Čeští podvodníci na bazarech (bazoš, hyperinzerce, aukro, facebook, vinted …)

Rozeznat české podvodníky, kteří si vydělávají na chleba podvody na bazarech a inzerentních serverech, je mnohem obtížnější než rozeznat zahraniční podvodníky, které prozradí zejména lámavá čeština z překladače. Tito individua aktivně prohledávají poptávky na bazerech a inzerentních serverech a inzerenty oslovují s nabídkami zboží, které nemají. V těchto případech je spravedlnost bohužel pomalá a tresty velmi nízké. Na některé podvodníky již bylo podané hromadné trestní oznámení a probíhá vyšetřování, jiní jsou již obvinění a trestně stíhaní, což jim bohužel stále nebrání v pokračování páchání trestné činnosti a někteří již byli pro tuto trestnou činnost dokonce odsouzení, ale po propuštění na svobodu se ke svému řemeslu opět vrací, protože prostě vynáší.

Jak tyto podvodníčky poznat a nenaletět?

1 Podezřele nízká cena

Zboží, které vám dotyčný nabízí, je za podezřele nízkou cenu, která neodpovídá obvyklým cenám na bazarech. Podvodník se snaží vyvolat nadšení ze skvělé nabídky a dělá ze sebe samaritána, který vám vytouženou věc prodá pod cenou, protože to přeci není žádnej vydřiduch, má ty nejlepší úmysly a rozhodně na vás nepotřebuje vydělat – vy byste snad šéfovi v práci řekli, že nebudete dělat za padesát tisíc, což je průměrný plat na dané pozici, ale že vám stačí dvacka, protože pracujete pro jen dobrý pocit? Asi těžko. Podvodník se snaží o to, abyste na nabídku bez přemýšlení kývli s obavou, že pokud zaváháte, životní šanci promarníte a zbytečně necháte vydělat někoho jiného. A nemyslete si, nemusí se jednat o položky za tisíce, podvodníci razí heslo korunka ke korunce a bude jim stačit zaslání třeba i 150 kaček za zboží nebo jako zálohy. Často vsází na to, že se oběti nebudou zdráhat takto malé částky poslat a spočítejte si jejich příjem, když za den oberou třeba 10 důvěřivců.

2 Nemožnost osobního předání

Podvodník se z Vás nejprve bude snažit vytáhnout, odkud jste a poté zvolí místo na druhém konci republiky, aby se vyhnul osobnímu předání. Pokud řeknete, že to vůbec nevadí, že máte v místě třeba babičku a věc si tedy můžete vyzvednout osobně, ihned si vymyslí výmluvu, proč to nejde. Jede na dovolenou, bude pracovně mimo, nebude čekat s prodejem ani do druhého dne, protože má jiné zájemce … Cílem podvodníka je inkasovat peníze předem a ne s vámi schůzovat.

3 Urgence

Podvodníci jsou velmi netrpěliví, vyžadují okamžité odeslání platby a klidně nadhodí i možnost expresní platby. Pokud nebude platba okamžitě připsána na účet podvodníka, tak vám budou hned volat, bombardovat vás smskami nebo vám mailovat, jestli máte o zboží stále zájem s tím, že ho případně okamžitě prodají jinému zájemci. Podvodník pravděpodobně čeká u bankomatu na to, aby si přijatou platbu mohl okamžitě vybrat a nebude tam kvůli vám tvrdnout celej den jako tvrdý Y.

4 Strašná náhodička

Představte si, že sháníte věc, po které je velká poptávka (například beznadějně vyprodanou herní konzoli nebo úplně novou elektroniku, která se zatím nedostala na český trh a prodává se pouze v zahraničí) nebo zboží, které již není delší dobu k dostání. Jaké bude vaše nadšení, když se vám úplně náhodou údajný majitel této věci ozve do druhého dne na váš inzerát s lákavou nabídkou? Byla by opravdu statisticky nepravděpodobná náhoda, pokud by vlastník takto žádané komodity aktivně prohledával fóra a pročítal poptávky lidí, což zabere hodně času, místo aby zveřejnil vlastní inzerát s fotkami, když by mu zájemci utrhli ruce a ještě se předhazovali v nabídkách na koupi, že?

5 Vyvolání důvěry

Dříve platilo, že podvodníci zůstávají anonymní a zásadně nesdílejí údaje jako telefonní čísla. Dnes se ale nezřídka stává, že vám podvodník místo běžné výměny emailů zavolá, aby si s vámí příjemně popovídal a vyvolal ve vás pocit, že je to strašně fajn člověk, takže se nemáte čeho obávat, pokud mu pošlete peníze předem. Také vám může vyprávět pohádky, že jste jako kupující chráněni vaší bankou a v případě nedoručení zaplaceného zboží můžete do 30 dnů požádat banku o vrácení neoprávněné platby s odůvodněním, že jste ji poslali omylem. Ano, požádat sice můžete, ale banka podvodníka pouze vyzve k vrácení platby, ale je to on, kdo musí platbu dobrovolně vrátit! Pokud tak neučiní, banka není oprváněna mu peníze z účtu strhávat a pouze vám předá údaje potřebné pro podání trestního oznámení pro podvod či vymáhání platby jako bezdůvodného obohacení v občansko-právním sporu. A asi je vám jasné, že z chronického podvodníka nevydoluje peníze ani policie ani exekutor, protože podvodník peníze ihned utratí a nelze předpokládat, že by měl oficiální práci a bylo možné peníze úspěšně vymoci exekučně. A i kdyby dotyčný práci měl (ale proč by se obtěžoval, když by mu zbylo pouze životní minimum), tak pravděpodobně podvedl už tolik lidí, že ty dluhy do konce života stejně nesplatí.

6 Osobní předání není záruka

U dražšího zboží, hlavně luxusních značek oblečení a elektroniky, se můžete setkat i s tím, že se s vámi prodejce ochotně sejde, protože vám místo originálu předá laciný padělek nebo nefunkční krám. Pokud na vás prodejce při osobním předání tlačí a vymlouvá se, že strašně pospíchá, protože mu umřela kočka, tak zbystřete. Podvodník se bude snažit obchod co nejrychleji ukončit, abyste neměli dostatek času si zboží v klidu prohlédnout a přijít tak na nesrovnalosti, vady či úplnou nefunkčnost. Na vyzkoušení elektroniky bez výjimek trvejte a pečlivě si zkontrolujte, že opravdu kupujete danou značku a model. Luxusní oděvy či doplňky vždy pečlivě prozkoumejte. Některé padělky jsou opravdu povedené a během pár vteřin večer za tmy je těžko odhalíte, protože je prozradí ty nejmenší detaily a vady.

7 Dobírka není záruka

Česká pošta totiž neumožňuje před zaplacením dobírky balík otevřít a ověřit si jeho obsah. Doběrečné musíte nejprve zaplatit a teprve poté se můžete podívat, co balíček ukrývá. Pokud tam nebude zboží, které jste si objednali, máte smůlu i kdybyste balík otevřeli přímo na poště před pracovnicí přepážky. Zaplacené peníze vám Česká pošta nevrátí a zašle je podvodníkovi.

8 Nestandardní platební metoda

Podvodník požaduje platbu přes netypické služby, např. Western Union nebo platbu v kryptoměně, což jsou metody platby, které je velmi obtížné až nemožné vysledovat či dostat zpět. Před zasláním platby si číslo účtu vždy zkontrolujte ve vyhledávání. Pozor na platby na účet, který je sice vedený u české banky, ale přesto se za ním skrývá služba Western Union. Účet můžete identifikovat podle nestandardních údajů, které je k platbě nutné připojit ve formě variabilního či konstatního symbolu nebo podivných poznámek pro příjemce, které slouží službě Western Union k identifikace podvodníka pro vyplacení peněz. U normálního obchodu a standardního převodu na účet není potřeba uvádět žádné zhůvěřilosti, ale do poznámky pro příjemce stačí vlastními slovy napsat, co kupujete a příjemce si platbu bez problému přiřadí.

Co vždy udělat před nákupem

1 Ověření fotografie

Vyžadujte zaslání fotografie jako potvrzení, že prodejce danou věc má a trvejte na tom, aby k fotografii napsal na papír třeba aktuální datum nebo vaše jméno. Pokud to prodejce odmítne s výmluvou, že třeba není doma a věc nemůže vyfotit a pošle fotku bez těchto údajů, buďte na pozoru. Já osobně od obchodu v této chvíli upustila, ale pokud se zboží nechcete vzdát a chcete si ověřit, jestli se o  podvodníka jedná či nejedná, zkontrolujte si, jestli se nejedná o fotografie stažené z internetu třeba z jiného inzerátu či nabídky. Vyhledávejte nejen na Googlu a Seznamu či jiných vyhledávačích podle klíčových slov, které se pojí s daným předmětem, ale projeďte si i inzerentní servery a nabídky na internetu. Kromě toho obrázek vložte do Google do kategorie obrázky, obrázek nahrajte a vyhledejte, jestli fotografii Google zná a pokud ano, hned uvidíte, odkud si fotku dotyčný stáhnul, aby mohl předstírat, že danou věc má a je ochoten vám ji prodat.

2 Ověření telefonního čísla, emailu a účtu

Ověřte si ve vyhledávačích a na specializovaných stránkách, kde se hodnotí telefonní čísla, kontakt na prodejce. Nezřídka se vám stane, že vám rovnou vyjedou komentáře od okradených lidí a tímto způsobem se můžete třeba dozvědět o údajích potřebných pro připojení se k trestnímu oznánemí. Stejným způsobem si můžete ověřit i email nebo číslo účtu. Ale pozor, toto ověření není 100%, protože přesně z důvodu odhalení jejich nekalých praktik nebo ke stížení vysledovaní orgány činnými v trestním řízení, podvodníci své emailové adresy, telefonní čísla i čísla účtu, velmi často mění a proto se může snadno stát, že se bude jednat o podvodníka i přesto, že žádné negativní recenze ani zkušenosti nenajdete. Pokud na podvodníka narazíte, poděkujte za nabídku s tím, že jste našli lepší s možností osobního předání nebo jste právě zjistili, že máte na účtě exekuci nebo si vaše kočka právě zlomila nohu a vy nevíte, jestli budete mít dost peně na veterinu. Prostě se z transakce vykruťte, ale nikdy neupozorňujte na skutečnost, že o podvodných aktivitách dotyčného víte, protože by ihned věděl, odkud vítr fouká a údaje okamžitě změnil, čímž by se zbytečně napálil někdo jiný.

3 Trvejte na osobním předání

Pokud bude vše v pořádku, trvejte na osobním předání s tím, že můžete ihned vyrazit a pokud se prodejce začne vymlouvat, raději se na obchod vykašlete. Ale pozor, nikdo vám nemůže zaručit, že pokud vám prodejce poskytne adresu pro osobní předání, že je skutečně pravá a že se dotyčný neodmlčí, až na druhou stranu republiky dojedete …

Zahraniční podvodníci

Zahraniční podvodníky je díky bohu mnohem snažší odhalit, přestože mohou komunikovat česky a z českého čísla. Pokud si zachováte chladnou hlavu a zaměříte se na detaily, prozradí je podivná lámaná čeština z překladače.

Podvody na Vinted

Na Vinted, které je zaměřené na prodej oblečení, se po přechodu na novou platformu, roztrhl pytel s následujícím podvodem. Objeví se zájemce, který chce koupit vámi nabízený předmět. Zájemce bude mít problém s provedením platby a proto vás požádá o emailovou adresu, na kterou vám poté zašle phisingový email, který vidíte na obrázku níže. Email odkazuje na podvodnou stránku vydávající se za platformu Vinted, která vyžaduje ověření bankovního účtu, jež probíhá prostřednicvím zadání údajů k platební kartě! Samozřejmě se jedná o podvod, kterým se útočník snaží získat údaje potřebné pro zneužití vaší platební karty.

Podvod na Vinted - ověření platby
Podvod na Vinted – email s žádostí o ověření platby
Toto není oficiální stránka Vinted, ale podvodná stránka, která se za Vinted vydává
Toto není oficiální stránka Vinted, ale podvodná stránka, která se za Vinted pouze vydává

Podvody na bazarech

1 Odeslání prostřednictvím kurýra

Podvodníci začali nabízet možnost, že si sami zařídí vyzvednutí zboží kurýrem, abyste s balíčkem nemuseli nikam lítat. Háček je ovšem v tom, že budou vyžadovat údaje k vaší platební kartě, aby vám mohli zaslat peníze. Tímto způsobem samozřejmě peníze zasílat nelze a pokud na webovou stránku údaje ke své platební kartě vyplníte, předáte je útočníkovi, který vám vyluxuje účet. Dalším trikem je platba přes webové stránky kurýra či České pošty, která je také nesmyslná a má za cíl z vás pouze vylákat údaje k platební kartě. Vždy se vyhněte transakcím, kde se mají peníze posílat jinak než klasickým převodem na účet a už vůbec nevěřte tomu, že útočník kamsi poslal platbu, vy si ji máte vyzvednout a budete k tomu potřebovat zadávat osobní údaje a údaje k platební kartě!

