumulované kovové částice. Detoxikuje vlasy po jakékoli barvě, baleáži nebo zesvětlení. Nemá žádný vliv na barevný výsledek ani stupeň zesvětlení. O 87 % menší riziko lámání* a 100% spolehlivý barevný výsledek*. Zajišťuje rovnoměrný barevný výsledek a delší výdrž barvy. Přináší až 93% ochranu barev proti UV záření**, navíc i u nejchoulostivějších barev a odlesků. Bohatá krémová konzistence a nezapomenutelná citrusová vůně s výraznými pižmovými dřevinami. Vlasy jsou okamžitě hladší, hebčí, více vyživené a barva je zářivá. Kompatibilní se všemi značkami barev a zesvětlovačů.

Čistící šampon Metal Detox je vhodný pro barvené a odbarvené vlasy všech typů. Je vhodný pro mytí jednou týdně nebo každé druhé mytí – nejedná se o šampon na každodenní použití. Složení neobsahuje drsné sulfáty, které mohou urychlovat vymývání barvy a vysušovat vlasy. Vůně je maskulinní citrusovo-dřevitá, někdo se nad vůní rozplývá, mě parfemace moc nenadchla, ale po umytí vlasů naštěstí není cítit. Šampon má bílou barvu a příjemnou krémovou konzistenci. Narozdíl od jiných šamponů bez obsahu sulfátů hezky napění i při prvním mytí (některé profesionální šampony pění až po opakovaném druhém nebo dokonce třetím mytím), což je důkazem toho, že od posledního mytí tímto šamponem před 8. dny byly mé vlasy stále perfektně čisté a nebyly mastné ani u hlavy. Pěna je nádherně hustá a krémová, vyloženě obláčková, bohatá a luxusní na dotek. Protože mám vlasy kudrnaté a od přírody suché, vlasy šamponem normálně nemyji, jinak je mám po použití vysušené a hrubé jako slámu a šampon tedy používám pouze na vlasovou pokožku. S tímto šamponem jsem udělala výjimku a umyla s ním celé vlasy. Už při nanášení šamponu jsem byla v šoku, protože zůstal jemný a krémový a délky vlasů jsem měla při mytí sametově hebké a hladké, což se mi při použití šamponu snad nikdy předtím nestalo. Při smývání šamponu jsem mohla vlasy bez problému rozčesat prsty a přestože jsem šampon zkoušela při prvním mytí po odbarvení, vlasy nezhrubly ani nezeslámovatěly, zůstaly hebké a poddajné a navíc šel šampon rychle a snadno vymýt. Vlasy nebyly vysušené ani zplihlé, byly krásně vzdušné a přesto byla pokožka perfektně čistá. Pokud vás trápí tvrdá voda nebo vás zlobí výdrž barvy, šampon z řady Metal Detox rozhodně doporučuji. Je opravdu super a povedl. A jedná se o jeden z nejlepších a nejšetrnějších (přesto účinných) šamponů, který jsem kdy použila.

Loréal Professionnel – Serie Expert Metal Detox Maska

Popis: Ochranná maska proti ukládání kovových částic pro všechny typy chemicky ošetřených vlasů. Chrání vlasové vlákno proti ukládání částic po jakékoli službě barvení, balayage nebo zesvětlování. Nemá žádný vliv na barevný výsledek ani stupeň zesvětlení. O 87 % menší riziko lámání* a 100% spolehlivý barevný výsledek*. Zajišťuje rovnoměrný barevný výsledek a delší výdrž barvy. Přináší až 93% ochranu barev proti UV záření**, navíc i u nejchoulostivějších barev a odlesků. Rychle se vstřebávající krémová konzistence a nezapomenutelná citrusová vůně s výraznými pižmovými dřevinami. Vlasy jsou okamžitě hladší, hebčí, více vyživené a barva je zářivá.

Maska na vlasy má stejnou, ale o něco intenzivnější parfemaci než šampon a místo luxusního produktu na vlasy mi připomíná levné záchodové vonítko a už v kadeřnictví jsem se podivovala, co to tak divně smrdí. Stejně jako u šamponu se vůně po umytí ve vlasech neudrží. Maska je také bílá, krémová a sametově hebká. Není vodová, má hustší konzistenci, ale není těžká ani hutná. Z laického pohledu na mě složení působí jako obyčejná ovoněná voda než jako hloubková péče, přesto je ihned po aplikaci masky cítit transformace vlasového vlákna a jeho uhlazení a zjemnění. Vlasy jsou neuvěřitelně hebké, jdou bez problému rozčesat a nezacuchávají se. Během smývání masky jsou vlasy hebké na dotek a připomínají hedvábí. Po použití jsou uhlazené a během usychání se necuchají a mohu je pročísnout prsty. Přestože jsem vlasy rozčesala i po umytí, nebyly po uschnutí krepaté ani nabobtnané, vlasy nejsou upláclé a mají velký objem. Maska mě příjemně překvapila a doporučuji ji jako expresní péči, protože funguje téměř okamžitě a není nutné ji nechávat dlouho působit. Efekt masky je skvělý i bez použití bezoplachových a stylingových přípravků a umím si představit pravidelné používání této péče.

1 komentář

  1. Ahoj a masku mozem pouzit aj 2x do tyzdna? Napriklad s inym samponom?
    Planujem si tento set objednat.Dakujem

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít