Popis: Vytvořte si plný a zdravý vzhled vašich rtů pomocí ALGENIST GENIUS Liquid Collagen Lip ALGENIST GENIUS tekutým přípravkem na rty s kolagenem, produktem vhodným pro vegany, který zlepšuje pocit z vašich rtů a jejich vzhled během pouhých deseti dní. Jedinečné dvoufázové složení obsahuje rostlinné účinné látky a olej z mikrořas, pomocí kterých rty vyplňuje a zvýrazňuje jejich tvar, zatímco aktivní rostlinný kolagen vyhlazuje jemné vrásky kolem úst, čímž omlaďuje jejich vzhled. Přípravek péče o rty, který se nanáší pomocí chladivého keramického hrotu pro maximální zklidňující účinek, přispívá k obnově zářivého a mladistvého úsměvu. Veganský. Bez parabenů.

Tenhle malý roztomilý zázrak jsem měla na wishlistu asi 3 roky a podlehla jsem až ve chvíli, kdy jsem narazila na lákavou slevu 35%, to už jsem neváhala ani vteřinu a péči na rty s tekutým kolagenem jsem si konečně objednala. Vzhledem k ceně jsem s napsáním recenze čekala skoro tři měsíce, abych se s vámi mohla podělit o co nejvíce relevantních informací.

Balzámů na rty mám desítky, občas se s nějakým máznu zejména kvůli vůni, ale pravidelně žádný z nich nepoužívám, protože mám rty normální, suché ani šupinkaté nejsou ani v zimě, nepraskají mi a na opary netrpím. Je mi 34 a po třicítce, kdy jsem začala poprvé používat pečující kosmetiku, jsem si všimla prvních příznaků stárnutí. Nejedná se o vrásky, ale o ztrátu kolagenu a související úbytek objemu, který jsem pozorovala na tvářích i na rtech, rty už nebyly tak plné a vyhlazené jako dříve, tvar horního rtu se změnil, neměla jsem výrazné srdíčko, horní koutky rtů už jakoby padaly dolů a pusa působila smutným až zamračeným dojmem a jevila se opticky menší, proto jsem se rozhodla vyzkoušet tekutý kolagen, který slibuje naducanější rty a plnější kontury.

Péče na rty na první pohled zaujme luxusním balením s keramickým oboustranným aplikátorem, který je hygienický a po použití ho stačí otřít papírovým ubrouskem. Tuba se otočí a uprostřed aplikátoru se objeví hustý tekutý gel, který má zlatavou barvu. Při prvním použití jsem musela s tubou otáčet snad padesátkrát než se gel objevil a už jsem chtěla propadnout panice kvůli tomu, že je aplikátor rozbitý, ale nakonec jsem ho zproznila. Nevýhodou balení je skutečnost, že nemůžete redukovat množství přípravku podle potřeby a jste odkázané na vestavěný dávkovací systém, jednou vyleze gelu málo a jindy zase zbytečně moc. U modrých metalických částí jsem se bála, že na nich bude vidět každý otisk prstu, ale není to tak hrozné. Dražší kosmetické produkty střežím jako oko v hlavě a vzhledem k průhlednosti části tuby s gelem, doporučuji produkt uchovávat v originální papírové krabičce nebo šuplíku, pokud máte koupelnu s okny – některé látky jsou citlivé na světlo. Samozřejmě předpokládám, že bral výrobce na tuto skutečnost zřetel, ale správným skladováním je teoreticky možné prodloužit životnost produktu i čerstvost a efektivitu použitých ingrediencí a nic tím nezkazíte.

Složení na první pohled zaujme první igrediencí, která je obsažena v nejvyšším množství a v lahvičce je tvořena zlatavými kuličkami. Překvapivě se nejedná o vodu, ale o tekutý kolagen, který navíc není živočišný, ale získaný pouze z rostlin a díky tomu se jedná o čistě veganský kolagen. Co se topického kolagenu i doplňků stravy týče, existují pochyby ohledně jejich vstřebávání a některé zdroje uvádí, že molekula topicky aplikovaného kolagenu je příliš velká na to, aby pronikla do pokožky a kolagen je prý vhodný pouze jako zvláčňující a hydratační složka. Jak je to s kolagenem nevím a nemám ani tušení, jakým způsobem produkt funguje, ale z vlastní zkušenosti vím, že se efekt dostaví velmi rychle. Možná je to proto, že složení neobsahuje pouze tekutý kolagen, ale další prospěšné látky, zejména patentovanou Alguronic Acid, která se pyšní anti-aging účinky, které jsou viditelné po neuvěřitelných 10 dnech i vzácný olej z mikrořas.