2 Vrácení omylem zaslané platby

Dalším trikem, kteří podvodníci využívají, je žádost o vrácení omylem zaslané platby s odkazem na zaslání vyšší částky, zaslání z firemního účtu nebo platby zaslané omylem dvakrát. Podvodník vám zašle falešné potvrzení o odeslání platby na váš účet z jeho banky, které zvládne vytvořit každé šikovné dítě za pár minut v malování nebo jiném grafickém programu a bude se dožadovat okamžitého vrácení platby. Pokud se ohradíte, že peníze vrátíte až po připsání platby, začne nátlak a výhružky, že to dotyčný okamžitě předává jako podvod na policii nebo FBI :D aby ve vás vyvolal strach a vymámil z vás peníze.

3 Banka čekající na potvrzení o odeslání

Dalším starým podvodem jsou zahraniční zájemci o zboží, které prodáváte. Vymyslí si na vás pohádku, že peníze za zboží odeslali na váš účet a zašlou vám falešné potvrzení o tom, že byla platba zprocesována a banka dotyčného požaduje potvrzení o odeslání balíčku v podobě sledovacího čísla, aby mohla čekající platbu uvolnit a odeslat na váš účet. Samozřejmě se jedná o podvod jako vyšitý. Nepleťte si banku v ČR nebo v zahraničí s notářskou úschovou, banky žádnou ochranu kupujícího a prodávajícího neposkytují. Bankám je opravdu srdečně jedno, kam své peníze majitelé účtů posílají (pokud se nejedná o známé účty pojící se třeba s terorismem) a jestli zaplacené zboží jejich zákazníci obdrží či nikoli není věcí banky. Tento podvod má za cíl donutit vás k odeslání drahého zboží bez zaplacení (zpravidla se jedná o podvody při nabídce elektroniky jako foťáků, notebooků, chytrých hodinek atd.).

4 Nejdřív zaplaťte dopravu

Oblíbeným podvůdkem bývá i podezřelý požadavek na zaplacení dopravy ze strany prodávajícího s tím, že po uhrazení nákladů na dopravu obdrží platbu za zboží včetně uhrazených nákladů na dopravu. Samozřejmě se jedná o podvod ať už vám přijde potvrzení od PayPal nebo od banky údajného zájemce. Pokud něco prodáváte, nikdy neplaťe žádné poplatky, poštovné ani cokoli jiného předem!!! Když má kupující o něco zájem, nechť si zaplatí vše potřebné sám.

Jak poznat podvodné eshopy

V roce 2015 našla Česká obchodní inspekce čtyři podvodné webové obchody. O dva roky později už jich bylo 144, v roce 2018 už dokonce 339 a letos se jich každý den objeví hned několik.

S podvodnými e-shopy se také roztrhl pytel. Některé z nich jsou opravdu do detailu propracované a pro laika je těžké takový obchod poznat. Nejhorší na celé situaci je skutečnost, že i zavedený a ověřený e-shop může majitel kdykoli prodat podvodníkům a během pár měsíců může takový e-shop s novým majitelem, okrást tisíce zákazníků. Před každým nákupem je důležité kontrolovat hodnocení e-shopů v cenových srovnávačích zboží, prostřednictvím Google My Business nebo jiných služeb k tomu určených, ale ani tato kontrola není 100%. Je to asi dva roky, kdy měl jeden nejmenovaný český e-shop problém se zákazníky, protože přijal objednávky od tisíců lidí v řádech několika milionů korun za v tu dobu nedostatkové zboží prodávané s přirážkou ve výši stovek procent, ale nabízené zboží e-shop neměl skladem stejně jako jiné obchody v té době, ale zákazníky o této podstatné skutečnosti neinformoval, peníze zkasíroval a zboží nedoručil ani za několik týdnů. Zákazníci se cítili právem podvedeni a ve velkém začali sdílet negativní recenze prostřednictvím služby Google My Business. A co se nestalo? Automatický systém společnosti Google nápor negativních recenzí vyhodnotil jako spam a snahu o poškození firmy a zareagoval tak, že všechny udělené negativní recenze e-shopu smazal! A aby e-shop ochránil, přidávání nových recenzí na měsíc pozastavil. Se zákazníky uvedenými v omyl Google pěkně zametl a budoucí zákazníky před nákupem a platbou za zboží, které e-shop vůbec neměl, nedokázal ochránit …

Většinu nepovedených podvodných e-shopů odhalíte na několik kliknutí a tady je seznam věcí, které musíte před každým nákupem zkontrolovat.

1 Doménové jméno

Jako první zkontrolujte doménové jméno, které se zobrazuje v adresním řádku vašeho prohlížeče. Koresponduje název doménového jména s prodávaným sortimentem? Opuštěné domény s historickou návštěvností kupují podvodníci rádi a tak si dejte pozor na e-shopy prodávají zboží, které nekoresponduje s jejich doménou. U podvodníků se snadno setkáte s tím, že místí taxislužba prodává nabízí značkovou běžeckou obuv a restaurace prodává dámské plavky a šaty. Pomůcka Vám ale u brandových názvů firem nemůže. Pozor si dávejte i na překlepové varinty známých značek.

2 Vlastník domény

Nemám nic proti cizincům žijícím a podnikajícím na území ČR, ale pokud je jako vlastník e-shopu uvedený cizinec nebo podivná firma a všechny další údaje o vlastníkovi jsou skryté nebo odkazují na nějakou adresu kdesi v Rusku, Číně nebo jiných částech světa, buďte na pozoru. Stejně tak by Vás měly odradit smyšlené údaje. Vlastníka domény si můžete snadno ověřit v databázi sdružení cz.nic. Pokud bude doménu vlastnit český subjekt, zkontrolujte si, jestli se nejedná o adresu virtuálního sídla, kde v případě problémů s objednávkou, provozovatele eshopu nezastihnete. Samozřejmě platí, že ne všechny firmy, které využívají virtuálních sídel, jsou podvodné, ale berte ztřetel na to, že se firma na adrese fyzicky nenachazí a zrovna e-shopy jsou firmy, které potřebují místo, kde mohou zboží skladovat.

3 Nezabezpečené připojení

Všechny legitimní e-shopy používají zabezpečený protokol https, což je zpravidla příplatková služba, za kterou nechtějí podvodníci zbytečně platit. HTTPS umožňuje zabezpečenou komunikaci v počítačové síti a v dnešní době je to u e-shopů i klasických webových stránek, naprostý standard. Jestli web používá zabezpečené připojení, zjistíte ve vašem prohlížeči vlevo od adresního řádku. Nezabezpečené stránky poznáte podle přeškrtnuté ikonky zámku.

5 Neuplný překlad či “češtin”

Ukázka neúplného přeložení e-shopu
Ukázka neúplného přeložení e-shopu

Podvodné stránky na českých doménách mohou být přeložené do češtiny, aby ve vás vyvovaly pocit důvěry. Překlad je neúplný a nepovedený, protože je dělán automaticky překladačem. Legitimní e-shop si takové chyby nemůže dovolit, protože by mu zbytečně odradily zákazníky.

Pro lepší čitelnost uvádím úryvek “češtin” z FAQ stránky fotomajak.cz:

9. Zabezpečuje obchod návštěvnost?
Ano absolutně! Bezpečnost je v našem obchodě vždy považována za nejvyšší prioritu a veškeré vaše osobní údaje budou považovány za důvěrné a my nebudeme únikovat žádné informace do jiné třetí části. Budeme je udržovat na zabezpečeném serveru a plně dodržovat veškeré platné právní předpisy o ochraně dat a spotřebitele z naší strany. Zajišťujeme bezpečnost veškerých transakčních dat pomocí pokročilého poskytovatele bezpečnostních řešení.

6 Žádné kontaktní údaje

Většina podvodných e-shopů nemá uvedené žádné kontaktní údaje, emailovou adresu ani telefon. Nenaleznete tam ani údaje o provozovateli e-shopu jako IČO, název firmy či fyzické osoby ani sídlo, což jsou údaje povinné ze zákona. Webové stránky jsou zcela anonymní a není jasné, kdo je prodávající a vůči komu můžete uplatňovat svá práva. Na stránkách je pouze kontaktní formulář, přes který můžete odeslat tolik reklamací nedoručeného zboží, kolik chcete, ale žádné odpovědi se nedočkáte. Provozovatele e-shopu je těžké identifikovat i pro orgány činné v trestním řízení a asi nemůžete očekávat, že česká policie nebo interpol, bude podvodníky aktivně nahánět uprostřed africké pouště, ledové Sibiře nebo v horách někde v Číně.

7 Obchodní podmínky

Zkontrolujte obchodní podmínky, porovnejte je s obchodními podmínkami zavedených českých e-shopů a sami posuďte, jestli jsou obchodní podmínky důvěryhodné a jestli je v nich uvedeno vše, co by tam mělo být (např. identifikační údaje, poučení o právu odstoupit od smlouvy do 14 dnů bez udání důvodu, atd.). Můžete se podívat i na reklamační řád a zkontrolovat, jestli je v něm uvedeno, na jakou adresu máte v případě problémů reklamované zboží zaslat.

8 Platba pouze platební kartou bez prostředníka

Zavedené e-shopy nabízí různé metody platby. Nejen platbu prostřednictvím platebních karet, ale i možnost platit bankovním převodem, využít online převod nebo zprostředkovatelů jako PayPal.

Platbám pomocí platební karty na neověřených a neznámých e-shopech byste neměli nikdy provádět. V lepším případě si podvodník strhne pouze nějakou menší částku uvedenou v objednávce a žádné zboží vám nepošle (a nebo pokud budete mít extra štěstí, tak vám za pár měsíců dorazí nějaký ohavný fejk z Číny). V horším případě vám podvodník vyluxuje celý účet, protože mu zadáte všechny údaje potřebné ke zneužití platební karty a jejímu následnému použití na jiných eshopech nebo pro převod na pěnez bitcoiny či jiné kryptoměny. Z podvodníka peníze nikdo nedostane, protože ho nikdo nechytne a neexistující e-shop vám peníze za nedoručené zboží opravdu nevrátí. V případě, kdy se jedná o vaši chybu a nerozvážnost, vám banka reklamaci neuzná a peníze vám nevrátí. A i kdyby byla banka extra vstřícná a peníze ze své dobré vůle vrátila, může to trvat i pár týdnů a mezitím nebudete mít ani na chleba.

9 Cena zboží

Cena zboží je podezřele nízká proto, aby se vám zatemnil mozek s vidinou životní nabídky a rychle jste si zboží objednali. Některé e-shopy se mohou snažit vyvolat i pocit urgence tím, že skladový výprodej končí během pár minut nebo fiktivní ukázkou, jak rychle mizí zboží ze skladových zásob a pokud okamžitě nezaplatíte, vy prohloupíte a nabídka vám proklouzne mezi prsty.

9 Vzhled stránek

Podvodné weby prozradí nečitelné a nepřehledné stránky se zastaralým a nevhodným designem. Podvodníci většinou nemají čas věnovat se tvorbě podvodných webových stránek a proto jejich desing připomíná předpotopní weby osobních deníčků na konci devadesátek.

10 Seznam rizikových e-shopů ČOI

Na stránkách České obchodní inspekce je pravidelně aktualizován seznam rizikových e-shopů, který můžete v případně pochybností prohledat.

11 Vyhledávání na Google

Nikdy nic nezkazíte tím, že si doménu i název e-shopu proklepnete v Google s tím, že se vám možná podaří objevit varování i negativní zkušenosti, ale opět platí, že pokud nic nenajdete, automaticky z toho nevyplývá, že se jedná o bezpečný e-shop.


Jaké jsou vaše zkušenosti? Setkali jste se s podvody na internetu? Pokud máte nějaké relevantní podklady s příklady mazaných podvodů, můžete se o ně podělit v komentářích nebo mi zaslat printscreeny a info, abych mohla článek doplnit a varovat ostatní.

Napsat komentář

Při poskytování služeb a analýze návštěvnosti nám pomáhají soubory cookie. Využíváním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zavřít