Péče na rty má lehoučkou parfemaci, gel je hustý, po aplikaci nestéká do pusy a nemá žádnou pachuť ani příchuť. Konzistence je příjemná gelová, po aplikaci se vstřebává zhruba 10-15 minut v závislosti na aplikovaném množství, ale přípravek nelepí. Produkt se neaplikuje pouze na rty, ale i na kontury kolem rtů. Keramický aplikátor je chladivý, při aplikaci rty osvěží a chvilku po nanesení je cítit chladivý efekt. Složení neobsahuje žádné dráždivé látky ani esenciální oleje jako mentol nebo výtažky z chilli, rty po aplikaci neštípou, nebrní, nebolí ani neotečou. Dráždivé látky aplikované na rty vytváří “závislost” a začarovaný kruh. Po aplikaci balzámu cítite krátkodobý příjemný chladivý pocit a osvěžení, ale rty budou podrážděné a při pravidelném používání těchto látek budete nuceni balzám aplikovat znovu, aby došlo ke chvilkovému zklidnění vysušených a utrýzněných rtů, tím ale rty znovu podráždíte a zase budete muset sáhnout po balzámu, který poskytne úlevu od problémů, které sám způsobil, proto je nutné se balzámům s dráživými látkami vyhýbat. Já kolagenovou péči aplikuji ráno, protože si chci užít pocitu neuvěřitelně hladkých rtů, ale můžete ji aplikovat i večer nebo dvakrát denně. Péče s kolagenem nevysušuje ani nedráždí a častější aplikace není nutná ani při delším používání. Příjemný chladivý a zvláčňující pocit určitě oceníte večer po odlíčení vysušující a stahující matné rtěnky, když budete chtít rty vzpružit a dodat jim potřebnou výživu.

Tento zlatavý zázrak si mne získal už po první aplikaci. Péče po sobě i po vstřebání zanechá saténový závoj, rty jsou sametově hebké a tento slastný pocit jsem se žádným jiným přípravkem na rty nezažila. Po pár dnech používání jsem musela dávat rty pořád k sobě, protože nepůsobily vyfoukle, ale byly nádherně naducané a jakoby “plyšové”. Asi po týdnu používání jednou denně jsem začala pozorovat změny na konturách rtů, kontury byly nepochybně definovanější a výraznější a opticky rty vypadaly o chlup větší. Pokud při líčení aplikujete konturovací tužku na kontury rtů, tak výraznější kontury a efekt větších rtů zajisté uvítáte. Navíc zmizely jemné linky a rty zůstaly maximálně vyhlazené a textura rtů je perfektně sjednocená.

Kolagenová péče mě naprosto uchvátila a byla to jediná péče, na jejíž aplikaci jsem se těšila každý den a pocit po aplikaci jsem si zamilovala natolik, že jsem si den bez péče nemohla představit. Rtěnky nepoužívám, takže nemohu hodnotit, jak se bude kolagen pod rtěnkou chovat a jestli nebude zkracovat její výdrž. Pokud by nastal nějaký problém, bohatě stačí, když péči aplikujete pouze večer, já ji také používám pouze jednou za den, protože se sametový efekt nevytratí po jídle ani po pití. Pouze upozorňuji, že se nejedná o klasický ani hojivý balzám na rty a pokud máte problém se šupinatými, rozbolavěnými nebo praskajícími rty, tak na tyto problémy není přípravek určený a výrobce uvádí, že můžete po aplikaci kolagenu použít oblíbený balzám, který s hojením pomůže. Složení obsahuje blahodárné oleje, ale kyselinu hyaluronovou v něm nenajdete a proto si nemyslím, že dokáže ulevit a zvlhčit dehydratované rty, které trápí nedostatečný obsah vody.

Hlavní otázkou zůstává, co se se rty stane, pokud se péče přestane používat a jestli lze stejného efektu docílit i s balzámem na rty v řádově nižší cenové kategorii. Tekutý kolagen jsem přestala používat na několik týdnů a boostovací efekt kolagenové péče se postupně vytratil, takže se jedná o dočasný efekt – ne na pár hodin, ale na pár dnů a pokud kolagen nebudete pravidelně doplňovat, tak se postupně vstřebá. Poté jsem při prohrabávání zásob narazila na perníčkový balzám Crazy Rumors, který neobsahuje zmiňované dráždivé složky a rozhodla jsem se jeho efekt srovnat s kolagenem. Asi po dvou týdnech používání jsem se jedno ráno prohlížela v zrcadle a rty jsem měla vyhlazené jako za mlada a působily plnějším dojmem, ale jejich velikost se nezměnila. Balzám Crazy Rumors na rtech není tak příjemný, rty plnějším dojmem působily pouze opticky, ale při dotyku rtů jsem jejich plnost necítila a kýžený “plyšový” efekt se také nedostavil.

Efekt tekutého kolagenu Algenist byl bez pochyby mnohem lepší. Rty byly také vyhlazené a plné a na dotek byly mnohem příjemnější a plnější. Kolagenovou péči, kterou jsem aplikovala i na kontury rtů, narozdíl od obyčejného balzámu, který hydratoval a vyhladil rty, zvládl kolagen definovat i kontury rtů. Tenhle malý zázrak není vhodný pro dvacítky, které touží po rtech ála Angelina Jolie. Péče je vhodná pro ženy 30+, které stejně jako já pozorují úbytek kolagenu a ztrátu objemu a které chtějí celkově omladit rty – vyhladit jemné rýhy, bojovat proti ztrátě pevnosti, “scvrkávání” rtů a rozpíjející se a blednoucí barvě na hranici rtů, kvůli kterým nevypadají tekuté rtěnky hezky. Myslím si, že kolagen zvládne hravě vyplnit ztrátu objemu, který jste ve rtech kdysi měly, ale přifouklé rty nevykouzlí a to bez estetického zákroku nepůjde, protože se tady bavíme průměrně o 0,5-1 ml tekutiny. Pokud toužíte po hedvábně hladkých a plnějších rtech, tak si můžete udělat radost stejně jako já, ale pozor, jedná se o vysoce návykový produkt a závislost vzniká už při prvním použití! Jestli Vám za ty peníze pocit slastných a šťavnatých rtů stojí, nechám na vašem posouzení, ale já si po spotřebování budu zcela určitě pořizovat další balení, protože je to moje srdcovka. Podle mého názoru se jedná o revoluční, jedinečný a s ničím nesrovnatelný produkt a k žádnému jinému přípravku nedokážu ten plyšový pocit přirovnat.

Koupit na LookFanstastic.cz Koupit na Cult Beauty

* Affiliate odkaz

Veganský tekutý kolagen na rty Genius Liquid Collagen Lip od značky Algenist lze zakoupit na evropských e-shopech v balení 10 ml za 1.191,- Kč. Při nákupu z Cult Beauty nejsou účtovány žádné dovozní poplatky.

Tags : parfumerie

10 komentářů

 1. Dobrý den , nemohu ho sehnat .
  Bohužel na LookFanstatic.cz nebyl. Nějaký tip kde ho zakoupit .
  Děkuji

 2. Pěkný večer,
  po týdnu užívání je fakt super.. Neuvažujete vyzkoušet i ostatní výrobky Algenist.
  Ráda bych se zeptala jakou péči nyní používáte na plet a v kolika krocích.

  Děkuji

  1. Dobrý den, Od Algenist mám ještě sérum s kolagenem Genious Liquid Collagen ze stejné řady jako sérum na rty. Mám v plánu napsat článek o přípravích, které používám :)

 3. Dobrý den , kolagen na obličej od Algenist máte tedy vyzkoušéný. Můžu znát Váš názor .Uvažuji o jeho koupi jelikož CollagenLlip od Algenistu je fakt super

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít